Ana sayfa Bilmiyorum Deme Resimli Gazeteciler Ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları

Resimli Gazeteciler Ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları

643
0
Gazeteciler Ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları
Gazeteciler Ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları

Bireylerin özel hayatlarına saygı duyarak, kişisel hak ve özgürlükleri kendisine model alan basın ve yayın kuruluşları Cumhuriyetimiz ve demokratik bir yaşam geleneği için olmazsa olmaz en özel alanlardan birisidir. Milli kültür ve tarihimizi bizlere yok saymadan önemli görevler üstlenen, birlikte yaşama kültürünü ve farklı görüş açılarını bizlere en doğru şekilde yansıtan gazeteciler; etik değerlerimize ve hukukun üstünlüğüne daima bağlı kalmaları, kişi hak ve hürriyetlerine saygı çerçevesinde işlerini yürütmektedirler. Toplumsal birlik ve beraberlik kültürümüzün gelişmesine katkıda bulunan gazeteciler ve basın çalışanları nın her yıl 24 temmuz tarihinde Gazeteciler Ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bizler için bu önemli görevi üstlenen basın çalışanlarını hatırlamak ve günlerini kutlamak için Gazeteciler Ve Basın Bayramı kutlama mesajları yazısını derledik. Sosyal medya platformlarında basın çalışanlarımızı anmak amacıyla resimli basın bayramı mesajları paylaşabilirsiniz.

24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Tarihi

Osmanlı İmparatorluğu’nda kendisini Jön Türkler olarak adlandıran bir grup yenilikçi düşünceye sahip kişiler 2.Abdülhamid yönetiminin sona ermesiyle birlikte II.Meşrutiyet’in tekrar ilan edilmek istenmesiyle 24 Temmuz 1908’de II.Meşrutiyet ilan edildi. 24 temmuz tarihinde baskılara dayanamayan 2.Abdülhamid meşrutiyeti tekrar ilan etmek zorunda kaldı ve Kanun-i Esasi’nin tekrar yürürlüğe koydu. Dönemde birçok gazete ve basın yayın kuruluşu kapatılıp sansürlendiği için 24 Temmuz tarihi Gazeteciler ve Basın çalışanları için bir milat kabul edilip, her yıl Gazeteciler Ve Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Sizler için resimli gazeteciler ve basın bayramı kutlama mesajları

Resimli Gazeteciler Ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları

Demokratik kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan emekçi basın kuruluşlarımızın gazeteciler ve basın bayramı kutlu olsun.

24 temmuz gazetecilik ve basın bayramı
24 temmuz gazetecilik ve basın bayramı

Toplumsal tarihimizin hafızasını bizlere en iyi yansıtan gazeteciler ve basın çalışanlarının gazeteciler ve basın bayramını tebrik ederim.

gazetecilikle ilgili özlü sözler
gazetecilikle ilgili özlü sözler

Tüm yerel ve ulusal basın çalışanlarımızın gazeteciler ve basın bayramını kutlarım.

basın bayramı mesajları
basın bayramı mesajları

Toplumsal değerlerimize saygılı, etik ahlaki değerleri bizlere tarafsız bir şekilde anlatan ve objektif yayıncılık ilkesine tümüyle bağlı kalan tüm emekçi gazete ve basın çalışanlarımızın bayramı kutlu olsun.

gazeteciler ve basın bayramı kutlama mesajları
gazeteciler ve basın bayramı kutlama mesajları

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Basın, Milletin müşterek sesidir” sözü basın çalışanlarının üstlendiği asli görevi en güzel şekilde açıklamaktadır.

gazetecilikle ilgili sözler
gazetecilikle ilgili sözler

Tarafsız ve özgür basın gelişmiş ülkeler için vazgeçilmez en önemli göstergelerden birisidir. 24 Temmuz 1908’de Türk Basın tarihinde sansürün kaldırılması ülkemiz ve demokrasimiz için tarihi olaylardan birisidir. Gazeteciler ve basın bayramınız kutlu olsun.

Tüm basın mensuplarının gazeteciler ve basın bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Gazetecilikte ses çıkarmak, öğrenmekten daha kolaydır. Özelleştirmek, terlemekten daha zariftir. (Harold Evans)

Gazetecilik, okuyucularının tarihe tanıklık etmesini sağlar, gazeteciler ve basın bayramınız kutlu olsun.

Gazetecilikle İlgili Özlü Sözler

Basın özgürlüğü ile ilgili özlü sözleri aşağıda sizler için derledik.

Ahlaki olmayan bir gazetecilik imkansızdır. Tüm baskı ve şantajlara rağmen ayakta durmayı başarabilen gazeteciler ve basın çalışanlarımızın bayramını kutlarım.

Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. (M.Kemal Atatürk)

Basın hürriyeti, öteki hürriyetlerin emniyet sübabıdır; diktatör hükümetlerden başka hiçbir kuvvet onu kısamaz.(George Mason)

Basın hürriyetinden doğan mahzurların giderilme vasıtası, yine basın hürriyetidir. (M.Kemal Atatürk)

Gazeteciler, kanunun ve umumun menfaatlerinin aksine muamelelere şahit ve vakıf oldukları takdirde gerekli yayında bulunmalıdır. (M.Kemal Atatürk)

Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır. (M.Kemal Atatürk)

İyi bir gazeteci, gördüğü bir olayın her cephesini, hatta görünmeyen cephesini bile iyi aksettirebilen insandır.(Adalet Ağaoğlu)

Basın hürriyeti olmayan ülkede demokrasi olmaz! (Aziz Nesin)

Bana satılmış bir medya ver, sana cahil bir toplum sunayım. (Joey Goebel)

Bu devirde fikirler için çarpışıyoruz, gazeteler de kalelerimizdir. (Heinrich Heine)

Medyaya hükmeden zengin seçkinler, “Halkçılık” taslayarak “kitleler”adına konuşuyormuş gibi davranırlar. (Noam Chomsky)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here