Ana sayfa Bilmiyorum Deme Bu Yaz Oteller Açık Olacak Mı 2020 Oteller Açık Mı

Bu Yaz Oteller Açık Olacak Mı 2020 Oteller Açık Mı

493
0
bu yaz oteller açık olacak mı 2020
bu yaz oteller açık olacak mı 2020

Tüm Dünya’da etkisini sürdürmeye devam eden coronavirüs salgını ülkemizde birçok tatil rezervasyonu yapan kişi için akıllarda soru işareti bırakıyor. Birçok insan arama motorlarında bu yaz oteller açık olacak mı 2020 diye merak ediyor. Dört bir tarafı cennet olan ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında oteller de tebbirleri almış durumda. Peki bu yaz oteller açık olacak mı, bu yaz tatile gidilir mi bütün olasıkları sizler için değerlendiriyoruz.

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında en az etkilenen ülkeler arasında bulunmakta. Alınan ekonomik ve sosyal önlemler sonrasında turizm alanı da koronavirüs salgınından etkilenecek sektörler arasında yer alıyor. Güzelliği ile Dünya’nın dört bir yanından turist çeken ege ve akdeniz kıyıları bu yaz salgın sebebiyle durgun geçeceği bekleniyor. Peki bu yaz denize girilir mi 2020 ?

Bu Yaz Oteller Açık Olacak Mı 2020

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye turizm alanında hızla toparlanabilmek için yol haritasını oluşturmaya başladı. Hükümetin sektör temsilcileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında mayıs ayının sonu itibariyle oteller kademeli olarak açılacak. Alınan tedbirler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • İlk olarak oteller yarı kapasite ile hizmet vermeye devam edicek.
  • Sahillerdeki şezlong sayıları azaltılarak sosyal mesafe kurallarına uyum sağlanıcak.
  • Tatil bölgelerindeki eğlence mekanlarında da tedbir alıcak.
  • Otellerdeki büfeler kapalı olucak.
  • Sadece oteller değil bölgedeki restorant ve işyerleri de masa sayılarını azaltıcak ve maske kullanımı zorunlu olucak.
  • Otellerde 7/24 bulundurulcak sağlık personellerinin sayısı arttırılcak.
yaz tatili olacak mı 2020
yaz tatili olacak mı 2020

Ege ve akdeniz bölgelerinde Ramazan ayından sonra hareketlilik bekleyen sektör temsilcileri şimdiden koronavirüs tedbirlerine karşı uyum sağlamaya başladı. Bazı oteller ailelere özel sahil ve dinlenme alanları oluşturabilmek için inşaatlara başladı.

Bölgesel yetkililerden yapılan açıklamalara göre eğlence mekanları, oteller,restorantlar, tekne turları, cafe&bar gibi işletmeler full kapasite ile çalışmayacak, kapasitede %50 gibi bir sınırlama yapılacağı öngörülmektedir.

Yapılan açıklamalar sonrasında da uçak doluluk oranlarının da etkileneceği konuşulmaktadır. Tedbirler kapsamında uçaklarda ki doluluk oranlarına dikkat edilecek. Bu uygulamalarda uçak bilet fiyatları ve otel rezervasyonu işlemlerinde fiyat artışı beklentisini yaratmaktadır.

Anneler Günü Hediye Önerileri Anneme Ne Hediye Alabilirim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here