Ana sayfa Bilmiyorum Deme Steam İndir, Steam Hesap Açma, Steam İndirimleri Nasıl Yapılır?

Steam İndir, Steam Hesap Açma, Steam İndirimleri Nasıl Yapılır?

280
0
Steam İndir

Steam İndir nedir? Günümüzde her yaştan insanlar dijital ortamda oyun oynamaktadır. Oyun oynamak için kullanılan en büyük platformlardan biri olan Steam, milyonlarda kişi tarafından kullanılmaktadır. Oyunları internet üzerinden yayılımını sağlayan platformunu kullanmak için öncelikle uygulama indirilmelidir. Steam indir için platformun ana sayfasına girilmelidir. İndirme aşamaları şöyledir;

  • Steam ana sayfasının sağında üst tarafta Install Steam yazan bir buton bulunur. Install Steam butonuna tıklayın.
  • İndirme alanında kullanılan illetim sistemi seçimi yapılmalıdır. Windows dışında kullananlar mutlaka seçim yapmalıdır.
  • Install Steam butonuna basıldığında indirilen dosyayı açın.
  • Yönergeleri takip ederek kurulumu tamamlayın.

Hesap oluşturma, Steam’i indirmek için şart değildir. Siteye üye olmayanlarda da platformun istemcisini indirebilir. İstemcisini indirmek platformu kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Steam’i kurmak için kullandığımız dosyada oyunlar depolanır. Alanı yetersiz bulanlar birden fazla depolama alanı kullanabilir. Takılmadan çalışması istenen, daha önemli oyunlar için SSD depolama alanı olarak kullanılabilir. Geriye kalanlar HDD birimine depolanabilir.

Dünya insanları pandemiden dolayı evlere kapanmak zorunda kalınca oyun platformlarına olan rağbet arttı. Steam, dünyanın ve ülkemizin en popüler oyun platformudur. Platformdan ücretli ve ücretsiz oyun indirilebilmektedir. Eskiden oyun oynamak için DVD’ye ihtiyaç duyulurdu. Şimdilerde ise en çok tercih edilen Steam sayesinde DVD mecburiyetine son verilmiştir. Her yerde ve her zaman oyun oynamaya imkan tanımaktadır.

Steam İndir

Platformda hesap açma ücretsizdir. Hesap açıldıktan sonra ücretli ya da ücretsiz oyunlardan tercih edilenler indirilip oynanabilir. Platformda destek bölümü bulunuyor. Destek bölümü oyunlarda yaşanan sorunları çözmek içindir. Steam indir platformlarına bundan dolayı da etkili bir düzeyde ilgi gösterilmektedir. Yine Steam hesap aç etkinliklerine de dahil olanların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir.

Steam Hesap Aç

İndirme işlemini tamamlayanlar Steam hesap aç aşamasına geçmelidir. Hesap açma için iki farklı yöntem vardır. İlk ve en çok tercih edilen yöntem, sitenin kendi sitesine girilerek yapılır. Siteden program indirenler Yeni Hesap Oluştur seçeneğini tercih ederlerse aynı sayfaya ulaşacaklardır. Dileyenler sağ üst köşedeki Steam indir linkinin yanında Giriş bölümüne tıklayabilir. Giriş bölümüne tıklanınca açılan sayfada Steam’a Katılın linki tıklanmalıdır. Steam’a Katılın’a tıklayınca hesap oluşturma sayfası karşınıza çıkacaktır. Bilgileri girerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Steam Giriş Nasıl Yapılır?

Platformu indirip, hesabını oluşturan kişilerin Steam giriş işlemleri çok kolay olacaktır. Oluşturulan hesapta belirlenen isim ve şifre kullanılarak sisteme giriş yapılacaktır. Giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Diğer oyuncular sizi isminizle ve profilinizle tanıyacaktır. Bundan dolayı profil resminizi ve adınızı seçip ücretli veya ücretsiz oyunları oynayabilirsiniz.

Steam Kaydol Nasıldır?

