Ana sayfa Bilmiyorum Deme HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır 2021

HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır 2021

635
0
hgs bakiye sorgulama
hgs bakiye sorgulama

Hgs Nedir ? Araç sahiplerinin köprü ve otoyollarda gişelerde beklemeden geçmelerini sağlayan çipli hızlı geçiş sistemine HGS denilmektedir. HGS gişelerde beklemeden plaka sisteminizi tanıyarak geçiş yapmanızı sağlamaktadır. Konu ile ilgili birçok araç sahibi arama motorlarında hgs bakiye sorgulama nasıl yapılır, hgs bakiye öğrenme, hgs bakiye sorgulama,hgs ceza sorgulama, hgs borç sorgulama 2021,hgs müşteri hizmet diye aratmaktadır. HGS sorgulama nasıl yapılacağını haberimizin devamında öğrenebilirsiniz.

HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Ptt Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle HGS Bakiyesi Sorgulama

Hgs bakiye sorgulama” Ptt’nin müşteri hizmetleri bölümünden üye girişi yaparak araç plakanıza tanımlı sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda neler yapmanız gerektiği resimli olarak mevcut.

1.Ptt Müşteri Hizmetleri sayfasına bağlanmak için TIKLAYINIZ…

2.Sayfa açıldıktan sonra sağ üst köşedeki müşteri hizmetleri giriş’e tıklayalım açılan ekrandan üye girişi yapalım.

hgs bakiye sorgulama 2020
hgs bakiyesi sorgulama 2021

3.Üye girişi yaptıktan sonra aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi “HESAPLAR” kısmına tıklayalım.

hgs bakiye öğrenme
hgs bakiye öğrenme

4.Daha sonra araç plakanıza ait bütün HGS detayları aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi önünüze gelicektir. Bu panelde hgs geçiş ihlalleri, hgs cezaları, hgs bakiye hareketleri gibi bilgileri görebilirsiniz.

hgs müşteri hizmetleri
hgs müşteri hizmetleri

E-Devlet Aracılığı İle Hgs bakiye sorgulama nasıl yapılır

1.Öncelikle yukarıda olduğu gibi Ptt Müşteri Hizmetleri sayfasına bağlanmak için TIKLAYINIZ…

2.Açılan sayfada sağ üst köşedeki müşteri hizmetleri giriş’e tıklayalım açılan ekrandan “E-devlet şifresi ile giriş” seçeneğine tıklayalım.

hgs bakiye 2020
hgs bakiye 2021

3.Ardından sistem sizi e-devlet ekranına yönlendirecektir. E-devlet giriş ekranından t.c kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.

4.Sizi yukarıda olduğu gibi aynı ekrana yönlendirecek. “Hesaplar” sekmesine tıklayınız ve bütün bakiye detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Hiçbir zaman trafik ışıklarına ve trafik cezalarına maruz kalmamanız, hız limitlerini geçmemeniz, köprü ve tünellere girişlerde ihlal yapmadan geçmeniz, adım adım ilerleyen bir trafiğe takılmamanız 🙂 akaryakıt fiyatlarının dip yaptığı günleri görmek dileğiyle ” hgs bakiye sorgulama” sorusunu cevaplandırdık başka bir yazıda görüşmek üzere…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here