Ana sayfa Bilmiyorum Deme 4 Mayıs Star Wars Günü Nedir Star Wars Resimleri

4 Mayıs Star Wars Günü Nedir Star Wars Resimleri

908
0
4 mayıs star wars günü
4 mayıs star wars günü

4 mayıs Star Wars günü filmin hayranlarının resmi olmasa da kendi kendilerine ilan ettiği tatil günüdür 🙂 Her yıl renkli gösterilere ev sahipliği yapan efsanevi Star Wars filmi serisi için binlerce hayranı kostümlerle kutlama yapmaktadır. Peki Star Wars günü nedir neden kutlanır yazımızı sizler için derledik…

4 Mayıs Star Wars Günü Kutlu Olsun

Her yıl 4 mayıs tarihinde Dünya’da binlerce Star Wars hayranının yan yana gelmesiyle kutlanan filmin repliği nereden geliyor ? Filmde fenomen haline gelen “”May the force be with you” cümlesi (Güç seninle olsun) birtakım repliklerle değiştirilerek “May the fourth be with you” olarak değiştirildi ve her yıl Star Warsın günü (4 mayıs seninle olsun) olarak kutlanmaya başladı. Hayranları için bu gün “Luke Skywalker” günü olarakda adlandırılan star wars günü kutlamaları bu salgın sebebiyle sessiz geçiceğe benziyor.

Bu Yaz Oteller Açık Olacak Mı 2021 Oteller Açık Mı

Star Wars Filminin Konusu Nedir

Star Wars nam-ı diyer Yıldız Savaşları filmi ünlü yönetmen George Lucas tarafından gün yüzüne çıkarılmış ve yıllarca dünyanın en iyi filmleri arasında gösterilmiş milyonlarca dolar hasılat yapan fütüristik bir uzay filmidir. Filmin ilk serisi 25 mayıs 1977 de Yıldız Savaşları ismiyle yayınlanmış ve tüm dünyada çekici bir hayran kitlesi oluşturmaya başlamıştır.

güç seninle olsun
güç seninle olsun

Tüm Dünya’da belirli bir kitlesi olan filmin çeşitli türde kitapları, televizyon dizileri, video oyunları ve çizgiromanlar gibi formatlarda yayınlanmasına sebep olmuştur. Star wars günü için tatil isteyenler çalıştığı yerde patronu bir star wars hayranı ise şanslı 🙂 Her yıl mayısın dördünde hayranlarının belirlediği replikten yola çıkılarak kutlanan Star Wars gününüz kutlu olsun.

Dünyadaki Batıl İnançlar Ve Hikayeleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here