Ana sayfa Grafik Tasarım Çizim Programları Nelerdir, En İyi Çizim Programları Hangileridir? Popüler Programlar!

Çizim Programları Nelerdir, En İyi Çizim Programları Hangileridir? Popüler Programlar!

89
0
Çizim Programları Nelerdir, En İyi Çizim Programları Hangileridir? Popüler Programlar!

Çizim programları nelerdir? Profesyonel çizim yapmak konusunda önemli kazanımlar sunan en iyi çizim programları hangileridir? İşte en güncel ve en popüler çizim programlarına dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Günümüzde hobi ve iş dalını beraber bulunduran birçok faktör var. Bunlardan biri de çizim olup, kendi içinde oldukça geniştir. Elbette ki dijitalleşen dünya çizim alanında da ön plana çıkarak çeşitli programlar sunmaktadır. Bu kapsamda çizim programları nelerdir? Özellikle kağıt üzerinde yapılan çizimlere ek olarak kapsamlı çalışmalar gerekebilir. Tam bu noktada çizim programları kişilere yardımcı olur.

Günümüzde çizim için sunulan birçok program vardır. Sunulan programların her biri donanımlı özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra bu programlar ücretli ve ücretsiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Programların sunduğu ilk özellikler ücretsiz olsa da aşamalar arttıkça ücretli kullanıma geçer. Elbette ki çizim programları başlangıç ve profesyonel seviyeleri gibi her kişinin kullanımına hitap eder. Sunulan programların araştırılması kapsamında da her kişi kendi kullanacağı en uygun programı bulabilir.

En İyi Çizim Programları Hangileridir?

Kağıt üzerine hayal gücü ve yeteneğin aktarılması ile ortaya eşsiz çizimler çıkar. Elbette ki internet çağında olmamız ile kişiler çizimlerini bilgisayar üzerinden daha kapsamlı yapmaktadır. Peki en iyi çizim programları hangileridir? Çizim programlarının her biri farklı özellik sunması ile kişiler için avantaj sunar. Bu kapsamda çizim donanımlı çizim programları aşağıdaki gibidir.

  • Krita
  • Artweaver Free
  • Microsoft Paint 3D
  • Microsoft Fresh Paint
  • MyPaint
  • Autodesk Sketchbook
  • GNU Image Manipulation Program

Çizim Programları Nelerdir, En İyi Çizim Programları Hangileridir? Popüler Programlar!

En Kapsamlı Program: Krita

Krita programı kişilerin ulaşabileceği en kapsamlı çizim programlarından biri olmaktadır. Alanında uzman olan çizim severlerin ihtiyacı olan tüm özellikler Krita programında mevcuttur. Özel renk seçenekleri, katmanı ve fırçalarına sahiptir. Aynı zamanda henüz profesyonelliğe adım atmamış kişiler açısından da donanımlıdır. Sebebi ise kullanıcılarına oldukça basit bir şekilde program ara yüzü sunmasıdır. Krita programı ile her tarzda çizim imkanı sunulur. Fakat bu program ile ağırlıklı olarak çizgi roman gibi çizim tercihi yapılır. Bunun yanı sıra programın sunduğu çizim asistanı ile yapılan çizimler çok daha teknik olmaktadır.

Başlangıç Seviyesi İçin Artweaver Free

İlk özelliklerinin ücretsiz sunulmasının yanı sıra Artweaver Free uygulaması her kişi için uygun bir programdır. Başlangıç ve profesyonel düzey için sunulan detayları ile kişilere hitap eder. Programa bağlandığınız zaman çizim yapma otomatik olarak başlar. Bunun yanı sıra farklı aygıtları bağlayarak da çizim yapma şansı vermektedir. Dokunmatik ekran desteği sunması ile çizim yapmanızı çok daha keyifli hale getirmektedir. Neredeyse tüm çizim fırçalarını bulundurmasının yanı sıra çok daha farklı özellikler de sunmaktadır. Bunlar çizim kalemleri olup, katman özelliği de sunulmaktadır. Elbette ki katman özelliği ile çizimlerinizi sıfırlamadan yapılan hataları küçük küçük düzeltebilirsiniz.

Renkli Çizimler İçin Microsoft Paint 3D

Basit ve başlangıç çizim programı denilince Microsoft Paint 3D ön plandadır. Özellikle çocuklara hitap etmesi ile çizim açısından başlangıç programıdır. Kullanımı son derece basit olan bu program ile elbette ki özellikler çeşitlidir. Renk, fırça ve kalem özelliklerinin donanımlı olması ile sunulan özellik kadar kapsamlı çizimler yapılabilir. Bunun yanı sıra programın isminden de anlaşılacağı üzere 3D özellik sunuluyor. Programa çizim yükleyerek çizimler 3 boyutlu desteği kazanır. Elbette ki kişiler kendi çizdiği çizimleri de üç boyutlu hale getirir.

Çizim Programları Nelerdir, En İyi Çizim Programları Hangileridir? Popüler Programlar!

Pratik Bir Program: Microsoft Fresh Paint

Yetişkin ve çocuklar olarak herkese hitap eden çizim programlarından biri de Microsoft Fresh Paint olmaktadır. Bu programın öne çıkan özelliklerinden biri çizimlerin yağlı tablo efekti vermesidir. Elbette ki program amacı bu şekilde olurken; guaj ve sulu boya efekti de vardır. Farklı çalışmalar konusunda başarılı olan Microsoft Fresh Paint ile özgün çalışmalar yapabilirsiniz.

Ücretzis Program: MyPaint

Ücretsiz olması ile kişilere ulaşabilen en kapsamlı çizim programlarından biri de MyPaint olmaktadır. MyPaint çizim programı klasik fırça ve eskiz kalemi gibi kapsamlı birçok özellik sunmaktadır. Bunun yanı sıra profesyonel kullanım içinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Grafik tasarımlarına hitap eden çalışmalar sunması ile kişilerin ilk tercihleri arasında gelmektedir.

Autodesk Sketchbook, Öğrencilere Hitap Ediyor!

Sunduğu özellikleri ile hem profesyonel hem de öğrencilere hitap etmektedir. Önceden sadece 1 ay ücretsiz kullanım veren program şu an tamamen ücretsizdir. Elbette ki profesyonel kullanıma uygun olması ile teknik çizimler için elverişlidir. Mimar, mühendis ve grafik tasarım alanlarında başarılı bir programdır.

GIMP – GNU Image Manipulation Program

Ücretsiz sunulması ile hem photoshop hem de çizim programıdır. Programda sunulan fırçalar ise çok daha kapsamlıdır. Çizim ton ve renk açısından sunduğu özellikleri ile son derece kapsamlı çizimler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra fırçalarda sunulan özellikler ile donanımlı çizimler yapabilirsiniz. Bunlar boy, doku ve oran olup, daha sonrasında da değişim yapma şansı vermektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here