Ana sayfa Gezi Notları Yedigöller Gezilecek Yerler Abant Bolu Gezi Rehberi

Yedigöller Gezilecek Yerler Abant Bolu Gezi Rehberi

1377
0
yedigöller gezilecek yerler
yedigöller gezilecek yerler

Cennet gibi ülkemizin her bir köşesi ayrı bir güzel olmakla beraber istanbuldan birkaç saat uzaklıktaki kafa dinleyebilceğiniz şehrin gürültüsünden uzaklaşabilceğiniz alanlara gidiyoruz. Birçok kişinin merak ettiği konu olan yedigöller gezilecek yerler, abant gezilecek yerler, bolu gezi rehberi konularını ele alalım.

Abant Bölgesi Rehberi

Doğanın renklerini en iyi görebilceğiniz zamanlarda ekim ayında abant-yedigöller turu  yaptım. Tura dair samimi notlarımı sizlerle paylaşacağım. Herşeyden önce istanbuldan gidecekseniz resmi tatillerde gitmenizi pek tavsiye etmem biz 29 ekimde ziyaret ettik yedigöller aşırı kalabalık olmakla beraber, abant bölgesi yedigöllere nazaran daha sakin olabiliyor.

abant bolu gezi rehberi
abant bolu gezi rehberi

Genel olarak sonbahar ve ilkbahar aylarında ziyaret edilmesini öneririm. Yedigöllere giderken yollara dikkat etmenizi tavsiye ederim bir hayli virajlı ve keskin bir yolu var. Şimdi gelelim bölgede neler yapılabilir sorusuna:

Abant bölgesinde yapabilceğiniz çok etkinlik yok. Bölgeyi gezebilir, sakinliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Konaklayabilceğiniz birkaç otel var otellerin aynı zamanda dışarıdaki misafirlere açılan restorantları mevcut burada sıcak birşeyler içebilir yada kahvaltı, akşam yemeği yiyebilirsiniz. 

abant turu
abant turu

Yedigöller Gezilecek Yerler

Yedigöller bölgesine gelicek olursak beni ençok etkileyen yerlerden birisi olmuştur. Doğayı sevenlerin adresi diyebilirim. Giderken katlanır kamp sandalyesi yanınıza almayı unutmayın çünkü her yerde oturup manzarayı izlemek istiyorsunuz.

Yedigöller bölgesinde kamp yapmak isteyenler için uygun yerler mevcut. Dileyen misafirler çadırını alıp kamp bölgelerinde birkaç gün kalabilir. Bölgenin içinde yemek yiyebilceğiniz yerler bulunmamakla birlikte yukarıda belirttiğim gibi resmi tatillerde gittiğiniz zaman her yerde sıra beklemeniz muhtemel.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nin batı kısmında yer alan Yedigöller Milli Parkı, Bolu il sınırları içerisinde bulunuyor. Bağlı olduğu Bolu’nun şehir merkezine uzaklığı 43 km olan Yedigöller bölgesi, bizlere sunduğu doğal güzellikler ile Türkiye’de doğa turizmi denilince akla gelen ilk yerlerden birisi.

yedigöller gezilecek yerler
yedigöller gezilecek yerler

Yedigöller abant bolu gezi rehberi olarak aşağıda size abant ve boluda konaklayabilceğiniz birkaç otel önerisinde bulunmak istiyorum. Oteller standart düzeyde olmakla beraber ortalama fiyat beklentisi baz alınmıştır.

yedigöller gezilecek yerler
yedigöller gezilecek yerler

Abant : Büyük abant oteli

Bolu merkez: Bolu suit otel

Yedigöller Bolu Abant Şehirlerarası Mesafeler

İstanbul – Yedigöller arası 306 kilometre yaklaşık olarak 4 saat

Ankara – Yedigöller arası 227 kilometre yaklaşık olarak 3 saat

Abant – Yedigöller arası 77 kilometre yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürmektedir. (abant-yedigöller arası yollar çok kötü)

Yedigöller abant bolu gezi rehberi yazımızı beğendiyseniz yorumda bulunarak yazımızı okuyanlara yol gösterebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here