Ana sayfa Bilmiyorum Deme Borel Dezenfektan Fiyat Ne Olacak Borel Kim Üretiyor

Borel Dezenfektan Fiyat Ne Olacak Borel Kim Üretiyor

909
0
borel dezenfektan fiyat
borel dezenfektan fiyat

Coronavirüs salgını sonrasında bilindiği gibi birçok insan kolonya ve dezenfektan gibi temizlik malzemelerine yönlendi. Temizlik malzemelerinin fiyatlarının artmasının ardından yetkililer borlu deterjandan sonra borlu el dezenfektanı üretilceğini duyurmuştu. Ve yakın bir zamanda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in açıklamalarıyla borel dezenktan piyasaya sürülüyor. Peki borel dezenfektan fiyat ne olacak ? borel kim üretiyor soruları birçok kişinin gündeminde. Detaylar haberimizin devamında…

Virüsler İçin En İyi El Dezenfektanı Listesi 2020

Bor madeni katkılı olan el dezenfekranı borel virüslerden korumanın yanında bakterilere karşıda koruma sağlıyor. İlk olarak 100ml boyutunda üretilcek olan Borel’in daha sonra 1 ve 5 lt boyutlarında da satışa sunulacağı bildirildi. Yapılan açıklamalar sonrası birçok kişi borel dezenfektan fiyat ne kadar merak ediyor.

borel dezenfektan fiyat
borel dezenfektan fiyat

Borel Nedir ?

Yabancı kaynaklarda dışa bağımlılığın azaltılması ile planlanan yerli ve milli hamlelere bir yenisi daha eklendi. Borel yerli ve milli üretim katkılı el dezenfektanının içeriği etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımından oluşuyor. Antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde sürüldüğünde elde diğer dezenktanlar gibi kuruluk yaratmıyor. Bu sayede cilde zarar vermeden el temizliği sağlıyor ve içindeki etil alkol uçtuktan sonra antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde eldeki bakteri ve mantarları öldürerek yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlıyor. Peki borel dezenfektan fiyat ne kadar, borel kim üretiyor ?

Borel Kim Üretiyor ?

Yerli ve milli üretim olan borel artan el dezenfektanı ihtiyacını karşılamak için Eti Maden tesislerinde borlu el dezenfektanı olarak üretimine başlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Vatandaşların ihtiyacının karşılanması için yoğun bir gayret içindeyiz” dedi.

Borel Dezenfektan Fiyat Ne Kadar Olacak ?

Borel dezenfektan fiyat ne kadar olacak ? Borel adıyla seri üretimine başlandığını belirten Bakan Dönmez, “İlk etapta 100 ml. boyutundaki BOREL el dezenfektanlarını uygun fiyattan piyasaya sunacağız. 1 litre ve 5 litrelik boyutlardaki üretim çalışmalarımız halen devam ediyor” dedi.

Çay Ağacı Sabunu Nedir ? Ne işe Yarar ? Faydaları Nelerdir ?

Borel Ne Zaman Satılacak ?

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN kısa bir süre önce bor katkılı el dezenfektanı üretimine başlanacağını duyurmuştu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ ise coronavirüs mücadele kapsamında BOREN tarafından Ar-Ge çalışmaları sürdürülen borel’in kısa süre içerisinde nisan ayının üçüncü haftasında raflarda yerini alacağını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here