Ana sayfa Bilmiyorum Deme İş Fikirleri-En iyi İş Fikirleri 2020 Bu İşleri Yapanlar Köşeyi Dönecek

İş Fikirleri-En iyi İş Fikirleri 2020 Bu İşleri Yapanlar Köşeyi Dönecek

271
0
iş fikirleri
iş fikirleri

Herkese merhabalar, İş fikirleri günümüz koşullarında yaşamış olduğumuz ekonomik sıkıntılardan kurtulmak yada daha iyi bir hayat standartlarına sahip olmak için sürekli değişerek güncellenerek bizlerin karşısına çıkmaktadır. Yeni birşeyler yapmak isteriz. Peki yapacağımız işin getirisi ne olucak, yapacağımız yeni iş fikirleri riskli olur mu ? Ya batarsam ? gibi sorular aklınıza gelmiyor mu ? Herkes gibi sizde bunları düşünebilirsiniz. Günümüz çağında geleceğin meslekleri her 10 yılda bir değişmekte bunun sebebi ise bildiğiniz gibi gelişen teknoloji. Gelişen teknolojiye ayak uydurabilenler kendini güncel tutanlar her zaman iş bulma konusunda daha rahat olucaklar. Şimdi sizlere kosgep destekleriyle İş Fikirleri-En iyi İş Fikirleri 2020 Bu İşleri Yapanlar Köşeyi Dönecek neler yapabileceğinizi bir yazıda toparlamaya çalışıcam.

1.Blog Açarak Bildiklerinizi Paylaşın/Hedef Kitle Oluşturun

Evet belki bu fikirden sıkıldınız fakat neden birçok kişinin yapabildiğini sizde yapamayasınız. Etrafımda bazı yöneticilerin kurumsal iş hayatlarını bırakıp blog açarak gelir elde ettiklerini ve hayatlarını bu şekilde idame ettirenleri gördüm. Bir web sitesi yada blog açarak kendinize özel (nish) bir kitle yaratarak reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Blog açmak konusunda daha önce yayınlamış olduğumuz yazıyı okumak için TIKLAYINIZ…

blog açmak
blog açmak

2.İş Fikirleri Amozon-Gittigidiyor.com’da Satış Yapmak

Amazon, gittigidiyor,sahibinden yada bunlara benzer sitelerde satış yaparak küçük işlerle başlayıp al-sat yaparak işinizi büyütebilirsiniz. Amazon ve gittigidiyor bu fikir için mükemmel diyebilirim. 3-4 yıl boyunca gittigidiyorda giyim üzerine e-ticaret yapmış birisi olarak e-ticaretin tadını alanlardaha bırakamıyacağını düşünüyorum. Bu tarz iş fikirleri için kosgep kredisi alabilir yada kendi web sitenizi kurarak aklınızdaki ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

3.Makale Yazmak/Editörlük Yapmak

İnternet üzerinden bir dergiye yada yerel bir gazeteye editörlük yapabilir yada üniversite projelerine yardımcı olmak amaçlı öğrencilere destek olarak makale,proje yazabilir ek gelir elde edebilirsiniz.

4.Parti Malzemeleri Satan Bir Dükkan Açmak

Son zamanlarda AVM’lerde doğum günleri, açılışlar, balon,ev süslemesi gibi organizasyonlar için çeşitli dükkanlar görmüşsünüzdür. Doğum günü,yılbaşı,düğün,kına gibi etkinliklerde kullanılmak üzere maliyeti çok düşük olan süs eşyaları satılabilir. Bu tarz yerler açarken açacağınız yerde insan trafiğinin çok olmasına önem verin, işlek bir caddede 25-30 m2 lik bir alanda iyi işler yapabilirsiniz. Ürünleri toptan olarak satan Çin’den alabilir yada türkiye de toptancılardan alabilirsiniz.

parti malzemeleri
parti malzemeleri

5.Kişiye Özel İş Fikirleri Hediyeler Yapma

İnstagramda bir sayfa açarak kişiye özel iş fikiri olarak isimli-isimsiz farklı modellerde hediyelik eşyalar kendi el işi yeteneğizle üretip satabilirsiniz. Bu gibi düşüncelerde kişiye özel hediye sepeti, kişiye özel aksesuar, kişiye özel meyve sepetleri vs gibi şeyler yapabilirsiniz.

6.Stok Fotoğrafçılığı İş Fikri

Fotoğraf çekmeye ilginiz varsa ve birazda profesyonelseniz kendinizi fotoğrafçılık alanında geliştirip yeni bir iş fikri yaratabilir, stok fotoğrafçılığı yaparak çeşitli sektörlere fotoğraf desteği sağlayıp bu fotoğrafları internete yükleyerek satın alan kişilerden para kazanabilirsiniz.

