Ana sayfa Grafik Tasarım Fotoğraf Kırpma Nasıl Yapılır ? Fotoğraf Kesme-Photo Crop

Fotoğraf Kırpma Nasıl Yapılır ? Fotoğraf Kesme-Photo Crop

1693
0
crop tool
crop tool

Fotoğraf kırma nasıl olur ? Fotoğraf kırpma nasıl yapılır ? Fotoğraf Kesme gibi konularda yardım almak isteyen kullanıcılar için oldukça anlaşılır basit bir dille konuyu anlatacağım. Çekmiş olduğumuz fotoğrafta bazen istemediğimiz kişiler 🙂 istemediğimiz obje yada nesneler olabilir. Size şimdi fotoğraf kırpma tekniğini göstereceğim.

Fotoğraf Kırpma Nasıl Olur ?

Fotoğraflarınızı dilediğiniz zaman kırpma-kesme-croplama yapabilirsiniz. Bunun için programımız her zamanki gibi masaüstünde Adobe photoshop CS6. Şimdi istediğiniz bir fotoğrafı açın. Ve soldaki menülerde crop tool u seçin.

fotoğraf kırpma

Crop tool a bastıktan sonra kesmek istediğimiz bölgeye gelip bir uçta bir uca kadar dikdörtgen yada kare oluşturalım. Ve daha sonra oluşturduğumuz yani kesmek istediğimiz bölge alanının içerisinde çift tıklama yapalım.

fotoğraf kesme
fotoğraf kesme

Ve fotoğrafımızın son hali aşağıdaki gibi olucaktır. İstemediğiniz kişileri resimden basit bir hamle ile kestiniz. Yeni fotoğrafınızı control + s yaparak istediğiniz yere kayıt edebilirsiniz.

Fotoğraf Croplama APK

Fotoğraf Kırpma apk

Telefondan kesme işlemini yapmak istiyorsanız en basit haliyle uygulamaya gerek kalmadan işletim sisteminin sunmuş olduğu arayüz ile yanda görmüş olduğunuz icona telefonumuzda basıp fotoğrafı aynı masaüstünde olduğu gibi kırpma işlemi için istediğimiz bölgeyi seçip kaydet işlemi yapalım. fotoğraf kesme,photo crop, fotoğraf kesme nasıl yapılır, fotoğraf kesmek için program pc, fotoğraf croplama,fotoğraf kesmek için program

Konu hakkında adobe eğitim merkezini ziyaret edebilir ilgili makaleleri okuyarak bilgilenebilirsiniz. Adobe eğitim merkezine gitmek için TIKLAYINIZ…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here