Ana sayfa Bilmiyorum Deme Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma Nasıl Yapılır ?

Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma Nasıl Yapılır ?

1932
0
cep telefonu ile kıble yönü bulma
cep telefonu ile kıble yönü bulma

Gittiğiniz yerde cep telefonu ile kıble yönü bulma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz ? Şimdi sizlere önereceğim uygulamalar sayesinde istediğiniz yerde kıble yönü bulabilir rahat bir şekilde namaz kılabilirsiniz. Misarfirliklerde kıble yönünü bulmak istiyorsanız yazımızın içerisinde bulunan uygulamaları dikkatlice inceleyip adım adım uygulayınız.

Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma Uygulamaları

3D pusula ve kıble uygulaması

1 milyonun üzerinde indirilme sayısı ile markette indirebilceğiniz en güvenli kıble bulma programı.

3d pusula ve kıble bulma
3d pusula ve kıble bulma

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirdikten sonra ayarlar(configure) kısmından bulunduğunuz şehrin adını yazmak ve onaylamak. Bulunduğunuz şehrin adını girdikten sonra uygulama size otomatik olarak kıbleyi gösterecek. Bu sayede gittiğiniz yerlerde zorlanmadan kıblenin yönünü bulabilir namazınızı gönül rahatlığıyla kılabilirsiniz.

Kullanımı ve kurulumu oldukça basit olan bu uygulama ücretsiz olup, telefonunuzdan eksik etmeyeceğinizi düşünüyoruz.

Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma Pusulası

Bu uygulama ile hem kıble yönü bulma konusunda tereddütleriniz biticek hemde içerisinde namaz vakitleri,sesli Kuran-ı Kerim Okuyucu ve zikirmatik ile kullanımı oldukça kolay ve hayatınızı kolaştırıcı bir yönü bulunmakta. Uygulama hem ücretsiz hemde binlerce kullanıcısı ile namaz kılmak isteyen kişilere oldukça güven veriyor.

kıble yönü bulma
kıble yönü bulma

İphone Programsız Kıble Bulma Yöntemi

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yönteme güvenmiyorsanız gittiğiniz yerde kıble bulmakta zorlanıyorsanız iphone programsız kıble bulma yöntemini sizlere anlatıcam. Öncelikle bulunduğunuz şehrin adını google da “balıkesir kıble açısı” diye aratın. Ardından arama sonuçlarından kıblebulma.com sitesine bağlanın. Sağ tarafta aşağıda fotoğraf olduğu gibi kıble açısı yazmaktadır. (147.3) Bu kıble açısını bir yere not edin ve ardından iphone pusulayı açalım.

programsız kıble bulma
programsız kıble bulma

İphone pusulayı açtıktan sonra 147 derecelik açıyı ayarlayalım ve kıblenin yönünü kesin bir şekilde bulmuş olursunuz.

iphone programsız kıble bulma
iphone programsız kıble bulma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here