Ana sayfa Finans Kapıda Ödeme Seçeneği Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Kapıda Ödeme Seçeneği Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

342
0
Kapıda Ödeme Seçeneği

Kapıda seçeneği nedir? İnternetten alışveriş yapmak hem çok daha kolay hem de daha uygundur. Böyle olmasına rağmen ülkemizde birçok insanın online alışverişe karşı olduğunu görmekteyiz. Kredi veya banka kartı bilgilerinin girilmesinin güvenli olmadığını düşünürler. Online ticaret yapan siteler de bu tedirginliği ortadan kaldırmak için kapıda ödeme seçeneği koymaktadır. Kapıda ödeme; online olarak siparişi verilen ürünü ücretinin teslim alınırken verilmesi yöntemidir. Ödeme genellikle nakit yapılır. Ancak kredi veya banka kartıyla alan siteler de bulunuyor.

Trendyol Kapıda Ödeme

Trendyol, binlerce firmanın bir arada hizmet verdiği bir platformdur. Milyonlarca kişi platformdan alışveriş yapmaktadır. Ödeme seçeneği sipariş verilirken belirlenir. Banka veya kredi kartlarıyla yapılan ödemeler 3D Secure sistemiyle güvence altına alınır. Ancak buna da güvenmeyenler çıkabilir. Bundan dolayı Trendyol kapıda ödeme seçeneği devamlı sorgulanır. Ancak Trendyol’da kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Kapıda Ödeme Kitap

Online olarak kitap satışı yapan siteler bulunuyor. Kitap okumayı sevenleri kitap almaya teşvik etmek için ödeme konusunda kolaylıklar sunmaktadır. Birçok sitede taksit imkanı yokken kitap siteleri cüzi miktarları dahi aylık taksitlere bölmektedir. Kapıda ödeme kitap satışı yapan sitelerin ödeme seçeneklerinde genellikle bulunur. Müşterilere cazip gelmesi ve avantajları nedeniyle birçok kitapsever kapıda ödemeyi tercih etmektedir.

Kargo elemanı verilen adreste kimseyi bulamadığında sonradan adrese tekrar gelir. Müşteri dilerse en yakın kargo şubesine giderek ödemesini yapıp ürününü teslim alabilir. Şayet birkaç defa adrese gidildiği halde müşteriye ulaşılamadıysa ürün firmaya geri teslim edilir. Ücret ödemesi yapılmadığı için iade prosedürleri yaşanmaz.

Kapıda Ödeme Olan Siteler

Sanal ortama güvenmeyenlerin sayısı güvenenler kadar fazladır. Yaşanan ve haberlere yansıyanları duyanlar sanal ortamda kredi kartı veya banka kartı bilgilerini paylaşmak istememektedir. Online alışveriş siteleri insanlardaki bu tedirginliği gidermek için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Kapıda ödeme sunulan seçenekler arasındadır. Kapıda ödeme olan siteler, müşterilerine güven telkin etmektedir. Ürünü teslim aldıktan sonra ödemenin yapılması müşterileri rahatlatmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği sunduğu avantajlar bununla sınırlı değildir. Şöyle ki;

 • Girilen kart bilgilerinin ve hesapların çalınma riski ortadan kalkar.
 • Ürünün teslim alınamama ihtimali yoktur.
 • Belli yaş üzerinde olup teknolojiyle arası iyi olmayanlar için geleneksel ödeme yöntemini kullanma imkanı sunulur.
 • Hayatında kredi kartına yer olmayanlar için idealdir.
 • İade işlemleri diğer seçeneklere oranla daha kolaydır. Beğenilmeyen ürün anında iade edilebilir.

N11 Kapıda Ödeme

N11’den yapılan alışverişlerde ödeme için farklı seçenekler sunulmaktadır. Müşteriler kendilerine ve bütçelerine en uygun olanı seçerek kullanabilirler. Kredi kartı online alışverişlerde çok fazla kullanılır. Banka kartından direkt çekmeler ise bir seçenektir. İş Bankası gibi bazı bankaların sunduğu anında alışveriş kredileri de N11’in ödeme seçenekleri arasındadır. Anında krediyi alabilmek ve kullanabilmek için çeşitli şartlar vardır. Şartlar bankadan bankaya değişmektedir.

Online ticaret yapan siteler de bu tedirginliği ortadan kaldırmak için kapıda ödeme seçeneği koymaktadır.

Ödeme seçeneklerinde Sıfır Risk sistemi kullanılır. N11 kapıda ödeme hizmeti vermemektedir. Kredi kartını girmek istemeyenler sanal kart kullanabilirler. Sanal karta alışveriş miktarı kadar para konularak risk tamamen sıfırlanabilir. Havale ise ödeme için farklı bir seçenek olarak bulunmaktadır.

Hepsiburada Kapıda Ödeme

Ülkemizin önde gelen online alışveriş platformu olan Hepsiburada’da çeşitli ödeme seçenekleri bulunur. Ödeme yöntemleri şunlardır;

 • Kredi kartı
 • Bütün bankalara ait banka kartları
 • Havale veya EFT
 • Tek kartının limiti yetmeyenler için çok sayıda kredi kartını kullanarak ödeme
 • Bankalardan anında havale
 • Kredi kartı bilgilerini girmek istemeyenler için World Pay ve BonusFlaş uygulaması üzerinden ödeme

Ödeme konusunda birçok seçeneği bulunan Hepsiburada kapıda ödeme kullanmamaktadır.

Gittigidiyor Kapıda Ödeme

İşlemlerini Sıfır Risk güvencesiyle yapan Gittigidiyor kapıda ödeme hizmeti sunmamaktadır. Gittigidiyor, farklı işletmelerin bir arada toplandığı e-ticaret platformudur. BKM Express, kredi kartı veya banka kartı ile alınan ödemeler havuzda toplanır. Ürün alıcıya ulaştığında ilgili işletmeye ücreti havuzdan ödenir. Sistemi bu şekilde olduğundan Gittigidiyor kapıda ödeme seçeneğini kullanmamaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here