Ana sayfa Bilmiyorum Deme Emekli Maaş Kesintisi Olacak mı ? Emekli Maaşlarında Son Durum

Emekli Maaş Kesintisi Olacak mı ? Emekli Maaşlarında Son Durum

323
0
emekli maaş kesintisi
emekli maaş kesintisi

Sosyal Güvenlik Kurumu milyonları ilgilendiren emekli maaş kesintisi konusuyla ilgili son açıklamayı yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre “Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır” denildi. emekli maaş haberleri, sgk kesintileri 2020, yetim aylığı

Sgk’nın yapmış olduğu açıklamaya göre “bazı basın-yayın organlarında emeklilerden ilave sağlık kesintisi yapılacağı, emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin kesileceği, yeniden sosyal güvenlik destek primi kesintisine gidileceği yönünde” haberlerin gündemde yer aldığını belirtti.

Emekli Maaş Kesintisi İle İlgili SGK’dan Açıklama

SGK, “söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili SGK’den herhangi bir çalışma istenmediği gibi SGK’nin böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.” açıklamasını yaptı.

“Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız” emekli maaş kesintisi, emekli maaşlarında kesinti olacak mı, sgk kesinti,emekli maaş haberleri, sgk kesintileri 2020, yetim aylığı

Emekli Maaş Kesintileri İle İlgili İddia Neydi ?

Bazı özel yayın organlarında Hazine Ve Maliye Bakanlığı’nın yeni tasarruf tedbirleri amacıyla SGK aracılığıyla emekli maaşlarında 80 ile 100 TL arasında kesinti yapılacağı yönünde iddialar vardı. İddiaya göre yüzde 5 sağlık kesintisi, bayram ikramiyesi iptali, kız çocuklarına babadan maaş ve maaşlardan hazineye katkı ödemeleri gelecek gibi açıklamalar yapıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here