Ana sayfa Bilmiyorum Deme Facebook Yeni Hesap Açma? Sayfa Açma? Paylaşım Yapma Nasıl Yapılır?

Facebook Yeni Hesap Açma? Sayfa Açma? Paylaşım Yapma Nasıl Yapılır?

193
0
Facebook Yeni Hesap Açma? Sayfa Açma? Paylaşım Yapma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya günümüzün en popüler akımlarını oluşturmaktadır. Gündemi takip edebilmek ve arkadaşlarınız ile etkileşim kurabilmek için sosyal medya hesaplarına ihtiyaç duyarsınız. Bu tarz durumlarda hesap açmak kişiler için zor olabilmektedir. Facebook günümüzde en popüler ve en aktif kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelmektedir. Sosyal medyanın etkilerini ve avantajlarını görmek için kişilerin ilk yapması gereken ise özel Facebook hesap açma olacaktır.

Facebook her insanın kendi hesabını oluşturabileceği bir uygulamadır. Bu sayede çevrenizde bulunan kişileri ve arkadaşlarınızı rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Facebook hesabı açmak için ise öncelikli olarak sitesine giriş yapılması gerekir. Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza bir üyelik ekranı çıkacaktır. Sizin henüz bir hesabınız olmadığı için üye girişi yapamazsınız. Onun yerine aşağıda bulunan kayıt ol butonuna basmanız gerekir.

Yeni hesap oluşturmak istediğiniz zaman Facebook sizden bazı bilgiler istemektedir. Üyeliğin ilk oluşturulmasında öncelikli olarak adınızı ve soyadınızı girmeniz gerekir. Ardından üyeliğiniz için bir şifre oluşturmalısınız. Şifrenin sadece sizin tarafınızdan bilinmesi güvenliğiniz için önemli olacaktır. Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi belirleyerek hesap oluşturmak için zorunlu yerleri doldurabilirsiniz. Diğer gerekli olan bilgi ise giriş kaydı için olmaktadır.

Facebook hesabınıza giriş yapmak için bir seçiminiz bulunur. İsterseniz bir posta hesabı ile giriş yapabilirsiniz isterseniz de telefon numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz olmakla birlikte iki yöntem de oldukça güvenilir olmaktadır.

Facebook’ta Paylaşım Yapmak

Hesap oluşturulduktan sonra sizin için tanıyor olabileceğiniz kişiler listelenmektedir. Bu listede gerçek hayatta tanıdığınız kişileri görebilirsiniz. Listenizin daha da kalabalıklaşması için ise farklı işlemler yapabilirsiniz. Öncelikle hesap ayarlarına girerek geçmişte okuduğunuz okulları veya iş yerlerini belirleyebilirsiniz. Bu sayede eski arkadaşlarınız sizi daha rahat bulabilirler. Aynı zamanda bir profil fotoğrafı yükleyerek hesabınızı herkese duyurabilirsiniz.

Çevrenizde bulunan kişileri eklediğinizde artık sizin de uygun bir hesabınız oluşmuş olacaktır. Bu adımların sonrasında Facebook üzerinden istediğiniz gibi paylaşım yapabilirsiniz. İsterseniz sayfaları takip ederek onların gönderilerine ulaşabilirsiniz. Üstelik son yenilik olarak Facebook üzerinde canlı yayınlar bulunmaktadır. Bu yayınlara katılabilir ve rahatlıkla izleyebilirsiniz. Facebook herkes için uygun olan bir sosyal medya olmaktadır.

Facebook Sayfa Açma

Kişisel hesabınızı açtıktan sonra sayfa açmak isteyebilirsiniz. Sayfanız için Facebook hesap açma işlemleri de benzer olmaktadır. Ancak sayfa açmak için öncelikli olarak bir hesabınızın olması zorunludur. Yukarıda bulunan işlemleri gerçekleştirerek kendi Facebook hesabınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesaba giriş yaptıktan sonra hesap panelinden işlemler yapabilirsiniz.

Sayfa oluşturmak için bulunan butona basarak kendi sayfanızı oluşturabilirsiniz. Ardından sayfanız üzerinden paylaşım yapabilir ve gönderiler oluşturabilirsiniz. Bu sayede Facebook üzerinden her istediğinizi oldukça kolay ve pratik yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde en aktif sosyal medya uygulamalarının başında gelen Facebook üzerinde oldukça kolay hesap oluşturulabilmektedir. Siz de birkaç dakikanızı ayırarak kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here