Ana sayfa Gezi Notları İstanbul En İyi Kamp Alanları 2021

İstanbul En İyi Kamp Alanları 2021

6008
0
istanbul kamp alanları 2020
istanbul kamp alanları 2020

Yaz mevsiminin gelmesiyle birçok kişi arama motorlarında İstanbul kamp alanları 2021 sorgulaması yapıyor. Doğa ve huzurun birleştiği en yeşil kamp alanlarını sizler için derledik. İstanbul’da birbirinden güzel sayısız ücretsiz kamp alanları bulunmakta. Çoğu şehir dışlarının kenarlarında olsada şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta olanlar bile var. Sözü daha fazla uzatmadan en iyi istanbuldaki kamp alanları yazımıza başlıyalım.

Ülkenin en kalabalık şehri olan İstanbul’da iş hayatından ya da trafik sıkışıklığından sıkılıp hafta sonu kendinizi sakin huzurlu deniz manzarası olan yemyeşim bir ormana bırakmak herkesin hayali 🙂 Bu hayalinizi gerçekleştirmenin yollarını sizlere İstanbul kamp yerleri ile anlatmaya başlıyoruz. Liste oluştururken kendi tavsiye ettiğim İstanbuldaki ücretsiz kamp alanlarını ilk başlara koydum.

İstanbul Kamp Alanları 2021

1.Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İlk seçenek olarak zaman zaman gittiğim kamp alanlarından birisi olan Şile yakınlarındaki hacıllı köyü. İçerisinde bulunan şelalede yazın serinlemek için girilebilir ve çevresinde bulunan köylülerin kendi üretimleri olan doğal ürünleri satın alabilirsiniz. Arabayla belirli bir yere kadar ilerleyebiliyosunuz sonrası tabana kuvvet 🙂 Hacıllı şelalesinde huzuru bulabilir çevrede trekking yapabilirsiniz. İstanbul Ücretsiz kamp alanları 2021 listemizin ilk sırasında yer alan hacıllı şelalesi İstanbula yaklaşık olarak 90-100 km civarındadır.

ağva kamp alanı
ağva kamp alanı

Kamp alanı halka açık bir yer olduğundan gittiğinizde bütün İstanbul orada olabilir ya da şansınıza 3-4 kişide olabilir 🙂 Köylülerin malzemelerini satın alabilirsiniz fakat arabayla gir çık zor olur o yüzden kampa alanına tedarikli gidin. Tesis olmadığı için tahmin edebileceğiniz gibi tuvalet bulunamamakta, duş alanı olarak ise serinlemek için hacıllı şelalesi kullanılabilir 🙂

2.Ağva Kilimli Koyu

İstanbul Ücretsiz kamp alanları listemizin ikinci sırasında ağvadaki kilimli koyu bulunmakta. Gördüğüm kadarıyla uzaklığından mı bilinmez kilimli koyu hacıllı şelalesine göre daha sessiz olmanın yanında daha güzel bir manzarası var. Orman ve denizin birleşme noktası olan kamp alanı kilimli koyunda akşamları göğe bakarak yıldızları izleyebilirsiniz. Etraf daha sessiz olduğundan ateşinizi rahatlıkla yakabilir, aracınızlada kamp alanın içine kadar girebilirsiniz.

ağva kilimli koyu
ağva kilimli koyu

Ağva merkeze yaklaşık 4-5 km olan kilimli koyuna gelmeden önce market ihtiyacınızı karşılayabilir güvenli bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Tavsiyem giderken kamp çadırınızı iyi seçin yaz mevsiminin dışında rüzgar oldukça sert esmekte çadırınızı yıkabilir 🙂 Etrafta ücretli kamp alanları mevcut bunların tuvaletini ve duş alanlarını kullanabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz etrafta gündüzleri ve akşamları koyun,domuz vs gibi hayvanlar olacabileceğinden mutlaka ateşinizi sürekli diri tutun ve yemeğinizi uzakta bir yerlere dökün aksi taktirde beklenmedik hayvanlar misafiriniz olabilir 🙂

Yedigöller Gezilecek Yerler Abant Bolu Gezi Rehberi

İstanbul Ücretsiz Kamp Yerleri 2021

3.Kumköy Kilyos Kamp Alanı

Kilyos, İstanbul’da yaşayanların haftasonları gidebileceği en yakın yerlerden birisidir. Kumköy kilyos kamp alanı ise deniz kenarı kamp alanları arasında en çok tercih edilen yerlerden birisi. Ben gittiğimde çevredeki birkaç işletmeci kampalanıiçin cüzzi miktarda ücret istemişti. İşletmelerin tuvalet,restorant ve duş alanlarını kullanmak için bu rakamları ödemek mantıklı. İstanbul’da güvenlikli kamp yerleri arasında bulunan kumköy kilyos bölgesinde zararlı hayvanlar yok ama işletmelerin açmış olduğu müziklerden rahatsız olabilirsiniz.

istanbuldaki kamp yerleri
istanbuldaki kamp yerleri

4.Polonezköy Tabiat Parkı

Haftasonları kesinlikle tercih edilmemesi gereken yerlerden birisi olarak listemize 4.sıradan giren polonezköy tabiat parkı içerisinde tuvalet ve restoranları bulunması açısından güzel bir piknik alanı olarak nitelendirilebilir. Dikkat ederseniz kamp alanı demedim piknik alanı 🙂 Çünkü burası özellikle yazın piknikçilerin istilasına uğruyor. Bahar aylarında gidilmesini tavsiye ederim. Tabiat parkında hazırlıksız gelenler ücretli çadır hizmetide sunuluyor geceliği 80-150 TL civarında.

