Ana sayfa Bilmiyorum Deme Turkcell Müşteri Hizmetleri Hakkında

Turkcell Müşteri Hizmetleri Hakkında

124
0

Müşteri hizmetlerine bağlanmak için birçok sebep vardır. Aklınıza takılan her soruda müşteri hizmetlerini arayıp cevabını bulabilirsiniz. Fakat birçok kişinin çekindiği konu müşteri hizmetlerini aradıkları vakit gereğinden fazla olan bekleme süreleri. Bunun özellikle operatör müşteri hizmetlerinde çok daha fazla olduğunu söylemek mümkün. Turkcell müşteri hizmetleri şüphesiz en çok aranan operatör müşteri hizmetleri sıralamasında zirvededir. Bunun sebebi de Turkcell’in operatörler arasında kullanım olarak 1.sırada yer alması. Türkiye’de yaklaşık 2 kişiden 1’i Turkcell kullanıyor. Bunda tabi ki çekme gücünün diğer operatörlere göre daha başarılı olması gibi unsurları saymak mümkün olabilir.

Turkcell müşteri hizmetlerinin 7/24 hizmet verdiğini söyleyelim. Bu sebeple genel olarak mesai saatleri ve akşamın erken saatlerinde daha yoğun olan müşteri hizmetinde bekleme süreleri daha uzun süreler olabilir. Fakat özellikle gece vakti aradığınız vakit bekleme süresi de otomatik olarak daha az olacaktır. Peki Turkcell müşteri hizmetlerinde çalışacak elemanları seçerken hangi hususlara dikkat ediyor ya da etmeli bunu incelemek gerekirse;

  • Çözüm odaklı olmalıdır. Karşıdaki müşterinin talebini karşılaması mümkün olmasa dahi onu başka birimlere yönlendirip memnun etmelidir.
  • Bazı durumlarda karşıdaki kişi yaşadığı sorundan dolayı sinirli olabilir. Bu tür durumlarda en doğru olan bu kişinin suyuna gitmek olacaktır. Zaten müşteri hizmetlerindeki kişi de zıtlaştığı vakit durum çözülmez bir hal alacaktır.
  • Öncelikle müşterinin sözünün bitmesini beklemek gerekir. Müşteri konuşurken araya girmek bazı durumlarda müşterinin canını sıkabilir. Bu sebeple müşteri hizmetlerinde çalışacak olan kişilerin iyi birer dinleyici olması da oldukça önemlidir.
  • Müşterinin problemi çözülecek gibiyse bu problemin çözümü tane tane anlatılmalıdır. Bu adımlar anlatıldığı halde problem devam ediyorsa tekrardan anlatılmalı ve sorun çözülene kadar konuşulmalıdır.

Turkcell Superonline Müşteri Hizmeti

Turkcell müşteri hizmetleri hakkında yapmaları gereken şeylerin aynısını Turkcell Superonline müşteri hizmetleri de yapması gerekir bu konuda ekstra bir şey belirtmeye gerek yoktur. Turkcell internet işine girdikten sonra da bu piyasada da büyük bir kitleye ulaştı. Tabii ki internet hizmetini sağlayan firma sayısı operatör sayısına göre bir hayli fazla olduğu için de bu piyasada operatör piyasasında olduğu gibi her 2 kişiden 1 kişiye ulaştığını söylemek mümkün değil yine de oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

Turkcell Superonline belki de operatör müşteri hizmetlerinden bile daha yoğun olabilir. Çünkü Türkiye’de internet konusunda yaşanan sıkıntılar çok daha fazla. Bu sebeple de insanlar sabah akşam müşteri hizmetleriyle iletişim halinde oluyorlar. Turkcell Superonline müşteri hizmetleri bunu düşünerek oldukça geniş bir ekip oluşturmuş durumda. Bu ekip 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. İnternette yaşanan sorunlarda müşteriler çok daha fazla sabırsız oluyor. Turkcell bunu da bildiği için müşteriyi hatta bekletme süresi olarak oldukça başarılı ve 2-3 dakika içinde Turkcell Superonline müşteri hizmetine bağlanmak mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here