Ana sayfa Eğitim Albert Einstein Buluşları Hakkında Hiç Duymadıklarınız

Albert Einstein Buluşları Hakkında Hiç Duymadıklarınız

660
0
albert einstein buluşları
albert einstein buluşları

Dünya’nın en iyi bilim insanlarından birisi olan fizik profesörü Albert Einstein hakkında birçok bilinmeyen var. Politik görüşünden tutun dini görüşüne, öldükten sonra çalınan beynine kadar Albert Einstein Dünya’nın en çok konuşulan bilim insanları arasında olan Nobel ödüllü bilim insanıydı. Birçok kişinin merak ettiği konulardan birisi ise Albert Einstein buluşları nelerdir ? Albert Einstein neyi buldu ? İşte Albert Einstein buluşları ve hakkında bilinmeyen sırları…

Albert Einstein birçok bilim insanı gibi somut buluşlar gerçekleştirmemiş olabilir. Fakat yapmış olduğu çalışmalarla birçok bilim insanına yol gösteren ve eğitici nitelik oluşturan matematik ve fizik konularındaki çalışmalarıyla ün salmış Dünya’nın en iyi düşünürlerinden birisiydi. Peki Albert Einstein neleri bulmuştur, Albert Einstein buluşları nelerdir, Albert Einstein neyi buldu ?

Deizm Nedir Deist Ne Demek Deist Kimlere Denir

Albert Einstein Buluşları Nelerdir

Albert Einstein uzay, zaman, enerji ve yer çekimi gibi konularda kendinden sonra gelen bilim adamlarına yol gösterici birçok teori bırakmıştır. Albert Einstein’in yaptığı bu çalışmalar günümüzde atom enerjisinin kontrolü, uzay çalışmaları ve ışığın uygulama alanları gibi konularda kullanılmaktadır. Peki Albert Einstein buluşları nelerdir, Albert Einstein neyi buldu sizler için liste halinde içeriğimizin devamında sunuyoruz…

26 yaşında doktora derecesine sahip olan Albert Einstein aynı yıl Dünya’da ses getiren 5 makalesini yayınladı.

1.Szilard buzdolabı

Albert Einstein’in bilinmeyen icatlarından ilki buzdolabı çalışmasıdır. Almanların buzdolaplarından çıkan zehirli gazlar sonucu zehirlenmelerinden sonra içi soğuk fakat dışı sıcak olan bir buzdolabı yapma fikriyle Albert Einstein öğrencisi Szilard ile birlikte günümüz teknolojilerinin öncüsü olabilecek zehirli gazları ortadan kaldıran bir buzdolabı çalışması başlattı.

albert einstein buluşları szilard buzdolabı
albert einstein buluşları szilard buzdolabı

2.Otomatik odaklama yapabilen kamera

Albert Einstein’in hiç bilinmeyen icatlarından biriside ışığın şiddetine göre otomatik ayarlama yapabilen bir kamera modeliydi. Alman bilim adamı Gustav Bucky ile bu konuda birçok çalışması bulunan Einstein, günümüz otomatik odaklama yapabilen kamera teknolojilerinin öncüsü olucak çalışmalar yaptı.

albert einstein neyi icat etti
albert einstein neyi icat etti

Dünya Tarihinde Vebalar Nasıl Bitti Osmanlı Devleti’nin Vebalarla Mücadelesi

3.Ses kaydedici

Einstein’in yaşadığı 1930’lu yıllar sinema ve müzik açısında oldukça renkliydi. Einstein sadece kendi dünyasında yaşayan birisi değildi etrafında olan bitenler hakkında iyi gözlem yapabilen bir insanıydı. Film alanına ilgisi büyük olan Einstein için Elektromanyetik dalgalardan ses kaydetme oldukça basitti. İleride Alman mühendis Rudolf Goldschmidt bu konuda çeşitli icatlar yapmıştı.

albert einstein neyi icat etti
albert einstein neyi icat etti

4.Genişletilebilir takım elbise

Günümüzde birçok kişinin hayali olan konu hakkında ünlü fizik profesörü Albert Einstein çalışmalar yapmış, bunun için icat ettiği takım elbisesinde sadece iki düğme bulundurmuştu. Düğmelerden birisi zayıf olduğunuz anlat için diğeri ise kilolu olduğunuz zamanlar için ayarlanmıştı. Modadan uzaklaşmamak adına tarz kol cepleride düşünen Einstein konuyla ilgili olarak ““Evreni, genişleyen bir şey olarak kabul ettikten sonra, genişleyebilen kıyafetler giymek de kolay geliyor.” demiştir.

Genişletilebilir takım elbise
Genişletilebilir takım elbise

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here