Ana sayfa Bilmiyorum Deme Çay Ağacı Sabunu Nedir ? Ne işe Yarar ? Faydaları Nelerdir ?

Çay Ağacı Sabunu Nedir ? Ne işe Yarar ? Faydaları Nelerdir ?

9287
0
çay ağacı sabunu
çay ağacı sabunu

Çay ağacı sabunu yağı, Avustralya’da yetişen küçük bir ağaç olan Melaleuca alternifolia’nın yapraklarından yapılan bir yağdır. Bilindiği üzere daha çok ergenlik döneminde görülen birtakım cilt problemleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Son zamanlarda popüler olan bir çözüm yönteminden bahsedicem sizlere. Çay ağacı sabunu cilt problemlerine karşı oldukça güçlü yapısı ile birçok kişinin tercihi oluyor. Şimdi gelin çay Ağacı Sabunu Nedir ? Ne işe Yarar ? Faydaları Nelerdir ? detaylı bir şekilde inceleyelim.

Çay Ağacı Sabunu Ne İşe Yarar ?

1.Anti bakteriyel özelliğe sahip olan çay ağacı yağı, doğal içeriği ile cildinizi anında ferahlatır.

2.Çıkmış şişkin, ağrılı sivilcelerin acısını alır ve söndürür, çıkmaya başlayan sivilcelerin çıkmasını önler, çıkmış ve vucudunuzda izi kalan sivilce lekelerinin görünümünü azaltır ve rengini açar.

3.Gözenekleri temizler, özel formülüyle günlük cilt bakımına ideal olan sabun, cildinize pürüzsüz bir görünüm sağlar.

4.Özel kokusu ile ferahlatır. Dileyenler deodarant olarakta kullanabilir.

5.Cildin sebum dengesini düzenler. Sebum cildimizdeki yağ bezleri tarafından salgılanan bir cilt sıvısıdır. Sebumun amacı, cilt ve saçlı deriyi kuruluktan korumak ve dış etkenlere karşı dayanıklılığı arttırmaktır.

6.En önemliside bitkisel özlü olması ve SLS, paraben, parfüm ve hayvansal yağ içermemesi.

7.Vucudumuzda cilt problemlerine iyi gelen sabun mantar, akne ve böcek ısırması gibi bakteriyel rahatsızlıklarda antibakteriyel özelliğe sahip olmakla beraber ciltte doğal dezenfektan görevini de üstlenmektedir. Özellikle mantar hastalıklarında etkili doğal çözüm olan sabun, kaşıntılı ayaklar için birebir doğal bir tedavi olanağı sağlar.

8.Tırnak batması sonucunda oluşan iltihapların tedavisinde faydalıdır.

9.En güzel özelliğide vucudun birçok yerinde kullanılabiliyor özellikle sırt ve boyun bölgesinde spor sonrası ufak sivilcelenmeleri önlüyor.

farmasi çay ağacı sabunu
farmasi çay ağacı sabunu

Sabunun İçeriğinde Neler Var ?

Tamamen doğal ve bikisel özlü olması sebebiyle içinde aqua, hindistan cevizi yağı, elaeis guineensis yağı, pamuk yağı, ayçiçeği yağı, zeytin yağı, hint yağı, çay ağacı yağı gibi etken maddeler orantılı bir şekilde bulunur.

Çay Ağacı Sabunu Nasıl Kullanılır ?

UYARI:Herşeyden önce sahte ürünlere karşı adı ” tea tree oil ” olarakta geçebilen ürünün eğer yağını alacaksanız cam şişede satıldığına dikkat edin.

UYARI:Çay ağacı ürünlerini kullanmadan önce vücudunuzun herhangi bir yerin denedikten sonra vücudunuzun bitkiye karşı verdiği reaksiyon gözlemleyin. Nadirende olsa hassas ciltler üzerinde sorunlara sebep olabilir. Hamilelerin ve hormon tedavisi görenlerin kullanmadan önce bir hekime danışmaları tavsiye edilir.

UYARI:Formulü çok güçlüdür bu yüzden bol sürmek yerine az sürün.

1.Eğer ayak ve tırnakllarınızda mantarlara yönelik kullanacaksanız her akşam ılık su ile mantarlı bölgeyi sabunu iyi bir şekilde yıkayabilirsiniz.

2.Eğer ayaklarda kullanacaksanız ve daha etkili bir fayda sağlamak istiyorsanız yukarıdaki sabunlama işleminden önce bu ürünün yağ şeklinde satılan şişileri var bu yağı alıp ılık su ile karıştırarak ayaklarınızı 10 dk ılık su içinde bekletiniz.

3.Akne, sivilce ve çıban gibi cilt sorunlar için kullancaksanız varsa ürünün sabununu kullanmadan önce mutlaka yağını kullanmanızı tavsiye ederim. yağını sürdükten sonra lekeli olan bölgeyi çay ağacı sabunu ile yumuşak hareketlerle yıkayabilirsiniz.

Sabunu Kullananların Yorumları

çay ağacı sabunu yorumları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here