Ana sayfa Grafik Tasarım Photoshop İstenilen Yeri Bulanıklaştırma Nasıl Yapılır

Photoshop İstenilen Yeri Bulanıklaştırma Nasıl Yapılır

1994
0
photoshop istenilen yeri bulanıklaştırma
photoshop istenilen yeri bulanıklaştırma

Bu yazımızda sizlere photoshop istenilen yeri bulanıklaştırma nasıl yapılır en kolay yöntemiyle sadece 5 dakikada göstereceğim. Bazen gizli kalmasını istediğimiz evraklarda kimsenin görmesini istediğimiz belirli noktalar ya da yazılar olabilir. Photoshop bizlere bu konuda blur efekti sayesinde inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. İleriki yazımızda photoshopta blur efektini kullanmayı daha detaylı anlatacağım. Fakat şimdilik belirli bir noktayı nasıl bulanıklaştırırız hadi başlayalım.

  • Burada yapacağımız örnekte ben bir dilekçe örneği seçtim. Sizler bir fotoğraf ya da farklı bir döküman fotoğrafı alarak çalışabilirsiniz. Öncelikle bulanıklaştırmak istediğimiz fotoğrafı photoshop ile açıyoruz.
  • Daha sonra sol taraftaki menüden seçeceğiniz alanın boyutuna göre farklılık gösterebilir ama biz burada rectangle tool aracını seçip blurlaştırmak istediğimiz bölgeyi seçiyoruz. (seçim yaparken stroke ve fill bölgelerinin içi boş olmasına özen gösterin)
photoshop istenilen yeri bulanıklaştırma
photoshop istenilen yeri bulanıklaştırma
  • Daha sonra ctrl + enter kombinasyonuyla blurlaştırmak istediğimiz bölgeyi seçili hale getirelim.
photoshop arka planı flu yapma
photoshop arka planı flu yapma
  • Filter > blur > lens blur yapalım ve önümüze bir pencere açılacak. Burada sadece seçtiğimiz bölgeyi göreceğiz.
arkaplan bulanıklaştırma
arkaplan bulanıklaştırma
  • Açılan menüde radius ve threshold değerleri ile oynayıp blurlama efektinizin şiddetini ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz oranı ayarladıktan sonra ok sekmesine basın ve işlem tamam. Bu sayede photoshop bphotoshop istenilen yeri bulanıklaştırmaAçılan menüde radius ve threshold değerleri ile oynayıp blurlama efektinizin şiddetini ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz oranı ayarladıktan sonra ok sekmesine basın ve işlem tamam. Bu sayede photoshop istenilen yeri bulanıklaştırma işlemi sona ermiştir.
photoshop arka plan blur yapma
photoshop arka plan blur yapma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here