Ana sayfa Bilmiyorum Deme Clubhouse Android Ne Zaman Çıkacak, Özellikleri Nelerdir?

Clubhouse Android Ne Zaman Çıkacak, Özellikleri Nelerdir?

221
0
Clubhouse Android Ne Zaman Çıkacak?

Clubhouse Android ne zaman çıkacak? sorusu uygulama İOS kullanıcıları arasında popüler olmaya başlayınca sorulmaya başlanmıştır. Şu an bu sorunun cevabı olarak net bir tarih verilmemiştir. Fakat şirketin kurucu ortağı Davison kendine yöneltilen bu soruya cevap vermiştir. Uygulamanın çok gecikmeden Android kullanıcılarının hizmetine sunulacağını söylemiştir. En erken bahar sonuna uygulamayı yetiştirmeye çalışacaklarını söyleyen Davison en geç yaz sonunu bulacağını söylemiştir.

Ayrıca uygulama hakkında farklı bilgilerde vermiştir. Uygulamanın daha da güncelleneceğini söylemiştir Davison. Android versiyonunda davetiye ile giriş olup olmayacağı hakkında ise net bir şey söylememiştir. Ama uygulamanın en kısa zamanda davetiyesiz şekle getirileceğini söylemiştir. Ayrıca uygulama içinde bir para kazanma modeli oluşturmayı düşündüklerini de belirtmiştir.

Clubhouse Android Ne Zaman Çıkacak?

Clubhouse Nedir?

Pandemi döneminde sosyal medyanın kullanım sıklığı artmıştır. Oluşan bu talebi değerlendirmeye karar veren Alpha Exploration yeni bir platform çıkarmıştır. İşte bu platform Clubhouse, 2020 yılının Nisan ayında piyasaya sunulmuştur. İlk çıktığı zamanlar beklenen ilgiyi görmese de siyasi ve ünlü kişiler bu platformu kullanmaya başlamıştır. Bu durumda platformun tanınmasını ve popüler olmasını sağlamıştır.

Platform sesli sohbet edilebilen bir uygulamadan çok konferans mantığıyla çalışan bir uygulama özelliğindedir. Odalarda bir adet moderatör paneli ve chat paneli bulunmaktadır. Konuşmacı kişi odayı açar. Konuşmayı dinlemek isteyen kişilerde odaya girip dinler. Konuşmacı kişi dinleyen kişileri, konuşmaya dahil etmek isterse söz hakkı talep edenlere konuşma imkânı verir. Dinleyiciler yalnızca chat panelinden yorum yazabilirler.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Clubhouse yalnızca IOS cihazlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmak için İOS işletim sistemine sahip tablet ya da telefonunuz bulunmalıdır. Uygulamaya girmek için daha önce uygulamaya giriş hakkı kazanmış birinden davetiye almanız şarttır. Davetiye numaranızla, indirdiğiniz Clubhouse uygulamasına girersiniz. Giriş işleminden sonra kendinize bir isim belirlersiniz. SMS ile numaranızı da onayladıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizde arkadaşlarınızı bu uygulamaya davet etmek isteyebilirsiniz. Bunun için hesabınıza girdikten sonra uygulamanın kenarında bulunan mektup simgesine tıklamanız yeterlidir. Bu uygulamayı kullanan kişinin 2 davetiye hakkı bulunmaktadır. Uygulamayı kullandıkça gönderebileceğiniz davetiye miktarı da artar. Odalarda geçirdiğiniz vakit ve aktivitelere katılma oranınız bu uygulama için önemlidir.  Bütün bu bilgiler ışığında Clubhouse Android ne zaman çıkacak sorusu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. İşte bu sorunun yanıtına dair merak edilenler!

Clubhouse Android’e Geldi Mi?

Clubhouse Android’e Geldi Mi?Sorusunun cevabı maalesef hayırdır. Şu an Android kullanıcıları İOS kullanıcılarından sayı olarak daha fazladır. Haliyle milyonlarca insan bu platformun kendi işletim sistemine gelmesini beklemektedir. Kısa süre içinde gelmesi düşünülen bu uygulamaya ünlülerinde rağbet etmesi sonucu insanların iyice ilgisini çekmiştir. Uygulama içinde ünlülerin sohbetine dahil olma fikri Android kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır.

Bunun yanında platformun para kazandıracağı haberi de insanların ilgisini çekmiştir. Akademik bilgi sahibi veya anlatacak bir şeyleri olduğunu düşünen insanlar için uygulama bir istihdam yaratacaktır. İnsanların özgürce tartışabileceği ve fikirlerini beyan edeceği bu platform şu an ilgiyle beklenmektedir. Uygulamaya daha ne gibi özellikler ekleneceği ise merak konusudur.

Clubhouse Android Nedir?

Clubhouse Android henüz net olarak çıkış tarihi duyurulmamış ama yakın zamanda çıkacağı düşünülen bir uygulamadır. Uygulama Clubhouse İOS uygulamasının Android işletim sistemine uyarlanmış versiyonudur. Bu versiyonun daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacağı düşünülmektedir. Android işletim sisteminin getirdiği birçok avantaj vardır. E- Ticaret sitelerinin kendilerini anlatmak konusunda bu uygulamadan sıkça yararlanacağı düşünülmektedir.

Reklam ve tanıtımların dışında fenomenlerinde bu uygulama oldukça işine yarayacaktır. Uygulamada odanın tüm kontrolünün moderatör de olması hayranlarla stabil bir ortamda konuşma imkânı verecektir. Sesli ya da görüntülü sohbet imkânı vermesi de bir artıdır. Bunun sayesinde Clubhouse Android uygulaması üstünden binlerce hayrana aynı anda ulaşıp onları dinleme şansları olacaktır.

Clubhouse Android Ne Zaman Çıkacak?

Clubhouse Android APK İndir Platformu

Clubhouse Android APK indir platformu şeklinde arama yaptığınızda internetten pek çok site bulabilirsiniz. Bu siteler farklı iddialarda bulunmaktadır. Şu an için Android işletim sistemine gelmemiş olan bu uygulamayı indirilir hale getirdiklerini söylemektedirler. Verdikleri bu APK dosyasını indirdiğinizde ne olacağına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Ama sitelerin yorumlarında uygulamanın işe yaradığı belirtilmektedir.

Uygulamayı telefonunuza indirmek için Github platformunu kullanabilirsiniz. Açık bir yazılım indirme ve yükleme platformunu seçmeniz güvenliğiniz açısından daha doğru olacaktır. Eğer APK’yi tek başına yüklediğinizde hata veriyorsa bir APK indirme programı da kullanabilirsiniz. Ama belirtmemiz lazım ki bu şekilde indirdiğinizde güncellemeleri alamazsınız. Bu yöntemde de bir davetiyenizin olması şarttır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here