Ana sayfa Gezi Notları Poyraz Çakır & Karvan Restaurant Nerede Nasıl Gidilir ?

Poyraz Çakır & Karvan Restaurant Nerede Nasıl Gidilir ?

2470
0
poyraz çakır karvan
poyraz çakır karvan

Beykoz ilçesine bağlı Poyrazköy mevkinde bulunan bir sahil restaurantını sizlere bütün yönleriyle anlatacağım. Poyraz Çakır & Karvan Restaurant Poyrazköy sahile kurulmuş bir yanınızda üçüncü köprü bir yanınızda enfes doğa manzarası , diğer bir tarafta ormanın vermiş olduğu rahatlık ile sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz ana konsepti balık ve deniz mahsulleri olan bir restaurant. Gerek balıkların tazeliği gerekse personellerin içten samimi davranışları ve müthiş manzarası beni en çok etkileyen yerlerden birisi oldu. Poyraz Çakır & Karvan Restaurant Nerede Nasıl Gidilir ? adlı yazımızı okumaya devam ediniz…

Poyraz Çakır & Karvan Restaurant
Kumsal alanı

Restaurantta akşamları deniz mahsulleri sabahları için ise kahvaltı servisiden faydalanabilirsiniz. Biz gittiğimizde kahvaltı için serpme menüyü tercih etmiştik menüsü oldukça yeterli ve kesinlikle reçellerini tatmadan gelmeyin derim 🙂 Restaurantın dışarıya açılan kumsal bölümü var kış sezonunda yoğunluk çok olmasada rezervasyonsuz gitmeyin derim. Şubat ayının güneşli gününü kaçırmak istemeyip ziyaret ettiğimizde bile kumsal 8-10 tane masası doluydu.

Restaurant’ın kumsal alanının yanında denize girenleri görebilirsiniz. Bu sizleri korkutmasın herkes kendi halinde zaten bölge insanları genel olarak belirli bir kültür seviyesinde. Bu açıdan sakin kafa dinleyebileceğiniz ya da arkadaş ve ailenizle güzel bir akşam geçirebileceğiniz mekanlar arasında benim favorim olmuştur.

Poyraz çakır bu anlamda istanbul’da deniz kenarı manzaralı en iyi restaurantlardan birisidir. Mekanda restaurant hizmetinin yanında yaz sezonunda düğünler kutlamalar gibi organizasyonların yapıldığını duydum. Eğer açık havada düğün yapmayı düşünceniz varsa kumsalda misafirlerinizle keyifli vakit geçirmek istiyorsanız gözden geçirmenizde fayda var.

Poyraz Çakır & Karvan Restaurant Menü Fiyatları

Birazda fiyatlardan bahsedelim. Fiyatlar böyle bir yer için oldukça ortalama diyebilirim serpme kahvaltı kişi başı 40 TL, akşam için giderseniz de balık fiyatları 20-30 dan başlıyor. Bir ara yılbaşı kampanyası yapmışlardı içkinizi alıp gidebiliyordunuz. Anlayacağınız poyraz çakır karvan restorant menü fiyatları böylesine bir manzara için oldukça uygun diyebilirim.

Poyraz Çakır & Karvan Restaurant Nasıl Gidilir ?

Poyraz çakır karvan restaurant nerede ? Restauranta ulaşmak için üçüncü köprüye doğru gitmemiz gerekiyor 🙂 Özel aracı ile gelenler şanslı Avrupa yakasından gidicekler için köprüye girdikten sonra Kavacık/Beykoz/Riva tabelalarını takip edip kavacık çıkışına doğru ilerleyin. Yeni riva yolu üzerinden poyraz yolunu takip edin ve plaj caddesine girdiğinizde otoparklı poyraz çakır & karvan restaurantı göreceksiniz.

Poyraz çakır & karvan restaurant otopark ücretli mi ? Biz gittiğimizde herkes arabasını aşağıda fotoğrafta gördüğünüz boş alana çekmişti ve herhangi bir otopark ücreti ile karşılaşmamıştık. Corona sürecinde de kumsala kamp sandalyesi atmak için gittiğimizde de herhangi bir otopark sorunu ile karşılaşmamıştım.

Poyraz Çakır & Karvan Restaurant otopark alanı
otopark alanı

Otübüsle gidenler için ise ; beykozdan 135 numaralı poyrazköy-kavacık otobüslerine binip en yakın Dere mahallesi durağında inip ortalama 200-250 metre kadar yürümeniz gerekicek.

Birbirinden güzel farklı rotaları keşfetmek istiyorsanız gezi notları sayfamıza bekleriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here