Platformun imkanlarından yararlanabilmek için Steam kaydol işlemlerinin eksiksiz yapılması gerekir. İşlem denilince çok büyük ve yapılması zahmetli işler gelmesin aklınıza. Kaydolmak için son derece basittir. Kaydolurken açılan sayfada bazı bilgilerin girilmesi gerekecektir. Kaydolmak için girilmesi gereken bilgiler ve aşamaları;

  • Hali hazırda aktif olarak kullanılan mail adresi girilir.
  • Yaşanılan ülke seçilir.
  • 13 ve daha büyük yaşta olanların onay vermesi gerekir.
  • Bilgiler girildikten sonra devam et butonuna basılır.
  • Aktif olan mail adresine gelecek olan maille doğrulama yapılır.
  • Doğrulamanın ardından ad ve şifre oluşturulur.

Bütün işlemler eksiksiz yapıldığında kaydolma başarıyla gerçekleştirilir.

Steam Cüzdan Kodu

Cüzdan satın alma araçlarının konulduğu yerdir. Steam cüzdan kodu; platformdan oyun almada kullanılan yasal bir araçtır. Cüzdan kodunun Steam hesabına tanımlanması gerekir. Tanımlandığında platform katılımcısı kodu kullanarak oyun veya oyun içindeki alım işlemlerini gerçekleştirir. Uygulama kullanılarak istenilen miktarda cüzdan kodu alınabilir. Kod sadece uygulamadan satın alınmaz. Farklı yerlerden de kod alınabilir. Ama alınan bütün kodlar 15 hanelidir.

Steam Oyun İade Etme

Platform üzerinden alınan her ürün geri iade edilebilir. Steam oyun iade etme için 2 saatlik süre vardır. Oyuncular yanlışlıkla aldıkları veya çeşitli nedenlerle iade etmek istedikleri oyunları 2 saatlik süre içinde geri verebilir. O iki saat içinde oynanmış olması oyunun geri iadesinde sorun oluşturmaz. İade için platformun sitesinden talep oluşturulmalıdır. Oluşturulan talep yetkili birimler tarafından değerlendirilerek neticelendirilir. İade şartları dışında olanlar dahi talep oluşturarak iade isteyebilir.

Pubg Steam

Dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran bir PUBG rüzgarı var. Ciddi anlamda oyuncu ve hayran kitlesine sahip olan Pubg Steam platformu üzerinden oynanabilmektedir. Pubg, bir gün içinde en fazla oynanan oyunlar arasına girmeyi başardı. Hatta listenin ilk sırasına yerleşti. Bir günde tam 1 milyon 342 bin 857 kişi tarafından oynandı. Daha önceleri liderliği elinde bulunduran Dota 2 bile 1.295.114 kişi tarafından oynanmıştı.

Steam Ücretsiz Oyunlar

Platformda ücretli ve ücretsiz oynanan binlerce oyun bulunmakta. Ücretli oyunların satın alma işlemi Steam cüzdan kodu, para transferi ve kredi kartıyla yapılabilmektedir. Steam ücretsiz oyunlar ise herhangi bir karşılık ödenmeden oynanır. Platformun sayfasında bulunan ücretsiz oyunlar listesinde Dota 2 gibi çok popüler oyunlar da bulunur. Seçilen oyun indirilerek oynanır.

Steam İndir

Steam İndirimleri

Ücretli oyunlarda bazı dönemlerde indirimler yapılır. Steam indirimleri kullanılarak sevilen ve popüler olan oyunlar çok daha uygun fiyatlarla elde edilebilir. Satın alındığı halde beğenilmeyen veya bilgisayarın kaldırmadığı oyunlar indirim zamanında da 2 saat içinde iade edilebilir.

Steam Avatar

Avatar, insanların internette kullandıkları hesaplarda içinde resmin yer aldığı küçük pencereler için kullanılır. Steam Avatar, profil resimlerini değiştirirken karşımıza çıkar. Profil resmini değiştirirken açılan sayfanın en alt kısmında Avatar alanı bulunur. Bu alandan profil resmi seçilir.

Dünyaca ünlü oyun platformu olan Steam üzerinden geliştirdiğiniz oyunları yayınlayabilirsiniz. Oyun geliştiriciler için de harika fırsatlar sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here