Ana sayfa Bilmiyorum Deme Clubhouse Hesabı Silme Nedir, Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım!

Clubhouse Hesabı Silme Nedir, Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım!

174
0
Clubhouse Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Clubhouse hesabı silme işlemleri gerçekleştirmek isteyen kullanıcı sayısı arttı! Bu işlem aşamalarını ise bulmak zor olabiliyor. Peki clubhouse uygulamasında hesap silme ya da iptal etme istekleri neden arttı?

Kullanıcılardan birinin ses kaydı istenilmeyen platformlarda bulunduğu iddiası oldu. Bu yüzden de pek çok clubhouse kullanıcısı güvenlik nedeni ile hesabı silmek istedi. Fakat İos ve android platformlarına indirilen uygulama silme işlemleri zannedildiği kadar kolay bulunamadı.

Uygulama genel olarak ilk kullananlar tarafından çok beğenildi. Trend uygulamalar arasında yerini almıştı. Peki clubhouse uygulaması nedir? Sesli olarak iletişim kurulan sosyal ağ platform çeşitlerindendir. 2020 yılının Nisan ayında oluşturulmuştur. Özelliklede sesli olarak iletişim kurulması ile de dikkat çekmiştir. Uygulamaya davet üzerinden katılım sağlayabiliyorsunuz. Bu durumda clubhouse uygulamasını diğer uygulama çeşitlerinden farklı kılıyor.

Clubhouse Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Clubhouse Hesabı Silme – İptal Etme [İOS]

Uygulamanın kullanıcıları olarak belirli bir süre sonra güvenlik ile ilgili belirsizlikler yaşıyor. Bu yüzden de kullanıcılar uygulamayı kullanmakta kararsız kalıyorlar. Uygulama yöneticileri ise uygulamanın güvenlik konusunda açıklığı olduğunu ifade ettiler.  Bundan dolayı da bu uygulamaya ait hesaplarını silmek isteyenlerin de sayısında ciddi oranda bir artış gözlenmektedir.

Uygulama tam olarak güvenilir değil. Bu yüzden de kullanıcıların pek çok uygulamayı silmek istedi. Fakat bu sefer uygulamada hesap silme işlemlerinin nasıl olduğu konusunda kararsızlıklar yaşandı. Çünkü uygulama hesap silme işlemlerini oluşturmak zor. Çünkü uygulamanın Türkçe dili desteği bulunmuyor.

Peki genel olarak Clubhouse hesabı silme işlemlerini gerçekleştirmek için ne yapmak gerekir? Clubhouse uygulamasında kendi profil ayarları kısımlarından hesap silme işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Fakat öncelikli olarak İngilizce olarak uygulamanın hesap profilini kullanımını bilmek gereklidir.

ClubHouse Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Clubhouse hesabını silmek isteyenler adım adım ilerleyerek hesabı silme işlemini gerçekleştirebilirler. İlk olarak uygulama hesabınızı aktif haline getirmeniz gerekiyor. Bunun içinde giriş bilgilerinizi girmeniz gereklidir. Ardından yuvarlak çark gibi olan yere tıklamanız gerekiyor. Hesap işlemlerinizi halledebileceğiniz Account kısmına gelmeniz gereklidir.

Burada hesabınızı yönetebileceğiniz alanlar çıkıyor. Karşınıza çıkan seçeneklerden aktif olmayan hesap olan ‘’deactivate account’’ tıklamanız gereklidir. Burada ise karşınıza çıkan ‘’beni unut’’ seçeneğini tıklamanız gereklidir. Sizden onay istenecektir. Onay verdikten sonra Clubhouse hesabı silme işlemleriniz tamamlanmış olur.

Clubhouse hesabında işlemler yapmak ya da kullanabilmek için uygulamanın desteklediği dilleri bilmekte fayda vardır. Çünkü diğer türlü uygulamaya dair işlemlerin gerçekleşmesi uzun zaman alır. Uygulamayı sürekli olarak kullanmak isteyenler aktif olarak kullanamazlar.

ClubHouse Hesabı İptal Etme Nedir?

Clubhuse kullanıcılarının hesaplarını iptal etme ya da dondurma seçenekleri bulunmuyor. Genel olarak herhangi bir sebepten dolayı iptal ettirmek isteyen uygulamanın kullanıcıları – hesaplarını siliyorlar. Peki clubhouse uygulamasının hesapları neden silinmek istenir?

– Güvenlik açığının olmasını nedeni ile silinmek istenebilir.

– Türkçe dilini uygulama desteklemediği için silinmek istenebilir.

– Sesli iletişim sosyal ağını beğenmediği için silmek isteyebilir.

Son dönemlerde ise özelliklede güvenlik nedeni ile Clubhouse hesabı silme işlemleri gerçekleşiyor. Çünkü uygulama kullanıcıları için güvenlik verilerinin paylaşılmaması ön planda yer alır.

ClubHouse Hesabı Silme iOS Nasıl Yapılır?

Günümüzde iki çeşit uygulama platformları yer alıyor. Apple tarafından üretilen ve kullanılan uygulama platformu ise İOS platformudur. Peki İOS platformlarında Clubhouse hesabı silme işlemleri nasıl gerçekleşiyor?

– Hesabınıza girin

– Profil kısmını tıklayın

– ‘’Ayarlar’’ işaretini tıklayın

– ‘’ Account ‘’ yazan yere tıklayın

– Ardından 3 seçenekten ‘’ deactivate account’’ bölümünü tıklayın

– En son adın olarak ise ‘’ I Understand. Deactivate Account ‘’ bölümünü tıklamanız yeterlidir.

Türkçe dilini clubhouse uygulaması desteklemediği için genel olarak İngilizce olarak kullanılır. Hesap silme işlemleri de İngilizce diline hakim olmayanlar için zor olabilir. Clubhouse uygulaması bir anda trend olmaya başladı. Fakat güvenlik açığı olduğu açıklandıktan sonrasında ise kullanıcıları hesaplarını silmek istedi.

Clubhouse Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

ClubHouse Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Clubhouse uygulama kullanıcılarının zorlandıkları konulardan biriside genel olarak hesap silme işlem adımlarıdır. Çünkü genel olarak daha karışık bir uygulamadır. Peki clubhouse uygulaması için hesabı silme işlem adımları nelerdir?

– Hesap bilgileriniz ile hesabınızı açın

– Hesabınızın profil kısmına gelin

– Ayarlar kısmına tıklayın.

– Ayarlar kısmın hesap kısmını tıklayın

– Hesap kısmından hesap devre kısmını tıklayın

– Burada ise beni unut kısmını tıklayın

Hesabınız böylece silinmiş olur. Clubhouse uygulamasında hem Türk dilin desteklemediğinden dolayı silme aşamaları zor bulunuyor. Hem de diğer sosyal ağ uygulamalarına göre daha karışık olduğu için hesap siler iken zorluklar oluyor. Fakat özellikle dil sorununu tamamlandığı zaman clubhouse hesap silme işlemleri daha kolay olarak gerçekleşir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here