Ana sayfa Eğitim EBA Hesabı Nasıl Oluşturulur ? EBA Şifre Alma

EBA Hesabı Nasıl Oluşturulur ? EBA Şifre Alma

1296
0
eba hesabı oluşturma
eba hesabı oluşturma

Milyonlarca öğrenci Corona salgınınından dolayı Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un açıklamalarını dinliyor. Öğrenciler Nisan ayında olması gereken ara tatil döneminin 16 martta başladığını öğrendi. Eğitimin aksamaması için ise Eğitim Bilişim Ağı olan EBA uzaktan eğitim derslerine 23 martta başlayacağı bildirildi. Eğitimin EBA üzerinden devam edeceğini duyan öğrenciler internette eba hesabı nasıl oluşturulur, eba şifre alma nasıl yapılır ?

EBA Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

Öğrenciler Bakan Ziya SELÇUK’un eğitime ara verilmesi haberinden sonra derslerine internet üzerinden devam etmek ve geri kalmamak için EBA sistemine giriş yapmaya çalışıyor. Peki eba hesabı nasıl oluşturulur ? Yazımızn devamında adım adım eba hesabı nasıl oluşturulur anlatacağız.

1.Öncelikle EBA Giriş Ekranı nı açıp. Fotoğrafta gördüğünüz gibi “EBA hesabı oluştur” seçeneğine tıklayınız.

eba hesap oluşturma
eba hesap oluşturma

2.Açılan ekrandan resimde yer alan güvenlik kodunu, T.C Kimlik numaranızı,Öğrenci numaranızı,Nufüs cüzdanı seri no ya da Cilt no’yu yazınız.

3.Ardından giriş yap diyerek EBA hesabı oluşturabilirsiniz.

Eğitim EBA Üzerinden Mi Devam Edecek ?

Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklama ile okullara 16 marttan itibaren ara verild ve eğitim 23 martta EBA(Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden devam edeceğini bildirdi.

EBA Akademik Destek Özel Okullara Açılacak mı ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un açıklamarı EBA Akademik Destek Programı şuan için sadece 11. ve 12. sınıflara açık olmadığını belirtirken diğer sınıflardaki öğrencilerin sisteme erişebildiğini belirtti. Erişeyemen 11. ve 12.sınıf öğrencileri içinde ” O konuyla ilgili de ne yapabiliriz bir bakalım ” ifadesini kullandı.

Öğretmenler Ara Tatilde Okula Gidecek mi ?

Öğretmenler Ara Tatilde Okula Gidecek mi ? sorusu üzerine Bakan Ziya SELÇUK, “olağan uygulamada okul tatilken öğretmenlerin okullarda bulunduklarını fakat bu durum olağanüstü bir durum. Öğretmenlerimizin okullarda ara tatilde bulunmalarını beklemiyoruz, onların da evlerinde olmasını bekliyoruz ve acil bir durum olmadıkça da şehir dışına çıkmamalarını öneriyoruz” diye belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here