Ana sayfa Finans Youtube Para Kazanma Fırsatları Nelerdir? Detaylar Burada!

Youtube Para Kazanma Fırsatları Nelerdir? Detaylar Burada!

234
0
Youtube Para Kazanma Fırsatları!

Youtube para kazanma fırsatları nelerdir? Sadece insanların çektiği videoları koyabilecekleri bir siteydi Youtube. İlk başta Hot or Not isimli bir siteden ilham alınmıştı. Videolu bir çevrimiçi arkadaşlık sitesi olması planlanıyordu. Yatırım alarak finanse edilecekti. Bu siteye ilk konulan video sitenin kurucu ortaklarından Jawed Karim’in çekip koyduğu bir videoydu.

Ama siteyi Google isimli firma satın alınca site ile ilgili planlar tamamen değişti. Google sitede çok farklı bir potansiyel gördü. Yatırım şeklini değiştirdi. Siteye reklam alıp, karıda video yükleyicilerle paylaşacağını duyurdu. Bunun anlamı, yüklediğin videolarla siteye izleyici çekebildikçe kazanacağın ücrette artacak demekti. Site bir anda yer yer ilginç, yer yer bilgilendirici videolarla dolmaya başladı.

Youtube Para Kazanma Fırsatları!

Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube da para kazanmak için çok farklı yollar bulunmaktadır. Bunlarda en çok bilineni Youtube iş ortağım programına katılmaktır. Kanalınız 1000 abone ve 4000’den çok izlenme almaya başlayınca bu programa başvuru hakkı kazanırsınız. Programa kabul edilirseniz Youtube geliri üstünden pay almaya başlarsınız. Tabi belli başlı şartları da kabul etmiş olursunuz. Videolarınızı buna göre çekmezseniz programdan çıkarılabilirsiniz.

Bir diğer yöntemde yeni açılmış olan üyelik sistemidir. Bu sistemi sitenizde uygulamak için 30000 abonenin üstünde takipçiniz olması gerekmektedir. Bu sistemi kanalınızda aktif hale getirdikten sonra insanların üye olması için onlara birtakım ayrıcalıklar tanıyabilirsiniz. İnsanlar size üye oldukça üyelik parasının bir kısmı Youtube tarafından kesilir. Kalan miktar sizin hesabınıza yatırılır.

Youtube Para Kazanma Açma

Size ünlü olmanın kapılarını açan Youtube insanların ilgisini çekecek bir içerik ortaya koyabilirseniz kazanacağınız paranın sınırının olmadığı bir yerdir. Youtube para kazanma seçeneğini aktif etmek için öncelikle burada bir oturum açın. Daha sonra kanal ve durum özellikleri seçeneğine tıklayın. Burada gezinince para kazanma seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayıp aktif hale getirirseniz hesabınız para kazanmaya açık hale gelir.

Daha sonra burada sunulan reklam seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bunlar arasından hangi tür reklamların videolarınızın arasında gösterilmesini istiyorsanız bunu seçebilirsiniz. Diğer ödeme seçenekleri ilk başta açılmaz. Diğer seçenekleri seçmek için abone sayınız artmalıdır. Ayrıca hesabınızın kapanmaması için topluluk kurallarına uymanız şarttır. Ödemeleri alabilmek için de bir AdSense hesabını açmanız gerekmektedir.

Youtube Kazandığınız Parayı Nasıl Alırsınız?

Youtube hesabınızı açtıktan sonra paranızı almak içinde AdSense hesabınızı açmanız gerekmektedir. Bizim ülkemiz gibi ülkelerde AdSense sizden vergi numarası da isteyebilmektedir. Bu nedenle AdSense hesabınızı açmadan önce bir vergi numarası edinmek işinizi kolaylaştırabilir. Hesabınızda ki meblağ belli bir miktarı geçmediği sürece AdSense ödeme yapmamaktadır. Her istediğinizde paranızı çekmeniz mümkün değildir.

AdSense hesabınızın içinde farklı ödeme seçeneklerini görebilirsiniz. EFT yöntemiyle para çekme imkânı bulunmaktadır. Paranızı isterseniz banka hesabı üzerinden de alabilirsiniz. Ama banka üzerinden aldığınızda ek kesintiler olabilmektedir. Bunun haricinde Paypal üzerinden de alabilmeniz mümkündür. Ama ülkemizde bu seçenek çalışmamaktadır. Ayrıca paranızı çekmek için SEPA, Western Union gibi finansal aracılardan da yardım alabilirsiniz.

Youtube Kanalınızı Popülerleştirmek İçin İpuçları

Youtube kanalınıza ne kadar çok insan çekerseniz kanalınız o kadar büyür. Zamanla farklı ödeme alma seçeneklerine de sahip olursunuz. Bu sebeple ilk yapmanız gereken kendinize bir konsept belirlemek olmalıdır. Bilgi verici ve insanların ilgisini çeken bir konsept belirlerseniz kanalınız daha hızlı büyür. Belirlediğiniz konseptte mümkünse kopya içerikler çıkarmak yerine, sizinle aynı konsepti benimseyen kanallardan ayrılmaya çalışın.

Koyduğunuz videolarınız kadar onları ilgi çekici hale getirecek başlıklar ve açıklamalar koymakta önemlidir. Videonuzun kapak diyebileceğimiz ön resmi de insanları videoya çeken bir diğer unsurdur. Videonun en önemli ve heyecanlı anlarını kapak olarak seçerseniz insanlar gördükleri şeyden etkilenerek videonuzu izlemeye gelebilirler. Siz belirli bir rutinde videolarınızı koymaya devam ettikçe de zamanla Youtube para kazanma seçeneğiniz dolayısıyla geliriniz çoğalmaya başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here