Ana sayfa Fotoğrafçılık Çiçek Fotoğrafları Nelerdir, En Güzel Çiçek Fotoğrafları Hangileridir?

Çiçek Fotoğrafları Nelerdir, En Güzel Çiçek Fotoğrafları Hangileridir?

285
0
Çiçek Fotoğrafları Nelerdir, En Güzel Çiçek Fotoğrafları Hangileridir?

Çiçek fotoğrafları her zaman keyifli bir iz bırakan görsel güzelliğe sahiptir. İnsan ruhu, güzellikleri görünce mutlulukla dolar ve dinlenir. Yoğun tempodan arta kalan zamanını dinlenmek için ayıran birçok kişi fotoğraf çeker. Fotoğraf çekmek, özellikle de güzel kareler yakalamak son derece mutluluk vericidir. Birçok şeyin fotoğrafı çekilebilir. Ancak çiçek fotoğrafları insanı dinlendirme ve mutlu etme özelliğine de sahiptir. Çiçek alınca nasıl mutlu olursak fotoğraflarını çektikçe de aynı mutluluğu yakalayabiliriz. Gözlerimiz güzellikleri gördükçe ruhumuz dinlenecektir.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar hemen çiçeklere yönelir. Çünkü çiçekler, renkleri ve estetik görüntüsü ile en kötü fotoğrafları dahi güzelleştirir. Yakın plan çekime uygun olan çiçekler kullanılarak çeşitli kompozisyonlar da oluşturulabilir. İşte size fotoğraflarını çekebileceğiniz en güzel çiçeklerin listesi;

  • Kana Çiçeği
  • Kiraz Çiçeği
  • Colorado Columbine
  • Hydrangea Macrophylla (Ortanca)
  • Müge Çiçeği
  • Calla Lily Çiçeği (Gala)
  • Black Eyed Susan
  • Kanayan Kalpler
  • Blue Bells
  • Lantana ( Ağaç Minesi)

Kana Çiçeği

Kökü saplı olan Kana Çiçeği, otsu bir bitkidir. Asya ve Amerika’nın sıcak bölgelerinde yetişmektedir. Temelde iki gruba ayrılır. Bunlar; İtalyan Kana çiçeği olarak adlandırılan orkide çiçekliler ve küçük çiçeklilerdir. İngilizler, bahçelerini süsler ve dizayn ederken mutlaka Kana Çiçeği’nin güzelliğinden yararlanırlar. Ülkemizde beğenilen çiçekler arasında yer alan Kana’nın sadece çiçekleri değil yaprakları da harika bir güzelliğe sahiptir. Çiçeği ve yaprakları nefes kesen güzelliktedir. Çiçeğin güzelliği fotoğraflara yansımaktadır.

Kiraz Çiçeği

Japonya’yı temsil eden bir çiçektir. Amerika ile Japonya’da Japon çiçeğinin açma dönemi festivallerle kutlanmakta. Çiçeğin renkleri beyaz ve pembedir. Ağaçta iken farklı döküldüğünde bambaşka bir güzelliği vardır. Açtığında bulunduğu mekanı nefes kesen bir görüntüye büründürür. Japonlar, kiraz çiçeklerin açmasıyla hayatta yeni bir başlangıç olduğuna inanırlar. Yaşamın güzelliğini ifade eder. Çiçekler açtığında Japonlar aileleriyle birlikte gecelerini altında geçirirler.

Colorado Columbine

Çok nadir bulunan Colorado Columbine, Amerika’nın Rocky Dağları’nda yetişir. 4500 metre yükseklikte yetişmekte olan çiçek dağcılara hoş geldin der gibidir. Zirvede bulunan çiçeklerin elde edilmesi son derece zordur. Zorlu aşamalardan sonra elde edilen çiçeğin tanesi 50 dolara satılmakta. Anadolu’nun iç kısımlarında görülen çiçeğin ülkemizdeki adı Haseki Çiçeği’dir. Ekim aylarında ekilir. Çok yıllık bitkilerdendir. İki yıllık çimlenme süresinden sonra çiçek verir.

