Ana sayfa Bilmiyorum Deme 5 Dakikada MTV Ödemesi Nasıl Yapılır ?

5 Dakikada MTV Ödemesi Nasıl Yapılır ?

121
0
mtv ödemesi nasıl yapılır
mtv ödemesi nasıl yapılır

Her yıl 2 eşit taksitte ödenen MTV ödemesi nasıl yapılır ? Motorlu taşıtlar vergisi araç sahiplerinin yılda 1 defa isteğe bağlı olarak 2 eşit taksitte ödeyebileceği bir vergi türüdür. MTV ödemeleri her yıl ocak ayının son günü ve temmuz ayının son günü tahsil edilir. Arama motorlarında gib mtv ödemesi nasıl yapılır, mtv ödemesi e-devlet, mtv ödemeleri hangi tarihte yapılır gibi sorularınıza bu yazımızda cevap veriyoruz. İşte sizler için güncellenmiş içeriğiyle 5 dakikada MTV ödemesinin nasıl yapılacağını resimlerle anlatıyorum.

MTV ödemelerini her yıl anlaşmalı bankaların mobil uygulamaları, gib.gov.tr’den,vergi dairelerinden yada e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Yoğunluktan dolayı ödemelerini birkaç tık ile internet üzerinden yapmak isteyenler için gib mtv ödemesi nasıl yapılır 5 dakikalık bir işlem ile anlatıyorum.

Gib Mtv Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Mtv tutarı araç motoruna, modeline ve tescil tarihine göre değişiklikler gösteriyor. Öncelikle gelin araç modeline göre 2020 yılında mtv tutarlarını kontrol edelim.

2020 mtv tutarları
2020 mtv tutarları

Yukarıda aracınızın motor hacmini, yaşını ve matrah değerini görerek ne kadar mtv ödeyeceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Mtv ödemesi yapmak için aşağıda yazılanları adım adım takip ediniz:

  • Öncelikle interaktif vergi dairesinin internet sitesine girelim. Siteye gitmek için tıklayınız.
  • Daha sonra açılan ekranda biraz aşağıda görülen MTV ve Trafik cezası ödeme kısmına tıklayalım.
gib mtv ödemesi
gib mtv ödemesi
  • Daha sonra açılan ekranda sizden istenilen t.c kimlik no, araç plakanız ve sol tarafta yer alan güvenli kodunu girip sorgula butonuna tıklayınız.
internetten araba vergisi ödeme
internetten araba vergisi ödeme
  • Önünüze gelen ekrandan fotoğrafta gördüğünüz gibi ödenmemiş motorlu taşıt verginizi görebilirsiniz. Benim aracım 2011 model 1.2 motor küçük bir araç olduğu için vergisi düşük tabi 🙂 Öncelikle motorlu taşıtlar vergisinin yanında bulunan kutucuğu işaretleyin ve aşağıda kırmızı kutu ile işaretlenmiş ÖDE butonuna basınız. Size bir uyarı ekranı gelicek 2.taksit ödemesini yapmak istiyormusunuz sorusuna evet diyip devam ediniz.
mtv ödemesi
mtv ödemesi
  • Önünüze açılan son ekranda sizden kredi kartı bilgileriniz istenicektir. Burada fotoğrafta gördüğünüz gibi kart bilgilerinizi yazınız ve ÖDE butonuna basınız. Bazı kredi kartları 3D Secure güvenlik onayı istediğinden telefonunuza onay almak için sms gelebilir. Sms de şifreyi ekrana girip devam etmeniz yeterli olucaktır.
kredi kartıyla mtv ödemesi nasıl yapılır
kredi kartıyla mtv ödemesi nasıl yapılır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here