Ana sayfa Bilmiyorum Deme 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları Resimli

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları Resimli

1294
0
1 mayıs işçi bayramı mesajları resimli
1 mayıs işçi bayramı mesajları resimli

1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı emekçiler tarafından her yıl Dünya’da işçilerin haklarını, birlik ve dayanışma içerisinde savunmak için kutlanır. Türkiye’de ilk kez 1923 yılında resmi olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. 1 mayıs emek ve dayanışma günü 27 Nisan 2009 tarihinde ülkemizde resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Bu yıl koronavirüs sebebiyle kutlamalar yapılamayacak 1-2-3 mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Sizlerde evlerinizde kalarak sosyal medyada 1 mayıs işçi bayramı mesajları, 1 mayıs resimli mesajlar paylaşımı yapmak isteyenler için resimli 1 mayıs mesajları

1 Mayıs Nedir Niçin Kutlanır

1 mayıs işçi bayramı nedir kısaca 1 Mayıs 1886 yılında Amerika’da birtakım işçi konfederasyonları önderliğinde 6 binden fazla işçinin günlük 12 saat haftada 6 gün olan çalışma saatlerini protesto etmesiyle başladı. Günlük 8 saat çalışma isteğiyle işlerini bırakıp yürüyüş yaptılar. Bu gösterilerde siyah ve beyaz ırklar beraber yürüdü. Hatta bu gösteri şöleni Amerika’da yıllardır süren siyah ırk karşıtlığına karşı gazetelerde “önyargılar yıkılmış oldu” mesajları ile yayınlandı. Peki 1 mayıs işçi bayramı ne zaman ortaya çıktı ? işte tüm detaylar…

1 Mayıs nedir niçin kutlanır ? Bu gösterilerden sonra her yıl Amerika’da 1 mayıs günlerinde yürüyüşler yapıldı ta ki 4 mayısta kanlı hay market olayına kadar. Bu olaydan sonra 1 mayıs gösterileri yasaklanmıştı. Yetkililer tarafından baskılanan 1 mayıs yürüyüşleri engellendi. 14-21 temmuz 1889 yılında toplanan konfederasyonlar ile fransız temsilcinin 1 mayıs önerisi ile tüm Dünya’da “birlik, mücadele ve dayanışma günü” olarak kutlanmasına karar verildi.

1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

Bu yıl coronavirüs salgınıyla tüm Dünya’da 1 mayıs işçi ve emekçi bayramı sessiz geçicek. İnsanlar işçi ve emekçi bayramını evlerinden kutlamak için arama motorlarında işçi emekçi sözleri, işçi sloganları sözleri, devrimci işçi sözleri, 1 mayıs işçi bayramı mesajları resimli diye sorgulama yapıyor. İşte sizler için 1 mayıs görselleri

İşçi ve emekçi haklarının verildiği
bir günde buluşmak dileğiyle
1 mayıs işçi ve emekçi bayramınız kutlu olsun.

1 mayıs işçi bayramı mesajları
1 mayıs işçi bayramı mesajları

Barış, demokrasi ve iyi bir gelecek umuduyla 1 mayıs işçi ve emekçi bayramınız kutlu olsun.

1 mayıs görselleri
1 mayıs görselleri

Haksızlıkların,eşitsizliklerin ve adaletsizliklerin son bulduğu bir gelecekte işçilerimizin kıymetini bilelim. 1 mayıs işçi bayramınız kutlu olsun.

işçi bayramı mesajları
işçi bayramı mesajları

Hiçbir işte istikbal yoktur, istikbal işe sahip olan kişinin elindedir. Hepinizin istikbali açık 1 Mayıs’ı kutlu olsun…

1 mayıs emek ve dayanışma günü
1 mayıs emek ve dayanışma günü

Alın teri herşeyden önemlidir. Birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenen tüm emekçilerin 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun.

işçi sınıfı ile ilgili sözler
işçi sınıfı ile ilgili sözler

1 mayıs ülkemize ve dünyaya dostluk,dayanışma ve huzur getirsin. Tüm emekçilere sağlık, mutluluk ve hak ettiği değeri göreceği bir gün diliyorum.

İmmun Plazma Tedavisi Nasıl Ve Nerede Yapılıyor

1 Mayıs Resimli Mesajlar

Hak arama mücadelesi içinde ölenlere minnet ve şükranlarımı iletiyorum. 1 mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.

Dayanışmanın, iyiliğin, işçi örgütlenme gücünün arttığı 1 mayıs işçi ve emekçi bayramınız kutlu olsun.

Özgür vе еşit bir gеlеcеk için mücadele eden tüm emekçilerin 1 mayıs işçi bayramını kutluyorum.

Tanrı gibi yaratın, kral gibi emredin, köle gibiçalışın… 1 mayıs işçi ve emekçi gününüz kutlu olsun.

Emek olmadan hiçbir şey yetişmez…
1 mayıs işçi ve emekçi gününüz kutlu olsun.

En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. İşçi bayramınızı kutluyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here