Ana sayfa Bilmiyorum Deme Çanakkale Zaferi Hangi Tarihte Kutlanıyor 18 Mart İle İlgili Resimli Mesaj

Çanakkale Zaferi Hangi Tarihte Kutlanıyor 18 Mart İle İlgili Resimli Mesaj

2182
0
çanakkale zaferi hangi tarihte kutlanıyor
çanakkale zaferi hangi tarihte kutlanıyor1

Çanakkale Zaferi ülkemiz tarihini ilgilendiren en önemli olaylardan birisidir. Çanakkale Zaferi her yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal medyada kutlanmaya devam ediliyor. Çanakkale zaferi yıldönümünün yaklaşmasıyla birçok kişi arama motorlarında “çanakkale zaferi hangi tarihte kutlanıyor diye aratmaya başladı. “18 mart çanakkale zaferi önemi nedir, çanakkale zaferi resimli mesajları, çanakkale zaferi sözleri, 18 mart çanakkale zaferi mesajları” yazımızın detayı haberimizin devamında…

Çanakkale Zaferi Hangi Tarihte Kutlanıyor ?

Çanakkale zaferi hangi tarihte kutlanıyor ? Şanlı tarihimizin en önemli anlarından birisi olan Çanakkale Zaferi 1915-1916 yılları arasında 1.Dünya Savaşının en zor muharebe alanlarından birisiydi. Her yıl 18 mart tarihinde kutlanan Çanakkale Zaferi bu yıl 105.yıldönümü ile sosyal medyada resimli mesajlar ile kutlanıyor.

Çanakkale Zaferi Anlam Ve Önemi

Kahraman türk ordusunun 1915-1916 yılları arasında 1.Dünya Savaşı sırasında en zor şartlarda bütün Dünya’ya karşı yenilmez gücünü göstermiş, itilaf devletlerine karşı olan mücadelesinde Kurtuluş Savaşı için cephede aldığı zaferle itilaf devletlerine karşı mücadelesinde önemli bir zafer kazanmıştır.

Çanakkale cephesinde alınan zaferle tüm dünya dengelerini değiştirmiş, Dünya siyasi haritası yeniden şekillenmişti. Çanakkale Zaferi türklerin söz konusu bağımsızlık olunca neler yapabilceğini tekrar göstermiş, cephedeki mücadele aşkı ve özgürlüğe olan inancını ateşleyen bir cephe olmuştur.

Dünya savaşlar tarihinde 18 mart Çanakkale Zaferi‘nin önemi oldukça büyüktür. Türk milleti savaş esnasında mücadele içinde olduğu itilaf devletleri güçlerine harp esnasında bile insancıl oluşunu ve merhamet duygusunu tarihe kayıt etmiştir.

Her cephede ayrı mücadele gösteren Türk askeri dünyaya karşı aldığı zaferle haklı mücadelesini birkez daha göstermiştir. Tüm itilaf güçlerine Çanakkale’nin bir “anıtcephe” olduğunu gözler önüne sermiştir.

Çanakkale Zaferi Resimli Mesajları

Resimli Çanakkale Zaferi mesajları için sosyal medyada paylaşacabilceğiniz görsellerden bazı örnekler…

çanakkale zaferi mesajları
çanakkale zaferi mesajları
18 mart çanakkale zaferi
18 mart çanakkale zaferi
çanakkale zaferi hangi tarihte kutlanıyor
çanakkale zaferi hangi tarihte kutlanır
çanakkale zaferi
çanakkale zaferi
18 mart çanakkale resimli mesajları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here