Ana sayfa Finans Herkesin Okuması Gereken En İyi 5 Finans Kitapları 2021

Herkesin Okuması Gereken En İyi 5 Finans Kitapları 2021

4150
0
en iyi finans kitapları
en iyi finans kitapları

Herkesin okuması gereken kitaplar köşemizde bu sefer ilk olarak en iyi 10 en iyi finans kitapları yazımızı inceleyemeye aldık. Bu yazımızda özellikle finans-ekonomi-işletme alanlarıyla ilgilenenler için okunması gereken en faydalı 10 ekonomi kitapları sunacağım. En iyi finans kitapları tavsiye, finans kitap öneri,finansal kitaplar,finansal kitap önerileri,ekonomi kitap önerileri yazımızın devamını okuyunuz…

Okunması Gereken En İyi Finans Kitapları

1.Küresel Finans Krizi

finans kitapları-küresel finans krizi

Küresel krizi anlamak ve Türkiye ekonomisini yorumlamak için bu kitabı okumalısınız. Dr. Mahfi Eğilmez, yaşadığımız küresel krizi tüm yansımalarıyla gündeme taşıyor. Krizin Türkiye’yi nasıl etkileyeceğini ve bir daha küresel kriz yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini, ayrıca böyle bir krizde kişilerin ve işletmelerin alması gereken önlemlerin neler olduğunu açıklıyor.

2.Siyah Kuğu / Black Swan

en iyi finans kitapları-siyah kuğu

Siyaset ve ekonomi tarihinde olsun, bilim ve teknoloji tarihinde olsun, arkasında iz bırakan hemen hemen tüm olayların birer “Siyah Kuğu” olduğunu hatırlatan yazar, özellikle hayatını riskleri hesaplayarak kazanan insanlara çok önemli bir yeni bakış açısı sunuyor. Kitap davranışsal ekonomi ve psikoloji içeriyor bu yüzden dili biraz ağır gelebilir.

3.Görünmeyen Ekonomist

en iyi finans kitapları-görünmeyen ekonomist

Sıkıcı okul kitapları için yapılmış olan ne varsa onun hünerli ellerinde canlanıverir Bu kitap sizi uyandırarak yeni bir dünyaya götürecektir. Hiçbir şey yapmasa bile en azından sizi çok daha kurnaz bir müşteri yapacaktır Aslında medya dersleri vermesi gerekirken ekonomi öğreten sıkıcı bir eğitimciden ders alan orta öğretim öğrencileri ve ekonomi üzerine çok şey bilenler sadece
iç karartıcı bir bilimin daha az iç karartıcı olması umuduyla nasıl yazılacağını öğrenmek amacıyla bile olsa bu kitabı almak için sıraya girmeliler.

4.Finansal Piyasalar Ve Kurumlar

Finansal piyasalar ve kurumların nasıl işlediğini en sade dille anlatmış olan yazar Frederic S. Mishkin nobel ödülü almıştır.

5.Karar Anı – Aklın Para Üzerindeki Gücü

“Richard Peterson Silikon Vadisi’nde psikiyatrist olarak birinci elden edindiği deneyimleri damıtmış ve davranışsal finans alanındaki bilgisini kullanarak başarılı bir yatırımcı olmak için gereken tüm duygusal nitelikleri tanımlamış. Karar Anı herkesin okuması gereken büyüleyici bir kitap, ama bunun da ötesinde okuduğunuz en kârlı kitap olabilir.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here