Ana sayfa Bilmiyorum Deme Windows 10 İle Telefonu Senkronize Etmek Nasıl Yapılır

Windows 10 İle Telefonu Senkronize Etmek Nasıl Yapılır

445
0
windows 10 İle telefonu senkronize etmek
windows 10 İle telefonu senkronize etmek

Selam dostlar uzun bir aradan sonra kaldığımız yerden yazılarımıza devam ediyoruz 🙂 Corona günlerinde herkes ne yapacağını şaşırdı, çoğumuz kendimizi netflix dizilerine vurduk, bazılarımız sosyal medya uygulamaları vs. sayesinde zaman geçirmeye çalıştık. Bu zamanda bende sizler için birçok faydalı olabilecek birtakım araştırmalar yaptım. Evet konuyu daha fazla uzatmadan güzel haberi sizlerle paylaşıyorum. Windows 10 ile telefonu senkronize ederek günlük hayatımıza bir parça kolaylık sağlayan Windows’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Peki Windows 10 ile telefonu senkronize etmek nasıl oluyor ? Windows 10 ile telefonu birbirine bağlamanın faydaları nelerdir yazımızın devamında detaylı bir şekilde anlatıyor olacağım.

Windows 10’un mağazasında “telefonunuz” adlı uygulama sayesinde android ya da ios işletim sistemine sahip telefonunuzu kişisel bilgisayarınıza senkronize ederek telefonunuz yanınızda olmasa bile görüşmeleri bilgisayarınız üzerinden yapabilirsiniz. Kulağa ne kadar ilginç geliyor dimi. Sadece wifi ve bluetooth bağlantısı sayesinde telefonunuzun yönetimini bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan öncelikle bunun nasıl yapılacağını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Windows 10 İle Telefonu Senkronize Etmek Nasıl Yapılır ?

Öncelikle windows 10 ile telefonu senkronize etmek istiyorsanız belirli sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi windows 10 ve üzeri bir işletim sistemi ve 64 ya da 86 bit bir mimariye sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bunları karşılıyorsanız windows 10 ile telefonu bağlamak nasıl yapılır başlayalım.

1.Microsoft store (mağaza) uygulamasını açalım.

2.Daha sonra sağ üst köşede bulunan arama çubuğuna “telefonunuz” yazıp aratalım.

windows 10 İle telefonu senkronize etmek
windows 10 İle telefonu senkronize etmek

3.Bende uygulama yüklendiği için yüklendi yazısını görmektesiniz sizde ise yükle, al gibi butonlar karşınıza çıkıcaktır. Bu butonlara tıklayarak uygulamayı bilgisayarımıza kuruyoruz.

4.Ardından telefonumuza google market yada app market üzerinden “telefonunuz” diye aratarak ilgili uygulamayı indiriyorsunuz. Uygulamanın tam adı: telefon eşlikçiniz-windows bağlantısı

5.Windows 10 ile telefonu bağlamanın en büyük adımlarını buraya kadar gerçekleştirdiniz. Bundan sonra yapmanız gereken şey bilgisayarınızdan microsoft mağazası üzerinden uygulamayı açıp ayarlar kısmından telefon bildirimlerine izin ver seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir.

Şunu belirtmekte fayda var. Hem telefonunuz hemde kişisel bilgisayarınızın windows 10 ile birbirine senkronize olması için aynı wifi ağına bağlanmış olmanız gerekmektedir.

Windows 10 İle Telefonu Senkronize Etmenin Faydaları Nelerdir ?

Düşünün ki telefona bakmadan yoğun çalışıyorsunuz ve tüm işlerinizi bilgiayar üzerinden yapıyorsunuz. Gelen telefon aramalarını dahi bilgisayarınızdan yapmak istemezmiydiniz ? Ya da telefonunuzdaki bütün mesajları ya da fotoğrafları bilgisayarınızda anında görebilmek, uygulamalardan gelen haber vs. gibi bildirimlerden anında bilgisayardan haberdar olmak gibi birçok yararı olan bir uygulamadır. Sizlere tavsiyem bilgisayarınız üzerinden telefon görüşmesi yapıcaksanız kaliteli bir mikrofona ihtiyacınız olduğunu unutmayın aksi taktirde sesiniz karşı tarafa çok kötü gidebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here