Ana sayfa Fotoğrafçılık En Etkileyici Mobil Fotoğraf Düzenleme Programları

En Etkileyici Mobil Fotoğraf Düzenleme Programları

2899
0
En iyi fotoğraf efekt programı
En iyi fotoğraf efekt programı

Mobil fotoğrafçılık denince akla ilk gelen konulardan birisi fotoğraf düzenleme programları oluyor. Birçok kişi telefondan güzel fotoğraflar çekebiliyor fakat fotoğraf düzenleme uygulamasına gelince binlerce uygulama içerisinden hangisini kullanmalıyım diye düşünüyor. Bloggerların kullandığı fotoğraf programları hangileri hiç merak ettiniz mi ? Nasıl bu kadar renkli ve güzel fotoğraf çekebiliyorlar ? İşte sizlere fotoğraflarınıza bambaşka bir soluk getirecek en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları

Telefonda Fotoğraf Düzenleme Programları

Birçok blogger fotoğraflarını çektikten sonra fotoğraf düzenleme programları ile fotoraflarına efekt vererek onları canlı hale getiriyor. Akıllı telefonlar mobil fotoğrafçılık konusunda yenilenen teknoloji ile sınır tanımıyor. Fakat son teknoloji lensler kullanılsa bile bazı zamanlar fotoğraf düzenleme programları ile çektiğiniz fotoğrafa istediğiniz renk tonunu vermek fotoğrafa farklı bir hava katıyor. Sözü fazla uzatmadan sizlere ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması konusunda hazırladığım listeyi sunuyorum.

Profesyonel Olmanızı Sağlayacak Fotoğraf Çekme Teknikleri

1.Inshot Video & Fotoğraf Düzenleyici

Inshot google market üzerinde 5 milyonu aşkın indirme ile fotoğraf ve video düzenleme uygulamaları arasında ilk sırada yer alıyor. Fotoğraf düzenleme uygulaması olarak listemizin ilk sırasına giren Inshot içerisinde video ve fotoğraf düzenleme, video kesme birleştirme, videolara istediğiniz müzikleri ekleme ve son olarakta youtube ve instagram gibi uygulamalar için video kırpma sayesinde mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında en dikkat çekici olanlardan birisi.

en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları
en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

İçerisinde onlarca fotoğraf ve video efekti barındıran Inshot ile retro efektleri, film efektleri ve daha birçok şık filtre ile fotoğraf ve videolarınıza yeni bir vizyon yaratabilirsiniz.

Uygulamanın genel özellikleri:

 • Fotoğraf ve videoların üzerine çıkartma ekleyebilme
 • Fotoğraf ve videoların içerisine zengin yazı tipi koleksiyonu ile yazı yazabilme
 • Benzersiz video ve fotoğraf filtreleri ile kolajlar yapabilme
 • Video dönüştürücü olarak kullanılabilme ve aynı zamanda slayt yapabilme
 • Youtube instagram vb. sosyal medya uygulamalarına 1080p kalitesinde görüntüleri aktarabilme

En Faydalı Mobil Uygulamalar 2020

2.Picsart Photo Editor: Kolaj Yapıcı ve Editör

Mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında markette 9 milyonun üzerinde kullanıcıdan aldığı yorumlarla 5 üzerinden 4.3 puan alarak listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Picsart’ı sadece fotoğraf düzenleme editörü olarak değil aynı zamanda fotoğraf montaj programı olarakta düşünebilirsiniz. İçerisinde çizim araçları, fotoğraf filtreleri, yüz güzelleştirme, yüz değiştirme sayesinden 700 milyondan fazla indirilen ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Fotoğraf düzenleme programları
Fotoğraf düzenleme programları

Uygulamanın genel özellikleri:

 • Sketch ve glitch ve vintage efektleri
 • Fotoğraflarınızda kırpma,esnetme yada klonlama yapabilme
 • Ücretsiz çıkartmalar ve sihirli efektler
 • Profesyonel çizim efektleri ve yüz güzelleştirme gibi efektler

Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

3.Fotoğraf Düzenleyici-Kolaj, Fotoğraf Birleştirme (Inshot)

Inshot firmasının bir başka fotoğraf düzenleme programı olan bu uygulama sayesinde uygulamanın içerisinde olan 100 den fazla düzen ile kolaj yapabilirsiniz. Uygulama kullanışlı arayüzü ile onlarca fotoğrafı birkaç saniyede çeşitli kolaj düzenleriyle en iyi fotoğraflar oluşturmanıza yarıyor.

Ücretsiz resim düzenleme uygulaması
Ücretsiz resim düzenleme uygulaması

Android İçin En İyi Müzik Uygulaması

Uygulamanın genel özellikleri:

 • Fotoğraf kolajı oluşturmak için 18 e kadar fotoğraf seçebilirsiniz.
 • 100 den fazla fotoğraf kolaj düzeni
 • Resimleri kırpma ve yazı fekti ile düzenleme
 • Yüksek çözünürlükle fotoğraf kayıt edebilme

4.Arkaplan Silici (Background Eraser)

Mobil fotoğraf editörü adından da anlayabileceğiniz gibi fotoğrafların beğenmediğiniz arka planlarını siliyor. Uygulama çekmiş olduğunuz fotoğrafları kesmeye ve fotoğrafın arkaplanını saydam yapmaya yarıyor (photshoptaki psd formatı gibi düşünün). Arka planını sildiğiniz fotoğrafı başka fotoğraflarda sticker gibi kullanabilir, eğlenceli montaj ve kolajlar yapabilirsiniz.

arkaplan silici
arkaplan silici

5.Storyart (İnstagram İçin Hikaye Düzenleyicisi)

En sık kullandığım fotoğraf düzenleme programları olarak telefonumun ana ekranında olan storyart ile instagram için benzersiz fotoğraf kolajları yaratabilir ve bunları hikayelerinizde paylaşabilirsiniz. Fotoğrafın ücretsiz sürümü oldukça yeterli efektler sunmakta. Fotoğraf ve video efektleri için yüzlerce farklı kolaj düzeni bulunuyor. Birçok blogger ve fenomenlerin instagram sayfaları için kullandığı uygulamaların başında geliyor.

Bloggerların kullandığı fotoğraf programları
Bloggerların kullandığı fotoğraf programları

Fotoşop Uygulamaları-En İyi Kamera Uygulamaları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here