Ana sayfa Bilmiyorum Deme Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır ?

Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır ?

199
0
netflix izleme geçmişi silme
netflix izleme geçmişi silme

Dünya’da en popüler dizi ve film yayını yapan platformlardan birisi olan Netflix pandemi döneminde hayatımızın en vazgeçilmez uygulamalarından birisi oldu. 2020 yılında yaklaşık 37 milyon yeni abone kazanmasıyla pandemi döneminin etkilerini bu platform üzerinde de net bir şekilde görmüş olduk. Dizi ve film dendiğinde benimde en çok kullanmış olduğum platform olan Netflix’in en beğendiğim yanı ise izleme geçmişi sayesinde yarıda kalan dizi ve filmlerimi bana gösteriyor olmasıdır. Fakat bu durum bazı kullanıcılar açısından son zamanlarda sorun olduğunu görmeye başladım. İkide bir bildirim gibi çıkan “izlemeye devam et” durumu senin de canını sıkıyor olabilir. Bu nedenle Netflix izleme geçmişi silme konusunu sizler için bu yazımızda anlatıyor olacağım.

Pandemi döneminde ülkemizde artan izleyici kitlesiyle Türkiye’de ofis açan Netflix plarformu son zamanlarda insanımızın ilgisini çekmek için Türk yapımı dizi/film sayısını arttırmayı düşünüyor. Kullanıcı memnuniyetine önem veren uygulamalarıyla akılda kalan içerik platformu Netflix’de izleme geçmişi nasıl silinir adım adım ilerleyelim.

Netflix İzleme Geçmişi Silme

Başarılı algoritmik yapısıyla hepimizin beğenisini kazanan Netflix platformunda “‘Tekrar izlemek ister misiniz, İzlemeye devam etmek ister misiniz ?” gibi uyarılarla karşılaşmak istemeyenler için Netflix izleme geçmişi silme nasıl yapılır başlayalım.

1.Öncelikle bilgisayardan Netflix hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sağ üst köşedeki ok işaretinin üzerine gelip “hesap seçeneğine tıklayınız.”

netflix izleme geçmişi bakma
netflix izleme geçmişi bakma

2.Açılan hesap ayarları kısmından profil ve ebeveyn kontrollerinden hangi kullanıcının Netflix izleme geçmişini silmek istiyorsanız ona tıklayın. Ardından altında açılacak sekmelerden izleme etkinliğini seçebilirsin.

netflix izleme geçmişi nerede
netflix izleme geçmişi nerede

3.Karşınıza çıkan ekranda bugüne kadar izlemiş olduğunuz dizi ve filmlerin listesini göreceksiniz. Burada tüm Netflix izleme geçmişine bakabilir dilediğin içeriği izleme geçmişi listesinden silebilirsin. İzleme geçmişinden silmek istediğin dizi/filmin yanındaki ban sembolüne tıklayarak o içeriği izleme geçmişinden silebilirsiniz.

netflix izleme geçmişi silme pc
netflix izleme geçmişi silme pc

4.Eğer tüm izleme geçmişini silmek isterseniz ekranda gördüğünüz “tümünü gizle” seçeneğine tıklayarak izleme geçmişinizin hepsini silebilirsin.

Yapmış olduğunuz bu işlemle izleme geçmişi listeniz ortalama 24 saat içerisinde Netflix hesabını kullandığınız tüm cihazlardan silinmiş olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here