Ana sayfa Bilmiyorum Deme TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme Nedir, Nasıl Yapılır?

TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme Nedir, Nasıl Yapılır?

61
0
TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme Nedir, Nasıl Yapılır?

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme artık online olarak kolay ve basit şekilde oturduğunuz yerden mümkündür. E-devlet veyahut e-nabız uygulamaları üzerinden ise yaptırdığınız tahlil sonuçlarınıza da ulaşabilirsiniz. E nabızdan girip öğrenmek istediğiniz takdirde öncelikle  tc kimlik numaranız ve e devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şifre ve tc kimlik numaralarınızı eksiksiz girmeniz halinde uygulamanın ana sayfasına gelmiş olacaksınız.

Uygulamanın arama buton kısmından “tahlillerim” yazısını aratıp çıkan ilk sonuca tıklayınız. Böylece kolay şekilde e devlet veya e nabızdan  bütün tahlil sonuçlarınıza erişirsiniz.  Ancak dilerseniz mhrs site veya uygulamasından da tahlillerinizi kolayca öğrenebilmektesiniz. Mhrsnin kendi sitesine girin veya uygulamasını telefonunuza indiriniz.

Ardından size doldurmanız için tc kimlik ve şifre bilgilerinizi boş bölümleri yanıtlayınız. Bu bilgileri eksiksiz şekilde girmeniz halinde mhrs ana sayfaya erişmiş olacaksınız. Ana sayfada tahlillerim bölümüne tıklayarak bütün tahlil sonuçlarınıza tarihleriyle birlikte ulaşabilirsiniz. Bu noktada ayrıntılı bir şekilde TC kimlik numarasıyla tahlil sonucunun öğrenilmesine yönelik verilerin bulunduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Peki, tahlil sonucunu öğrenme işlemi tam olarak nasıl yapılmaktadır? İşte ayrıntılar!

Tc Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Tc kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme mhrs, e nabız ya da e devlet gibi yerlerden çok kolay şekilde sağlanmaktadır. Bu uygulamalar güvenilir olmasının yanı sıra giriş sayfaları be tahlil sonuçlarınızı öğrenmeniz çok basit şekildedir. Bu site ya da uygulamalarda genellikle aynı yollar izlenmektedir. Örneğin e nabız uygulamasından ya da sitesinden giriş sayfasına eriştiğinizde sizlerden tc kimlik ve e devlet şifre bilgileri istenmektedir. Bu bilgilerin eksiksiz doldurulması halinde ana sayfaya yöneltilmemiş çok hızlıdır.

En nabızda ana sayfaya geldiğiniz de ise en üst kısımda bulunan arama motoru butonundan tahlillerim yazarak ya da aşağıda bulunan tahlillerim kutucuğuna tıklayarak erişebilirsiniz. E nabız uygulamasına ise mobil imza, tc kimlik ya da en sık kullanılan e devlet şifresi bilgilerinizle erişebilirsiniz. Bu e nabız uygulamasına kayıt sağladıktan sonra koşulları kabul edip profilinizi oluşturun. Ardından yukarıda bahsedilen aşamaları gerçekleştirin.

E- nabız gibi uygulamalarda verilen tahliller, genellikle yeni tahlillerin yanı sıra eski tahlillere de erişmek çok kolaydır. Çoğu hastalar hastanede tahlil sonucunu almak adına sıralarda beklerken çoğu hastalar ise tahlil sonuçlarına bu gibi uygulamalardan kolaylıkla erişim sağlamayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra doktorlar da daha önceki tahlilleri ve kullandığınız ilaçları görebilmektedir. TC kimlik numarası üzerinden tahlil sonuçlarının nasıl öğrenilmesi gerektiğini aşamalı olarak öğrenmek beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme Nedir, Nasıl Yapılır?

Tc Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme Aşamalı Anlatım

Tc kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme amacıyla e-devlet yahut mhrs gibi uygulamalara kayıt olarak erişebilirsiniz. Hastalandığını hisseden şahıslar genellikle hastanelere gitmekte ve bazı tahlilleri yaptırmaktadır. Bu kan ya da idrar benzeri gibi tahliller nedeniyle kişinin sağlık sorunu bilir kişi tarafından çok kolay şekilde anlaşılmaktadır. Ancak kan tahlili ya da diğer tahliller yapılırken sizlere verilen barkodları atmayıp saklamanız gerekmektedir.

Özel hastanelerde bütün tahlil sonuçları bir saat gibi bir süre zarfında çıkarken devlet hastanelerinde bu durum ise daha uzun sürededir. Bu nedenle kişiler hastanelerde sıra beklemek ve yorulmak yerine bazı uygulamalar ya da siteler yardımıyla barkod, e-devlet şifresi veya tc kimlik bilgileriyle çok kolay şekilde ulaşabilmektedir. Peki en fazla tercih edilen tc kimlik numarası ile tahlil sonucu nasıl öğrenilir? İlk öncelikle e devlet kaydınız veya e nabız kaydınız bulunması gerekir. Eğer bu kayıtlarınız bulunmuyor ise ptt tarafından e devlet şifresini edinebilirsiniz.

Ardından edindiğiniz e devlet şifresi ve tc kimlik numaranız ile e nabız uygulamasının ana sayfasına giriş sağlayınız. Bütün bu bilgileri girdikten sonra e nabız ana sayfasına ulaşacaksınız. Ulaştığınız ana sayfanın alt bölümünden veya arama butonundan “tahlillerim” kısmını aratınız ya da bulunuz. Tahlillerim bölümüne ulaştığınız da ise hangi tarihte, hangi tahlilleri yaptırdığınız gibi eski yeni bütün tahlillere erişirsiniz.

Fakat e-devlet şifreniz yok ise gittiğiniz hastane ismini internette arattığınız vakit hastanenin kendi sitesine erişirsiniz. Eriştiğiniz siteden laboratuvar sonuçları bölümünü bulmanız gerekmektedir. Ardından burada ki boşluk alanlara tc kimlik numaranızı girin sonra tahlilleri yaptırdığınızda verilen barkod numarasını istenilen yere giriniz.

Barkod ve tc numaranızı doğru girmeniz halinde bu hastanede yaptırdığınız bütün tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Öğrendiğiniz tahlil sonuçlarını kesinlikle doktorunuza bizzat götürmeli ve tedavinizi görmelisiniz. Çıkan tahliller sonucunda alanında iyi doktorlar sizlere tedavi yöntemi sunabilmekte veya ilaç reçetesi yazabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here