7.Bebek Spa Merkezi İş Fikirleri 2020

Son zamanlarda bebekler için spa merkezlerini duyduğunuza şaşırabilir hatta bu kadarıda yeter artık diyebilirsiniz. Evet ama gerçek bebek spa merkezleri birçok yerde açılmaya başladı. Çocuğunun zihinsel ve bedensel gelişimine önem veren aileler buraları tercih ediyor. Talepler arttıkça bu konuda bir arz ortaya çıkmış ve bu işi yapmaya başlayan ciddi kazançlar elde etmeye başladılar. Bu gibi iş fikirlerinde kosgep kredilerine başvurabilir, kobi kredilerinden faydalanabilirsiniz.

8.Grafik Tasarım Yapmak

Çeşitli gazete ve dergilere yada fotoğrafçılara destek olmak için istediğiniz her yerden çalışabilceğiniz bir iş fikri grafik tasarım. Fotoğrafçılar yetişemedikleri albüm tasarlama işlerini dışarıda yaptırmak isterler. Haftada 4-5 tane albüm tasarım işleri yapanlar 1 ayda asgari ücret tutarını alıyor 🙂 Evinizden çalışarak bu işi yapabiliyor ve istediğiniz saat çalışmış oluyorsunuz.

9.Youtube Yayıncısı Olmaka (Youtuber)

Son zamanlarda birçok kişi youtuber’ların ismini duymuştur. İlk olarak vine çekerek hayatımıza giren youtuberlar şimdilerde youtube da bildiklerini yayınlayarak yada dikkat çekici videolar çekerek ciddi derecede reklam geliri elde edip para kazanıyorlar. Ben ne tür içeriklerde video çekebilirim ki demeyin. Gezip gördüğünüz yerlerin videosundan, bildiğiniz bir bilgisayar programı ile ilgili dersler videoları paylaşabilirsiniz.

10.Evde Paketleme İşleri Yapmak

Birçok firma evlerde kadınların ekonomik özgürlüklerine katkıda bulunmak hemde kendi karlarını maksimize etmek için ucuz iş gücünden faydalanıp evlere paketleme gibi işler veriyorlar. Kadınlar için olmazsa olmaz nitelikte olabilcek işler diyebiliriz.

11.Mobil Telefonlar İçin Uygulama Geliştirmek-En İyi İş Fikirleri

En iyi iş fikirlerinden birisi olarak android cihazlar için mobil aplikasyon yazmak son zamanların iyi getiriler elde edebilceğiniz iş fikirleri arasına giriyor. İnsanların hayatını kolaşlaştırabilcek yada çok basit bir mantıkla çalışabilen telefon feneri uygulaması bile google market üzerinden binceler indirilme alıyor.

12.Evde Çocuk Bakıcılığı

Özellikle evden dışarı çıkamayan kadınlar için hem duygusal açıdan hemde finansal olarak tatmin gerçekleştiren çocuk bakıcılığı işi son dönemlerde oldukça popüler. İşi yapmaya başlamadan önce yasal mevzuatları iyi okumanızı öneririm ardından belediyelerin bu konuyla ilgili destekleri oluyor. Belediyenize başvurarak evde çocuk bakma isteğinizi söylediğinizde bir başvuru formu ile işe başlayabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı dışarıdan kolay görünsede aslında çalışma saatlerinin belirlenmesi ve çocuğun güvenlik durumu gibi konularda oldukça zor bir iştir.

evde çocuk bakmak
evde çocuk bakmak

13.Pansiyonerlik-İş Fikirleri

Eğer ek gelir istiyorsanız ve bir eviniz varsa ve bu ev birazda merkezi bir konumda ise sizlere kaçırılmayacak bir iş fikri sunuyorum pansiyonerlik. Yurtdışından gelen turistlere ve öğrencilere evinizin sadece 1 odasını kiraya verebilceğinizi hiç düşünmüşmüydünüz ? Tek yapmanız gereken bu işi yapmak istemeniz ve temiz bir ev. Bu işe başlamak için instagram facebook gibi sosyal platformlarda duyuru yapabilir, airbnb gibi sitelere ilan açabilirsiniz.

14.Online Anketler Doldurarak Para Kazanma

Evet evde oturduğunuz yerde sadece 5-10 dakika zaman ayırarak bilgisayar başında yapmanız gereken tek şey anket doldurmak. Üniversite yıllarımda 3-4 ay boyunca yapmış olduğum işlerden birisi. Bu iş sizi zengin etmez ama seyahat harcamalarınızda ulaşım masraflarınız yada birkaç gecelik tatil planlarınızın üstesinden gelebilir. Bunun için internet üzerinden anket doldurma şirketlerini araştırabilirsiniz. Ödeme konusunda korkmayın bu konuda neredeyse bütün şirketler oldukça hızlı.

15.Online Spor Eğitmeni Olun-İş Fikirleri 2020

Spor yapmayı seviyorsanız ve iyi bir spor eğitmeniyseniz sosyal medyada belirli bir süre ücretsiz eğitmenlik yaparak portföyünüzü geliştirin ve daha sonrasında ufak miktarlarla online spor eğitmenliği konusunda müşterilerine danışmanlık verin. Günümüzde sadece bu konuyla ilgili birçok mobil uygulama var. Yabancı ülkelerde oldukça popüler olan online spor eğitmenliği ülkemizde yavaş yavaş gelişiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here