Ana sayfa Anasayfa Web Tasarım İçin Gereken 10 Kural Hangileridir? Güncel Bilgi!

Web Tasarım İçin Gereken 10 Kural Hangileridir? Güncel Bilgi!

232
0
Web Tasarım İçin Gereken 10 Kural

Web tasarım için gereken 10 kural hangileridir? Son zamanların etkili sektörü olarak karşımıza çıkan web tasarım hizmeti hangi aşamalardan oluşur! İşte detaylar!

Günümüz dijital ortamda, yaklaşık 1 milyar 800 milyon web sitesi olduğu bilinmektedir. Buna bağlı olarak, her geçen gün binlerce bilgisayar sahibi de web sitesi açıyor. Genel olarak web tasarım açmak isteyenler de tasarım için gerekenleri oldukça merak ediyor.

Elbette web tasarım önemli bir işlem olduğundan dolayı, tasarım kapsamında bütün kuralları da bilmek şarttır. Mutlaka bilinmesi gereken web tasarım için gereken 10 kural da aşağıya sıralanmıştır.

1- İçerik Hazırlama

 Bir web sitesinin temelini, içerikler oluşturur. Ne kadar güzel içerikler yazarsanız, sitenizin dikkat çekiciliği de o kadar artar. Sayfalarınızdaki içeriklerin özgün, kaliteli ve akıcı olduğuna özen gösterin. Aynı zamanda sitenizde bulunan içeriklerinizin, ilgi çekici olmasına da önem verin.

Web Tasarım İçin Gereken 10 Kural

 2-Sayfalar Arası Bütünlük

Web tasarımınızı hazırlarken ilk olarak bilmeniz gereken birinci kural, sayfalar arası bütünlüktür. Kullanıcı siteniz kapsamında ki farklı bir sayfaya geçtiğinde, başka bir web sayfasına gitmiş gibi hissetmemelidir. Bu bağlamda sitenizin tamamen bir bütün halinde olması gerekmektedir.

 3-Site Görselleri

 Sayfanızın konusuna göre dilediğiniz görseli web sayfanızda bulundurabilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz gibi mutlaka konu ile alakalı görsellere önem vermelisiniz. Bunun yanında, dikkat çekici görselleri de sayfanızda bulundurmanız, yararınıza olacaktır.

4-Web Sitesi Renk Tercihi

 Bir web sitesinin görselleri çok önemli olduğu gibi renkleri de oldukça önemlidir. Çünkü renkler, sayfa ziyaretçilerinin dikkatini çeken en önemli materyallerdir. Buradan da anlaşılacağı üzere, web sitenizin renklerine önem verin. Ancak, yazı ve görseller ile renklerin uyumuna dikkat etmenizde fayda var.

5-Web Sitesi Tasarımı

Web tasarım kapsamında en önemli kurallardan bir tanesi de web sitesi tasarımıdır. Buna bağlı olarak, web sitesinin renk uyumu, görsel efektleri ve içerikleri birbiriyle uyuşması gerekiyor. Özellikle sitenizi ziyaret edecek kullanıcıları düşünerek, onlara muhteşem bir izlenim kazandırmalısınız.

6- Özel Kodlama

Kodlamalar, web sitesi için olmazsa olmazdır. Bu bağlamda hazır kodlama almadan, kendi sitenizin kodlamasını, kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylelikle, php veya html kodlamaları ile sayfanız üzerinde sınırsız kontrol sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir kusur ortaya çıktığında en kısa sürede müdahale edebilmeniz de mümkündür.

7-Tarayıcı Analizi

Dijital kapsamda birçok tarayıcı bulunuyor. Bu bağlamda da her bir tarayıcı, web sitesini farklı bir şekilde görüntüleyebilir. Dolayısıyla bütün tarayıcı uygulamalarından sitenizin nasıl göründüğüne bakmalısınız.

Web Tasarım İçin Gereken 10 Kural

 8-Ziyaretçiler Sitede Aradığını Bulmalıdır!

 Günümüz internet ortamında milyonlarca site bulunduğu aşikar. Bununla beraber bilgi yığının olduğu internet ortamında, mutlaka ziyaretçilerin aradığı materyallere önem verin. Yani, sitenizde önemli ve en çok araştırılan içerikleri daha ön plana yerleştirin. Bu sayede, siteniz kullanıcı akınına uğrayacak.

9-Web Sitesi Hızlı ve Kullanışlı Olmalıdır!

 Bir web sitesi, mutlaka ve mutlaka hızlı olmalıdır. Aynı zamanda kullanışlı ve basit olmalıdır. Karmaşık ve hızlı olmayan bir siteye, yoğun bir kullanıcı kitlesinin uğraması da imkansız gibidir. Bu kapsamda, kalite, hız ve kullanış açısından sitenizin profesyonel olması gerekir.

10-Web Sitesi Hata Kontrolü

 Web sitesi kapsamında, renk görsel, makale gibi tüm işlemlerini tamamladıktan sonra, mutlaka hata kontrolü yapmalısınız. Web sitesi hata kontrolü yapmadan, sitenizi yayınlarsanız, küçük hatalardan bile sitenizin ilgi çekiciliği düşecektir. Bu kapsamda, sitenizin tamamını kontrol ederek, hatalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Görüldüğü üzere web tasarım için gereken 10 kural çok sayıda farklı seçenekten oluşmaktadır!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here