Ana sayfa Anasayfa Webmaster Tools Nedir, Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

Webmaster Tools Nedir, Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

90
0
Webmaster Tools Nedir, Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

Webmaster Tools nedir? Webmaster Tools, Google kullanıcılarına her bakımdan avantaj sunan yönetim araçlarıdır. Peki bu avantajları sunan Webmaster Tools nedir? Google tarafından sunulan Webmaster Tools, web site sahiplerine sunulan ücretsiz bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunulan bu sistem ile web site sahipleri oluşabilen problemleri tespit eder. Tüm bu özellikleri kapsamında ise kişiler tam olarak ne işe yaradığını araştırmaktadır. Webmaster Tools birbirinden özgün sunduğu özellikleri ile birçok detayın takibini sağlar. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Kurulan sitenin doğrulaması
  • Sitenin analizi
  • URL kaldırma
  • Sitenin adres değişikliği
  • Siteye dair detaylı arama sonucu

Webmaster Tools ile bu ve bunun gibi daha birçok özellik kişilere sunulur. Bu özelliklerin tümünü kullanarak web siteniz hakkında sunulan performansı takip edebilirsiniz. Özellikle web siteniziz hangi aramalarda öne çıktığı, sitenin trafiği ve daha birçok önemli veri takibi yapılır. Tüm bu özellikler kapsamında sitenizin hangi alanlarda ön planda olduğunu tespit edebilirsiniz. Alınan bu veriler sayesinde de sitenize ihtiyacı olan performansı yükleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz sunulan bu özellikler ile neden kullanılması gerektiğinin de cevabı olumlu olmaktadır.

Webmaster Tools Ne İşe Yarar?

İnternet çağında olmamız sonucu birçok iş dalı internete yönelmiştir. Elbette ki yönelimler sonucu da bir takım unsurların takip edilmesi gerekir. Tam bu noktada Webmaster Tools donanımlı özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu özellikleri kapsamlı şekilde kullanmaya henüz başlamamış olan kişilerde ne işe yaradığını merak etmektedir.

Webmaster Tools, internet devi Google tarafından sürülen yönetim araçlarıdır. Herhangi bir dalda kurmak istediğiniz web sitenizin tüm performansını bu araçlar ile yönetebilirsiniz. Sitenizin tıklanması ve ne kadar performansa ihtiyacı olduğuna kadar verileri size sunar. Bu kapsamda sitenizde var olan bağlantıları ve dışarıya aktarılan sayıları gösterir.

Webmaster Tools Nedir, Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

Elbette ki güvenlik açısından donanımlar sunmaktadır. Web sitenizde oluşabilecek her güvenlik açığını bildirir. Herhangi bir güvenlik sorunu yaşadığınız zaman bunun bildirimini size sunar.

Bunun yanı sıra Google tarafından siteniz taranmadığı takdirde bunun iyileştirmesini sunar. Buna ek olarak Google tarafından gözükmesini istemediğiniz eklentilerin iptali yapılabilir. Bu eklentiler siz iptal edilene kadar gösterilmez. Sonuç olarak Webmaster Tools, bir web sitesinin yönetimi konusunda size tam kapsamlı yardımcı olmaktadır.

Webmaster Tools Neden Kullanmalıyız?

İnternet üzerinden çeşitli iş ağları kapsamlı hizmetler vermektedir. Webmaster Tools aracı da bunlardan biri olup, kişilerin atılımlarını iyileştirir. Peki Webmaster Tools neden kullanmalıyız? Webmaster Tools, Google tarafından sunulan ve tamamen ücretsiz olan yönetim araçlarıdır. Webmaster Tools kullanmanın asıl amacı ise web sitesinde oluşan trafiğin tam kapsamlı yönetilmesidir.

Web sitenizin arama motorlarında ön plana çıkmasını sağlamak için size yön verir. Sitenizin ihtiyacı olan unsurların sağlanması ve arama motorlarında kişilere direkt sunulması için iyileştirme sağlar. Bunun yanı sıra sitenize ulaşmak isteyen kişiler için görsel bir performans sunar. Eğer bu performans etkili olmaz ise web site sahibine geri dönüş sağlar. Bu sayede de web sitesinin tüm özellikleri donanımlı şekilde tarafınıza bildirilir.

Aynı zamanda Webmaster Tools kullanarak belli bir kitleyi hedefleme şansı sunulur. Takım araçlarında sunulan harita özelliği sayesinde önceliğiniz bulunduğunuz ülkeye programlanır. Bu sayede de sunduğunuz iş dalına fiziksel olarak daha fazla maruz kalırsınız. Webmaster Tools kullanımı bu şekilde olup, web sitenize ulaşılma ve iyileştirilmesi için oldukça kapsamlı olmaktadır.

Webmaster Tools Özellikleri Nelerdir?

İnternet çağında olmamız ile yapılan işlere dair birçok web site kurulumu yapılır. Bu kurulumu yapılandırmak ve performansını yükseltmek için belli başlı sistemlere ihtiyaç duyulur. Bu kapsamda Webmaster Tools özellikleri ile tüm ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Peki Webmaster Tools özellikleri nelerdir? Webmaster Tools, Google tarafından sunulan bir özelliktir.

Webmaster Tools Nedir, Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

Google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yönetim araçları karşınıza çıkar. Buradan web sitenizi yapılandırmak için özellikler karşınıza çıkacaktır. Sitenizin veri planını oluşturarak performansını yükseltir. İlk adımlarından biri olan konum aktifliği ile hedef kitlenize kapsamlı şekilde ulaşabilirsiniz. Sitenizin bağlantılarını uyguladığınız takdirde de siteniz arama sonuçlarında ön plana çıkar. Elbette ki zaman içerisinde adres değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda da adres değişikliğini bu özelliklerden karşılayarak tıklanma kaybınızı önleyebilirsiniz.

Aynı zamanda tarama hataları kısmından da sitenizin karşılaştığı hataların verileri burada verilir. Bu sayede gerekli iyileştirmeleri yapabilirsiniz. En önemli özelliklerinden biri de trafiktir. Trafik kısmında sunulan sonuçlar kapsamında sitenize tıklanmanın nasıl olduğu anlaşılır. Hangi soruların sorulduğu ve anahtar kelime gibi opsiyonların tümü burada sunulur. Sonuç olarak Webmaster Tools, web sitenizin iyileştirmesini ve takibini başarılı şekilde size sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here