Polonezköy Tabiat Parkı Nerede-Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti

poloneköy tabiat parkı
poloneköy tabiat parkı

İstanbul Kamp Alanları

5.Burgazada Madam Martha Koyu

Burgazada İstanbul’un en güzel adalarından birisidir. Gerek insanıyla gerek doğasıyla en çok tercih edilen yerlerden biri olan burgazada da Madam Martha Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Burgazadanın sakinliğini burada yaşayabilir ve denizin keyfinizi çıkarabilirsiniz. Kamp alanı için iskelede bulunan servis çalışanları servis yapıyor ve seris içinde herhangi bir ekstrra ücret talep etmemekte. Hayvana tehlikesinin olmadığı ve ulaşımının istanbuldan bir vapur ile gerçekleştirilebildiği Burgazada sabahları kalabalık olsa da akşamları sessizliğiyle daha keyifli oluyor.

istanbul ücretsiz kamp alanları
istanbul ücretsiz kamp alanları

6.Danamandıra Tabiat Parkı 

Doğasıyla Abant’a benzeyen danamandıra tabiat parkı esenyurt ilçesine bağlı ve 49 yıllığına orman bakanlığına kiralanmıştır. İstanbul’daki ücretsiz kamp alanları listelerinde son zamanlarda oldukça popülerliğini arttırmıştır. Tuvalet ve ateş yakma alanları bulunan kamp alanında gölde balık tutarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Belediyenin belirlemiş olduğu güzergah boyunca trekking yapılabilir güvenli bir bölgedir. Bölgenin kötü yanları ise İstanbul’a ulaşımı biraz uzak ve günübirlikçiler tarafından çok tercih edilen bir yer olmasıdır.

danamandıra kamp alanı
danamandıra kamp alanı

7.Marmaracık Koyu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sarıyer ilçesine bağlı olan marmaracık koyu deniz ve yeşilin buluştuğu ender yerlerden bitisi olarak karşımıa çıkıyor. İstanbulda en sakin kamp alanlarından birisi diyebileceğimiz marmaracık kamp alanında telefon ve internet çekmesi, ulaşımın kolay, ateş yakabilceğiniz alanların olması yönünden İstanbul’da tercih edilen kamp alanları arasında yer almaktadır. Tuvalet ve duş imkanı olmayıp, hayvan saldırılarına açık bir bölgedir.

marmaracık koyu kamp alanı
marmaracık koyu kamp alanı

İstanbul’daki Ücretli Kamp Alanları

8.Seferoğulları Kamping

Şile içerisinde yer alan seferoğulları kamping, kampçılar için en çok tercih edilen alanların başında gelmektedir. Tesis olduğu için içerisinde tuvalet, restorant, duş ve ateş yakma alanları bulunan yerde çadır kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Aile işletmesi olan seferoğulları kamping aile kamp yeri olduğu için damsız girilmemektedir. Özgürlüğü sevenler gitarını istediği gibi çalmak isteyenler için uygun bir yer olmayabilir 🙂 ve son olarakta fiyatlar biraz tuzlu gelebilir.

istanbul ücretli kamp alanı
istanbul ücretli kamp alanı

9.Sahil Kamp İstanbul

İstanbul’daki en gelişmiş kamp alanı diyebilceğimiz sahil kamp istanbul içerisinde villalar, bungalow, market, restoran ve isteyenler için karavan yeri kiralama bile mevcut. İstanbul ücretli kamp alanları listesinde tercih edilmesi gereken kamp alanları içerisindedir. Merkeze yakın ve çevresinde tüm ihtiyaçlarınızı giderebilceğiniz alanlar olması itibariyle en çok tercih edilen işletmelerden birisidir. İlk kez kamp yapmak isteyenler için oldukça güvenilir olmanın yanında bu alanda denize girebilir ve trekking yapabilirsiniz.

sahil kamp
sahil kamp

10.Ağva Greenpark Camping

Aile tarafından işletilen ağva greenpark camping geçmiş yıllarda oldukça popüler olmuştu. 3000 metrelik plajı ve 100 karavan kapasitesiyle oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Bu açıdan deniz ve çadır hayatını birlikte yaşamak isteyenlerin ortak noktasıdır. Araç için otopark hizmeti, tualet, duş ve buzdolabı gibi seneçekler barındıran ağva greenpark camping oldukça güvenilir bir kamp hizmeti vermektedir. Günübirlikçiler tarafından da tercih edildiği için sessiz ve sakin yer isteyenler için uygun olmayabilir. Ayrıca aile kamp yeri olduğu için damsız girmek kesinlikle yasaktır.

istanbul en iyi kamp alanları
istanbul en iyi kamp alanları

Fiyat olarak işletme mantığı olduğu için fiyatlar biraz pahalı gelebilir ve yine aynı şekilde birçok kişi olacağından özgürce davranamayabilirsiniz. Kamp yerleri düşünüldüğünde karavan ile tatil yapılabilcek en uygun yerlerden birisidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here