Ana sayfa Bilmiyorum Deme 2021 Çiçek Fırtınası Ne Zaman Çiçek Fırtınası Nedir

2021 Çiçek Fırtınası Ne Zaman Çiçek Fırtınası Nedir

848
0
2020 çiçek fırtınası
2020 çiçek fırtınası

Yaz mevsiminin habercisi olan Hıdırellez’den önce yaşanan çiçek fırtınası 2021 yılında ne zaman olucak ? Atalarımızdan bizlere aktarılan manevi miraslardan birisi olan Hıdırellez öncesi çiçek fırtınası 1-2 gün saplarla yaşanarak bizlere yazın gelişini müjdeliyor. Her yıl 4-5 mayıs tarihlerinde yaşanan çiçek fırtınası 2021 yılında ne zaman başllayacağı birçok kişinin merak konusu. Geçmiş yıl meteoroloji raporlarına göre 4-5 mayıs tarihlerinde yaşanması beklenen çiçek fırtınasında havalar 1-2 günlüğüne de olsa rüzgarlı olabiliyor.

2021 Çiçek Fırtınası Ne Zaman Olucak ?

Çiçek fırtınası ne demek ? Çiçek fırtınası bizlere yazın müjdeleyicisi olarak atalarımızdan bizlere kalan kültürel mirastır. Bu sebeple kıştan yaza geçişin habercisi olan çiçek fırtınası 2021 yılında 4 mayıs tarihinde başlaması bekleniyor. İlkbaharla birlikte çiçeklerin açtığı ve ağaçların yeşerdiği günlerde çiçek fırtınasıyla rüzgarın birkaç gün şiddetlenmesi beklenir.

Virüsler İçin Bağışıklık Güçlendirici Takviye Listesi 2021

Çiçek fırtınası nedir ? Atalarımız geçmiş yıllardaki bilgi ve tecrübelerine dayanarak birtakım gözlemler sonucunda yazın gelişini anlayabilmişlerdir. Çiçeklerin açmaya başlaması ve rüzgarın şiddetlenmesiyle beraber gelişen olaylara çiçek fırtınası denmektedir. Çiçek fırtınasıyla mevsimsel geçişlerin hızlanacağını ve polenlerin bir miktar artması beklenir ve ileriki günlerde artan polenlerin havada gezindiğini görebilirsiniz.

çiçek fırtınası ne zaman
çiçek fırtınası ne zaman

Çiçek fırtınasından sonra hıdırellez günlerinin başlayacağı bilinir. Hıdırellez Türk dünyası için oldukça önemli bir bayramdır. 6 mayıstan 4 kasıma kadar süren hıdırellez günleri bizlere yaz mevsimini, 8 kasımdan 5 mayısa kadar ise kasım günleri adıyla kış mevsimi yaşanır.

Mevsimsel geçişlerde artan polenler dolayısıyla birçok uzman alerji sorunu olanların dikkat etmesi gerektiğini polen alerjisi olanların ise bu mevsimlerde çok fazla açık alanlarda olmaması gerektiğini belirtmektedir.

Nevruz Bayramı Mesajları 2021 Nevruz Bayramı Tarihçesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here