Ana sayfa Bilmiyorum Deme Et İşareti Nasıl Yapılır? Et İşareti Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Et İşareti Nasıl Yapılır? Et İşareti Yapma Yöntemleri Nelerdir?

230
0

Bilgisayar kullanan herkesin bilmesi gereken kısayollar vardır. Özellikle mail uzantılarında yer alan et işaretinin (@) kullanım alanı oldukça fazladır. Et işaretinin tüm cihazlarda kullanımı farklıdır ve emojiler için de kullanılır. Ayrıca sosyal medyada herhangi bir gönderide, bir kişiyi etiketlemek için ismin başına et işareti konulması gerekmektedir. İlk kez mail yazacak kişilerin kullanması gereken bir kısayoldur.

Sosyal medya kullananlar et işaretine hakim olsa da, et işaretinin farklı marka bilgisayardaki kombinasyonları farklıdır. Bu yüzden her marka için farklı tuş takımı kombinasyonları sağlanarak, et işareti elde edilir. Peki klavyede et işareti nasıl yapılır? Klavyede et işareti, Q harfi ile sağlanmaktadır. Klavyedeki başka tuşların yardımıyla (iki veya üç tuş kombinasyonu) sayesinde elde edilir. El alışkanlığı kazanıldığı zaman kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Telefonda Et İşareti Nasıl Yapılır?

Telefon klavyesinde tek bir tuş, et işareti yapmaya yeter. Her akıllı telefonda klavyenin bulunduğu bir alan yer alır. Bu alanda, tüm noktalama işaretlerinin kullanılabileceği bir bölüm vardır. Noktalama işaretlerinin arasından seçilen et işaretine (@) tek bir kere basmanız yeterli olacaktır. Tüm mail uzantılarında ve sosyal medyada et işaretinin kullanımını rahatlıkla sağlayabilirsiniz. IOS ve Android işletim sistemlerinin ikisinde de klavyeden et işaretine (@) ulaşmak çok kolaydır.

Windows Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır?

Windows işletim sisteminde iki çeşit kombinasyon ile et işareti elde edebilirsiniz. İlk kombinasyon oldukça yaygın kullanılır. CTRL+ALT+Q üçlü kombinasyonu, et işareti nasıl yapılır? Sorusuna direkt olarak cevaplamaktadır. İkinci kombinasyon ise ALT+GR+Q şeklindedir. Bu kombinasyon da et işaretini verecektir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır.

İlk kombinasyon olan, CTRL+ALT+Q kombinasyonu tüm tarayıcılarda çalışır. Ancak Word uygulamasında et işaretini bu kombinasyon ile elde edemezsiniz. İkinci kombinasyon olan ALT+GR+Q kombinasyonu sayesinde hem işletim sisteminde, hem tarayıcılarda, hem de Word dosyaları üzerinde et işaretini alabilirsiniz.

Mac Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır?

Mac ve Windows, birbirinden tamamen bağımsız işletim sistemlerine sahiptirler. Bu yüzden tuş takımları ve oluşturulacak kısayollar farklıdır. Mac bilgisayarlarda kısayol oluşturulacak tüm işaretler ALT OPTION tuşu ile sağlanır. Windows kullanan bir kişi Mac bilgisayarda çalışmaya başlayınca el alışkanlığı değişecektir. Mac bilgisayarda et işaretini elde etmek isteyen kişi; ALT OPTION+Q kombinasyonunu kullanması yetecektir. Sadece bu kombinasyon sayesinde et işareti (@) elde edilecektir. Her internet tarayıcısı ve uygulamada aynı kombinasyon biçimi kullanılır.

Kopyala Yapıştır Yöntemi İle Et İşareti!

İnternette bulunacak bir @ işaretini kopyala yapıştır yöntemi ile kullanabilirsiniz. Fakat bu yöntemin oldukça amatör olduğu unutulmamalıdır. Kopyala yapıştır yöntemi ile et işareti nasıl yapılır? Bunun için et işaretli bir metin bulmalısınız. Daha sonra CTRL+C kombinasyonunu kullanarak et işaretini kopyalamalısınız. Kopyalama işleminden sonra et işaretini CTRL+V kombinasyonu ile yapıştırma işlemini sağlamalısınız. Kopyala yapıştır yöntemi ile et işareti böyle elde edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here