Hydrangea Macrophylla (Ortanca)

Asıl vatanı Japonya olan Hydrangea Macrophylla, ülkemizde Ortanca olarak bilinmekte. Bahçeleri süslemek için kullanılan Hydrangea Macrophylla’nın yaklaşık 75 çeşidi bulunmakta. En fazla çeşidini Kore, Japonya ve Çin’de görmek mümkün. Amerika ve Asya’da yetiştirilen Ortancaların eşsiz bir güzelliği vardır. Gösterişli görüntüsü nedeniyle dünyanın her yerinde ekilmektedir. Çalı gövdeli Ortancalar kışın yapraklarını dökerler. Boyları 1 ile 3 metre arasındadır.

Çiçek Fotoğrafları Nelerdir, En Güzel Çiçek Fotoğrafları Hangileridir?

Müge Çiçeği

Müge Çiçeği’nin açması baharın habercisidir. Çok güzel kokar. Boyutları küçük olmasına rağmen eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Asıl adı Convallariamajalis olan Müge Çiçeği, Ruscaceae ailesindendir. Kuzey Amerika, Asya ile Avrupa gibi kuzey yarım kürenin ılıman iklimine sahip bölgelerinde yetişir. Çok yıllık bitkilerden olup çiçekleri beyaz renklidir. Estetik görüntüsünün yanında kokusu da harika. Kokusu güzel olduğundan parfümlerde kullanılıyor.

Calla Lily Çiçeği (Gala)

Fotoğraf makinesini alıp hemen çekmek isteyeceğiniz güzelliğe sahiptir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus var. O da; Gala çiçeğinin zehirli olmasıdır. Zantedeschia türünden gelen Gala çiçeği, yiyen hayvanları öldürebilecek kadar zehirlidir.

Black Eyed Susan

Bahçe bitkisi olan Black Eyede Susan, altın renginde taç yapraklara sahiptir. Parlak taç yaprakları arasında koyu gözü andıran bir bölümü vardır. Görsel bakımdan dünyanın en güzel çiçekleri arasındadır. Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde yetişen Black Eyed Susan, çok yıllıktır. Ana vatanı ise Çin’dir.

Kanayan Kalpler

Dicentraspectabilis yani Kanayan Kalpler çiçeğinin görüntüsü çok narindir. Güzel ve estetik görüntüsü sizi kendine hayran bırakacaktır. Şebboy olarak bilinir. Ancak Şebboy değildir. Şebboy’un bir çeşididir. Çiçekleri kalp şeklinde açar. Ağlayan Kalpler olarak da nitelendirilen Kanayan Kalpler çiçeği, Japonya, Sibirya, Kore ve Çin’de yetişmekte. Çiçekleri beyaz ve pembe açar. Bahçeleri süsleyen güzelliği fotoğraflarınıza da ayrı bir güzellik katacaktır. İlkbaharda açar.

Blue Bells

Soğanlı ve çok yıllık olan Blue Bells, Avrupa ülkelerinde yetişmektedir. Birçok Avrupa ülkesinde bahçeleri Blue Bells süsler. Adını 19. yüzyılda yaşamış bir şair vermiş. Pişmanlık ile yalnızlığı temsil eder. Çan Çiçeği olarak da bilinmekte.

Lantana ( Ağaç Minesi)

Çok yıllık bitkilerdendir. Verbena ailesindendir. Afrika ile Amerika’nın tropikal iklime sahip bölgelerinde yetişir. Hindistan’ın Kuzeydoğu, güney bölgelerinde ve Pasifik Avustralya bölgelerinde çeşitli türlerine rastlanır. 150 çeşidi vardır. O kadar güzel renkleri vardır ki kelebekleri kendine çeker. Çiçekleri son derece narindir. Pembe ile sarı renkte açar. Yetiştikçe çiçeklerinin rengi değişir. Dünyanın en güzel çiçeklerinden birisidir. En güzel çiçek fotoğrafları Ağaç Minesi ile çekilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here