Ana sayfa Bilmiyorum Deme Cezaevi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Cezaevi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

1486
0
cezaevi görüntülü konuşma nasıl yapılır
cezaevi görüntülü konuşma nasıl yapılır

Koronavirüs tedbirleri olarak Adalet Bakanlığı’nın geliştireceği teknik altyapı sonrasında cezaevlerinde görüntülü konuşma dönemi başlıyor. Cezaevinde yakını olan birçok kişiye müjdeli haber geldi. Peki cezaevi görüntülü konuşma nasıl yapılır ?

cezaevi görüntülü görüşme
cezaevi görüntülü görüşme

Yürürlüğe giren “Ceza ve İnfaz Kurumlarının Yönetimi ve Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik”le cezaevinden görüntülü görüşme gerçekleştirilebilmesine dair düzenleme Adalet Bakanlığı’nca yapıldı. 

Cezaevi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

Yapılan açıklamaya göre Adalet Bakanlığı’nın teknik altyapı ve gerekli şartları sağlaması halinde mahkumlar yakınlarıyla haftada 30 dakika görüşme gerçekleştirebilecek. Yapılan görüşme oda, koğuş sisteminde yada bakanlıkça uygun görülen bir yerde yapılacak. Haftalık ziyaretçi hakkını kullanmayan hükümlüler görüntülü görüşme süresine 30 dakika ekleyebilcek. Bu şekilde haftada maksimum 3 kez kullanılabilmek şartıyla 30 ar dakikalık görüşme gerçekleştirilebilcek. Bu görüşmeler görüntülü yada sesli gerçekleşebilecek.

Cezaevi görüntülü konuşma nasıl yapılır yazımızın devamı…

Terör örgütü ve çıkar amaçlı suç örgütü üyeleri için görüntülü görüşme süresinin uzatılması hakkındaki karar idare ve gözlem kurulu tarafından hapiste geçirdiği süre zarfındaki davranışlarına ve tutumuna dikkat edilerek karar verilcek.

Kısa zaman içerisinde teknik altyapının oluşturulmasını bekleyen mahkum yakınları için ilerleyen gelişmeleri web sitemizde görebilirsiniz.

Tutuklı Yakınların Cezaevi Ziyareti Konusunda Tavsiyeler

Eşiniz, kardeşiniz, çocuğunuz tutuklanırsa hangi ilde tutuklandı ise o ildeki cezaevine götürülecektir. Yakınınız tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiyse, her ihtimale karşı iki parça eşya bulundurmakta fayda var. Eğer bir tutuklanma gerçekleşirse yakınınıza yanınızda bulunan eşyaları verirsiniz. Cezaevine gidildiğinde yedek eşyanın bulunması iyi olur.

Yakınınız tutuklandıktan sonra cezaevinin bulunduğu ilin savcılığı aracılığıyla izin almak suretiyle görüş yapılabilir. Savcılık yeni tutuklanma durumunda 1. Derece yakınına görüş izni verebilir. Bunun için adliyeye 10.00 dan önce gitmek gerekir.

Kaynak: medium.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here