Ana sayfa Gezi Notları İstanbul’da Kadınlara Özel Deniz 2020

İstanbul’da Kadınlara Özel Deniz 2020

602
0
İstanbul'da kadınlara özel deniz
İstanbul'da kadınlara özel deniz

Sıcaklıkların artmasıyla beraber serinlemek amacıyla kendini sahil şeridine atmak isteyenler için size çok güzel bir haberim var. Malum her plaja gidemiyoruz, gittiğimizde içerideki güvenlik nasıl olucak diye düşünebilirsiniz. İşte sizler için İstanbul’da kadınlara özel deniz listesi. Uzun bir tatil yapmaya vaktiniz yoksa sizde herkes gibi günübirlik bir deniz tatili yapmak isteyebilirsiniz. İstanbul’un birbirinden güzel plajları sizi bekliyor. İstanbul’a yakın kadınlara özel deniz uygulaması sayesinde rahat bir şekilde denize girebilir ve rahatlayabilirsiniz. Neyse sözü daha fazla uzatmadan sizler için hazırladığım İstanbul’da kadınlar plajı listemizi yayına alalım.

İstanbul’da Kadınlara Özel Deniz

1.Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

Haftanın 7 günü kadın hostes ve garsonların bulunduğu işletmede sadece kadınlara özel olarak tesis edilmiş rahat bir şekilde denize girebilir ve serinleyebilirsiniz. Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye ücretli olarak satılmaktadır. Bunun yanında bayan cankurtaran, soyunma kabinleri, mescit, sağlık kabini, duş kabinleri, masa-sandalye, kafe ve tuvalet hizmetleri bulunmaktadır. İşletmenin olması içeriye yiyecek-içecek sokulmasına engel değil. Dışarıdan yiyecek içecek getirebilirsiniz fakat plajda kesinlikle mangal yakılması yasaktır. Sarıyer kadınlara özel altınkum plajının 2020 fiyatları Avrupa yakasından servis-plaj-masa dahil 70 TL, Anadolu yakasından gelicek olan misafirler için 75 TL olarak belirlenmiştir. 7-9 yaş arası çocuklar Avrupa yakasından gelecek olan misafirler için 30 TL, Anadolu yakasından gelecekler için ise 35 TL’dir. 0-6 yaş çocuklar ise ücretsizdir. İstanbul’da kadınlara özel temiz deniz diyebileceğimiz nadide yerlerden birisi olan Altınkum Plajı’na ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir.

istanbul'da kadınlar plajı
istanbul’da kadınlar plajı

Adres:Rumeli Kavağı Mahallesi, İskele Cd. No:26, 34450 Sarıyer/İstanbul

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı servis güzergahları için tıklayınız.

İletişim: 0 (212) 434 39 17 / 0 (534) 590 28 79/ 0 (507) 259 97 62 / 0 (553) 883 24 76

2.Tuzla Belediyesi Halk Plajı

İstanbul’da kadınlara özel plaj dendiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi Tuzla Belediye’sine ait olan halk plajı haftanın 3 günü sadece kadınlara özel hizmet vermektedir. Belediye’nin Tuzla sahillerini hizmete açmasıyla nezih bir aile ortamı oluşturulmuş. Plajın içerisinde 8 kabin duş, 3 adet 4’lü açık duş imkanı, 3 bay – 2 bayan tuvalet, yüzer iskele, cankurtaran, şemsiye – şezlong hizmeti ve büfesinde balık-ekmek, ızgara çeşitleriyle misafirlerini bekliyor. Çarşamba-perşembe ve cuma günleri kadınlara özel olan plajın 2020 giriş ücretleri aşağıdaki gibidir:

İstanbul'da kadınlara özel plajlar
İstanbul’da kadınlara özel plajlar

Şezlong: 10 TL, Şemsiye: 10 TL, Balık-Ekmek: 7 TL, Kaşarlı Tost: 4 TL, Su:1 TL, Kutu İçecek:1 TL

