Ana sayfa Bilmiyorum Deme Brevet Pasteur Enstitüsü Hakkında İddia Gündem Oldu

Brevet Pasteur Enstitüsü Hakkında İddia Gündem Oldu

104
0
brevet pasteur enstitüsü
brevet pasteur enstitüsü

Çin’in wuhan kentinde başlayan koronavirüs sonrası sosyal medyada gündem yaratıcak bir olay yaşandı. Yaşananlara göre sosyal medya kullanıcılarından birisi paris’te olan brevet pasteur enstitüsü 2004 yılında koronavirüs ürettiğini iddia etti. Binlerce kişinin konuştuğu videoda brevet pasteur enstitüsü konuyla ilgili yalanlama yaptı.

Fransa’nın Paris kentinde saygın bilim labaratuvarlarından olan pasteur enstitüsü için çılgın bir iddia ortaya atıldı. Facebook ve youtube gibi sosyal medya mecralarında brevet adlı bir kullanıcı iddia edilidiğine göre pasteur enstitüsü’nün 2004 yılında koronavirüsü geliştirdiğini ve Avrupa’da bunun patentini aldığını iddia etti.

EP 1694 829 B1” numaralı patenti kameralara gösteren kişi ” biz bu hastalığın gelmesine izin verdik ki daha fazla insan enfekte olsun ve daha sonra Pasteur Enstitüsü bir aşı üreterek para kazansın. Bu aşıyı kimler alacak? Parası olanlar” dedi.

Brevet Pasteur Enstitüsü Yalanlama Yaptı

Brevet pasteur enstitüsü hakkında yazımızın devamı…

Video çığ gibi büyürken pasteur entitüsü brevet kullanıcısının yaptığı video ile ilgili yalanlama yaptı. Kurum facebook sayfasından yaptığı açıklama ile pasteur enstitüsü “Covid-19’un genomunu analiz ediyoruz ve onaylanmış corona virüsü vakalarından alınan örnekler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Pasteur Enstitüsü’nün bilim insanlarının enfeksiyona sebep olan virüse erişimleri var. Virüsün izolasyonu, hastalığın çaresi ve ilacını oluşturmak için önemli bir adım” dedi.

Kurum yetkililerinden Schwart ” Kurumumuzun virüsü ‘icat ettiği’ne dair iddialar gerçeği yansıtmıyor. Amacımız bir çare bulabilmek için virüs üzerinde çalışarak onu izole etmek ” dedi.

Konu fransız basınında büyük ilgi uyandırdı ve daha sonrasında gerçek olmadığı belgelerle kanıtlandı. Video görüntülerinde bahsedilen “ep 1 694 829 b1” numaralı patent Kasım 2002 ile Temmuz 2003 yılları arasında 28 ülkede 774 kişinin ölmesine sebep olan SARS hastalığı için alınmış bir patentti.

Pasteur Enstitüsü Abdülhamid İlişkisi

Brevet pasteur enstitüsü Nedir ?

Osmanlı padişahları arasında en çok konuşulanlar arasında Sultan 2.Abdulhamid oldu. Sultan 2.Abdulhamid’in çok yönlü birisi oluşu neticesiyle teknoloji ve bilim alanındaki gelişmelere büyük merakı vardı. Abdulhamid zamanında kuduz aşısını bulan Louis Pasteur’e yeni kuracağı hastane için osmanlı parasıyla 10 Frank destek ve Mecidiye Nişanı göndermişti.

Pasteur Enstitüsü Abdülhamid
Pasteur Enstitüsü Abdülhamid

Yapılan araştırmalara göre sağlık ve ulaşım alanlarındaki ilgisi ile önde gelen padişahlardan olan Sultan 2.Abdulhamid dünyadaki bilimsel araştırmalara tarafsız kalmadığını gösteriyor. Osmanlı arşivlerinden çıkan belgelere göre Abdulhamid kuduz aşısının geliştirilmesi için Louis Pasteur’e nakdi destek ve onur belgesi verdi. Zamanında yapılan bu yardım kuduz aşısının bulunması konusunda önemli derecede ilerleme sağladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here