Ana sayfa Bilmiyorum Deme Sigmund Freud Dizisi Netflix Sigmund Freud Hayatı Freud Sözleri

Sigmund Freud Dizisi Netflix Sigmund Freud Hayatı Freud Sözleri

1179
0
freud dizisi
freud dizisi

Avusturyalı Nörolog olan Sigmund Freud’un hayatını anlatan freud dizisi Suç artık Netflix’de yayınlanıyor. Sigmund Freud psikanalizin dehası olarak bilinir. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde evde kalanlar için oldukça alternatif bir aktivite olabilcek dizi sevenleriyle buluştu. Peki freud dizisi nasıl izlenir ? sigmund freud hayatı, sigmund freud sözleri gibi konularda yazının devamı haberimizde…

Sigmund Freud Dizisi Ne Anlatıyor ?

Binlerce kişinin merak ettiği freud dizisi ne anlatıyor ? Sigmund Freud kimdir ? Dizi 19.yüzyıl viyanasını konu ediniyor bu dönemde gerçekleşen sebebi bilinmeyen ölümleri ve kayıpları konu edinen film sigmund freud’un gençlik yıllarını bir medyumla yolları kesişerek tüm gerçekliğiyle izleyicilere sunuyor.

Dizinin ilk gösterimi 70. Berlin Film Festivali’nde gerçekleşmişti. Şimdi ise freud dizisi sevenleriyle Netflix’de buluşuyor.

Freud Dizisi İzleme Seçenekleri

Sigmund Freud’un hayatını anlatan freud dizisi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Aşağıda Netflix’in paket fiyatları mevcut.

Basic Paket: 17,99 TL Sadece tek bir cihazdan izleme olanağı sunuyor ayrıca standart çözünürlük mevcut.

Standart: 29,99 TL Aynı anda iki farklı cihazdan izleme olanağı sunuyor. Filmler 720P (HD) çözünürlükte izleyebilirsiniz.

Özel: 41,99 TL. Aynı anda 4 farklı cihazdan erişme mümkün olan pakette 1080P/4K çözünürlük mevcut.

İşte Sigmund Freud Dizisi Fragmanı

Sigmund Freud Hayatı Freud Kimdir ?

Freud 6 Mayıs 1856 tarihinde Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nda küçük bir esnafın oğlu olarak dünyaya geldi. Annesi üveydi ve kendisinden 20 yaş büyük 2 ağabeyi ve 7 tane kendisinden küçük kardeşi vardı. 4 yaşında ekonomik bunalımlardan dolayı ailesiyle Viyana’ya yerleşmek zorunda kaldı.

1950’lerde Yahudiler yalnızca tıp ve hukuk alanında çalışabiliyorlardı. Freud, Nöropsikoloji araştırmaları yapmak istesede 1873’te Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi.

1881’de tıp öğrenimini bitirdi ve ardından 1883’te dönemin ünlü beyin anatomisi ve nöropatoloji uzmanı Dr.Meynert’in himayesinde psikiyatri hastanesinde asistan olarak görev aldı.

1896 yılında babasının ölümü üzerine derin bir bunalıma giren, sistematik olarak kendini çözümlemeye başlayan freud histerinin cinsel etiyolojisi üzerine verdiği bir konferans skandala yol açtı.

Freud yaşam tarzı gereği arkasında hayat hikayesiyle ilgili hiçbir yazı yada belge bırakmamış hepsini imha etmiştir. Onun hayatını en yakın arkadaşı olan ingiliz psikaytr Ernest Jones’un 1953’te yayımlanan Sigmund Freud’un Yaşamı ve Yapıtları adlı kitabında öğrenmiş olduk.

Sigmund Freud Sözleri

İnsanların çoğu özgürlüğü gerçekten istemezler; çünkü özgürlük sorumluluk gerektirir ve insanların çoğu da bundan korkar.

Henüz yanıtlanamamış ve kadın ruhuyla ilgili otuz yıl süren araştırmalarıma karşın benim de yanıtlamayı başaramadığım çok önemli bir soru var: Kadın ne ister?

Bilgi hazinelerine ulaşabilen insanların sayısı ne kadar artarsa, dini inançlardan kopuş da o kadar yaygınlaşır.

Elde ettiğimiz başarıların peygamber veya tanrıların başarılarıyla boy ölçüşebileceğini zannetmiyorum. Nitekim Meryem Ana’nın mucizelerine inanan insan sayısı, bilinçdışının varlığına inanan insan sayısından çok çok daha fazla

Din, toplumsal obsesyonlarımız; obsesyonlarımız ise bireysel dinimizdir.

Dinler, kendilerini sevgi ve merhamet dini olarak tanımlasalar dahi, onlara inanmayan insanlara karşı sert ve acımasızdırlar.

Erkek sevdiği zaman arzu yoktur; arzuladığı zaman ise, aşk yoktur.

Hiçbir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kızla yakın arkadaş olmak istemez.

Tanrı, abartılmış bir baba figüründen başka bir şey değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here