Ana sayfa Finans Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021 Güncel Liste

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021 Güncel Liste

543
0
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi sicili bozuk olan kişiler ülkemizde kredi çekemez gibi bir algı var. Halbu ki bu düşünce oldukça yanlış. Zamanında birtakım ödeme problemleri yaşamış kişilerin ileride de bu ödeme sorunlarını yaşayacağı anlamına gelmemektedir. İhtiyaçlarınız için kredi çekmek istediğinizde bankalar yolunu tercih ederek kredi reddi aldığınız mutlaka olmuştur. Eğer kredi siciliniz bozuksa ve düşük bir kredi notunuz mevcutsa muhtemelen birçok büyük banka kredi talebinize red cevabını vericektir. Peki sicili bozuk kişi nasıl kredi alır, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2021 yılında var mı ? Detayları öğrenmek için yazımızı dikkatlice okuyunuz.

İhtiyaçlarımızı karşılamanın en güzel yolu çoğu zaman çevrenizden borçlanmak yerine bankayı tercih etmektir. Nacizane görüşüm her zaman kötü gün dostu olucak bir banka vardır kafasındayım. Dikkat ettiyseniz kötü gün dostu dedim. Çünkü birçok banka ihtiyaç kredisi sunarken birçok şartı karşılamanızı istemektedir. Kredi sicili bozuk, icralık olan ya da kredi notu düşük olan kimseler bu bankaların istediği şartları muhtemelen taşıyamayacaktır. İstedikleri onlarca şarttan birinde eleniceklerdir. Bu durumda kredi sicili bozuk olana kredi kartı bile vermeyi tercih etmezler. Peki sicili bozuk olan nasıl kredi çeker ?

sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2021
sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2021

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021

Öncelikle şunu belirtmeliyim sicili bozuk, kredi notu düşük ya da icralık olan kişiler ihtiyaç kredisi için tutarı ne olursa olsun kesinlikle büyük bankalara gitmemesi gerekir peki neden ? Garanti, Akbank, Yapı Kredi gibi bankalar Türkiye’de belirli bir müşteri sayısına ulaşmış ve Türkiye pazarında yer edinmiş bankalardır. Paranın zaman değeri olgusundan hareketle bu büyük bankalar kredi silici olan olan kişilere kredi vermeye ihtiyaç duymazlar. Sebebi ise geçmiş finansal problemlerinizden dolayı riskli grupta görür. Bu büyük bankaların kredi-risk portföyüne uymadığınız için sizlere kredi vermezler. Ve asıl önemli olan kredi siciliniz bozuksa bu bankalara kredi başvurusu yaptıktan sonra yüksek ihtimalle red aldıktan sonra bu kredi notunuzu daha kötüye etkileyecek, ilk başta başvurup kredi alacağınız banka içinde olumsuz bir imaj yaratıcaktır. Asıl konumuza dönecek olursak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2021 yılında hangileri inceleyelim.

 • Aktif Bank
 • Alternatif Bank
 • FibaBanka
 • OdeaBank
 • BurganBank
 • Arap Türk Bankası
 • Habib Bank
 • ICBC Turkey (Eski tekstilbank)
 • Turkish Bank
 • Bank Mellat
 • T Bank

Yukarıda paylaşmış olduğumuz bankalardan özellikle kredi sicili bozuk bireysel müşteri ve icralık olan esnaflar faydalanabilirler. Paylaşmış olduğumuz bankaları farkettiyseniz içerisinde bir tane Türkiye’de şube ağı fazla olan banka yok. Sebebi ise yukarıda anlattığım gibi kredi-risk portföylerinden dolayı Türkiye’de bir pazar oluşturabilmek için riskli müşterileri de tercih etmeleridir. Fakat şunu bilmenizde fayda var. Paranın zaman değeri olgusundan yola çıkarak bu bankaların paraya ulaşmaları daha güç olduğundan ve sizlerinde risk durumları yüksek olması sebebiyle diğer bilinen bankalara kıyasla faiz oranları yüksek olacaktır. Örnek vermek gerekirse sicili bozuk olan bir kişi Türkiye İş Bankası’na ihtiyaç kredisi için başvurduğunda 1,10 gibi bir faiz oranı alırken, yukarıda saymış olduğumuz herhangi bir bankaya gittiğinde ortalama olarak 1,30-1,40 gibi bir faiz oranı ile karşı karşıya kalırsınız. Çünkü bankacılık sisteminde olumlu ya da olumsuz her şeyin bir değeri ve yansıması vardır.

Kredi sicili bozuk olan kimseler yukarıda bankaların şubesini oturduğu yerden aramadan İnternet sitelerine girerek faiz oranları ya da kredi prosedürleri için telefonla bilgi alabilirler.

kredi notu tablosu
kredi notu tablosu

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilir ?

Bankalar parayı emanet edecek kişilerin finansal açıdan düzenli ödeme yapabildiğini görmek ister. Bu sebeple geçmişte yasal takibe takılan herhangi bir krediniz ya da kredi kartınız mevcutsa bankalar size kredi vermek konusunda çok iyimser olmayacaktır. Peki bu durumda sicili bozuk olanlar nasıl kredi alabilir ? Yasal takipte olan kişiler kredi alabilir mi ? İcralık olan esnaf nasıl kredi çeker ?

Son altı aylık düzenli ödeme yaptığınız telefon faturasını bankaya iyi niyet olarak sunup sicili bozuk olana borç kapama kredisi alabilirsiniz. Burada önemli olan durum en az 6 aylık düzenli ödeme yapılmış bir cep telefonu faturası olmasıdır. Hattın yasal sahibi sizseniz kullanmış olduğunuz operatörün bayisine gidip cep numarası üzerinden kredi kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda orada da son 6 aylık düzenli ödeme geçmişiniz incelenicek ve buna göre size 2.000 TL ya da daha üstü bir rakam için kredi kullanım onayı verebilecekler daha sonra sizde banka aracılığı ile kredinizi kullanmış olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here