Adres:Postane, Öğüt Sk. 34940 Tuzla/İstanbul

Telefon: 444 09 06

3.Poyrazköy Kadınlar Plajı

İçeride tüm görevlilerin kadın olduğu Beykoz ilçesine bağı olan Poyrazköy Kadınlar Plajı yaz aylarında gidebileceğiniz noktalardan birisi olabilir. Denizinin çok temiz olduğunu söyleyemem, temizlik düşkünü olanlar için biraz yosunlu gelebilir fakat çok denize girilmeyecek derecede değil. Köprü manzaralı olan yer etrafı branda ile çevrili olduğundan tesettürlü kadınlar için çok uygun olmayabilir. Plajı kumsal fakat azda olsa denizin içi taşlık olduğundan deniz ayakkabısı götürürseniz rahat edersiniz. Poyrazköy kadınlar plajı 2020 giriş ücreti ise 10 TL olarak belirlenmiştir. Dileyenler olursa şezlong ve şemsiye ayrı ücretlendirilir. İçeriye yiyecek-içecek ile girilmesi serbesttir. Haftasonlarının kalabalık olması nedeniyle tenhalık isteyenler haftaiçi gitmesini öneririm.

Poyrazköy Kadınlar Plajı
Poyrazköy Kadınlar Plajı

Adres:Polonez, 34829 Beykoz/İstanbul

Telefon: 0545 848 39 64

4.Sarıyer Menekşe Kadınlar Plajı

İstanbul’da bir diğer kadınlar plajıda Sarıyer ilçesine bağlı olan Menekşe Kadınlar Plajı’dır. Denizin ve ormanın buluştuğu bir noktada konumlanan Sarıyer Menekşe Kadınlar Plajı neredeyse kimsenin bilmediği nadir yerlerden birisidir. Lüks araçlarla plaja ulaşım sağlanıyor belirli bir noktadan sonra ise teknelerle sizi Menekşe plajına ulaştıran servis ağları mevcut. Pazar günleri kadın-erkek karışık olarak hizmet veren plaj diğer tüm günler kadınlara özel hizmet vermektedir. İstanbul’un bir hemen hemen bütün noktalarına servis ağı olan plaj 55 TL’ye herşey dahil olarak hizmet vermektedir. Dışarıdan yiyecek-içecek getirilmesine izin veren plaj denizi kum-çakıl karışımı olduğu için deniz ayakkabısıyla geldiğiniz taktirde sorun yaşamayacağınız temiz bir denizdir.

İstanbul'da kadınlara özel deniz
İstanbul’da kadınlara özel deniz

Adres: Garipçe Mahallesi, Sarıyer Rumeli Feneri Yolu Caddesi 34290 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0555 524 19 78

5.Beykoz Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Beykoz ilçesindeki kadınlara özel plajlardan bir diğeri olan Elmasburnu Kadınlar Plajı bu yıl yenilenmiş haliyle ziyaretçilerini bekliyor. Haftanın 4 günü İstanbul’da kadınlara özel olan plaj diğer günler ise ailelere hizmet vermektedir. Kadınlara özel olan günlerde sadece kadın personellerin çalıştırılmasına izin veren işletme tabiat parkı içerisinde yer almaktadır. Tabiat parkının içerisinde ise 9 bin m2’lik yürüyüş alanı, 165 adet piknik masası denize bakan restauranları, 2 adet çocuk parkı ve 29 adet locanın olduğu plajıyla piknik yapmak, gezmek isteyen ve denize girmek isteyen ziyaretçileri ağırlamak için bekliyor.

Beykoz Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı
Beykoz Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri sadece kadınlara hizmet veren beykozdaki kadınlar plajı diğer günler kadın-erkek karışık hizmet veriyor. İçerisinde bulunan büfe ve restaurant zengin menüsüyle ve makul fiyatlarla İstanbul’da gidilebilecek kadınlara özel beachler arasında dikkat çekiyor. Covid-19 önlemlerinin sıklıkla uygulandığı plaja Anadolu yakasından gelmek isteyenler için servis dahil 50 TL, Avrupa yakasından ise 50 TL olarak belirlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here