Ana sayfa Finans Kredi Borcu Olanlara Devlet Yardımı 2020 Kredi Ödemeleri Erteleme

Kredi Borcu Olanlara Devlet Yardımı 2020 Kredi Ödemeleri Erteleme

554
0
kredi borcu olanlara devlet yardımı 2020
kredi borcu olanlara devlet yardımı 2020

Ülkemizde son zamanlarda artan koronavirüs vakalarıyla beraber birçok destek paketleri açıklanıyor. Diğer yandan bankalarla işbirliği içerisinde esnaf ve bireysel müşterilere yönelik tedbir paketleri hayata geçiriliyor. Birçok kişinin merak ettiği konulardan kredi ödemeleri erteleme, kredi borcu olanlara devlet yardımı 2020, kredi erteleme olacak mı ? krediler ne olacak ? soruları arama motorlarında binlerce kez aratılıyor.

Kredi Borcu Olanlara Devlet Yardımı 2020

Koronavirüs tedbir paketleri olarak hükümetin vatandaşa açıklamış olduğu birtakım müjdeler var. Buna göre kredi borcu olanlara devlet yardımı 3 kamu bankasından süpriz gelişme. Ziraatbankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın duyurusuna göre 31 marta kadar olan kredi ödemeleri taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin talepleri üzerine söz konusu ödemelerin ötelenmesine karar verildiğini duyurmuş oldu.

kredi ödeme erteleme
kredi ödemeleri erteleme

Kredi borcu olanlara devlet yardımı 2020 konulu haberimizin devamını okuyunuz…

Kredi Ödemeleri Erteleme

3 kamu bankasının açıklamış olduğu kredi ödemeleri erteleme paketleri vatandaş için mali açıdan bir nebze olsun rahatlatmış oldu. Konuyla ilgili isteyenlerin banka şubelerine müracatı yeterli olucaktır.

Kredi Borcu Olanlara Devlet Yardımı 2020 Neler Olucak ?

BDDK, koronavirüs nedeniyle vatandaşların ve reel sektörün salgın hastalığın getirmiş olduğu olumsuz ekonomik koşullarını hafifletmek amacıyla birtakım önlemler aldı.

Buna göre, kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanınarak gecikmeye giren bir krediniz olduğunda eskiden 90 gün bekledikten sonra kredi takip hesaplarına aktarılmak yerine 180 gün beklenicek. Bu uygulamadan ihtiyaç kredileri dışında taşıt, konut ve tüketici kredileri ile tüm ticari kredi kullananlar faydalanabilcek.

Ziraat Bankasının konuyla ilgili açıklaması:

“Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan müşterilerimizin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma uygulamalarının geliştirilmesi uygulamaya alındı. Personel maaşlarını, bankamız üzerinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla önümüzdeki 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilmesi tedbirini aldık. Kredili müşterilerimiz tarafından bankamız üzerine keşide edilmiş çeklerinin ödenmesi amacıyla kullanılmak üzere genel kredi limitlerinin artırılarak ilave nakit kredi limiti tahsis edilmesi tedbirlerini uygulamaya aldık. İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankamız kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan müşterilerimizin kurumsal kart limitlerinin artırılması tedbirlerini bugünden itibaren uygulamaya almış bulunuyoruz.”

Halk Bankasının konuyla ilgili açıklaması:

Esnaf ve sanatkarların bu dönemde yaşadıkları olumsuzluklara destek olmak amacıyla talep etmeleri halinde kullanmış oldukları kredilerin bu yılın nisan, mayıs ve haziran aylarında vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek.

Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı sunulacak. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here