Ana sayfa Anasayfa Telefona Root Nasıl Atılır, Root Atma Aşamaları Nelerdir?

Telefona Root Nasıl Atılır, Root Atma Aşamaları Nelerdir?

234
0
Telefona Root Nasıl Atılır?

Telefona root atma nasıl yapılır? Android sisteme sahip tablet, bilgisayar ve cep telefonları gibi cihazlarda root atılması gerekir. Root; android alt sistemlerine dosyaların eklenmesi, değiştirilmesi ve silinmesine olanak tanıdığı için tercih ediliyor. Bu da sistemde değişikliklerin yapılmasına ve bazı uygulamalara erişim sağlanmasına olanak sağlıyor. Tüm bu özelliklerinden dolayı cihazlarını rootlamak isteyen birçok kişi,  telefona root nasıl atılır? Sorusunu araştırmaktadır.

Root atmak;  android telefonların kullanım potansiyelini artırır. Cihazlarda kişiselleştirmeyi kolaylaştırmakla kalmayıp, kullanıcısına özgür ve sınırsız bir kullanım olanağı sunuyor. İstenilen uygulamaların eklenip istenilmeyenlerin silinmesi,  kişilerin cihazlarda farklı sorunlar yaşamasına engel oluyor. Yönetici anlamına da gelen root sayesinde telefonlara ait bütün yetkinlikler istenildiği gibi kullanılabilmektedir. Bu da root işlemini cazip hale getirmektedir.

Telefona Root Nasıl Atılır?

Telefona Root İşleminin Faydaları Nelerdir?

Android işletim sistemine sahip olan telefonları rootlamak; cihaza sahip olduğu sınırı aşan özellikler kazandırır. Öncelikle kullanıcılar bu işlemi kullanarak telefonlarının yönetim hakkını elde etmektedir. Telefonun gerçek performansının ortaya çıkması, ancak rootlama sayesinde mümkün oluyor. Ayrıca ilgi gören bu işlem sayesinde uygulamalar arasında seçim yapılabilir. Buna göre kullanıcı istenilen uygulamaları çalıştırıp, istenmeyenler ise rahatlıkla çıkartabilme hakkı kazanmaktadır.

Bunun yanında cep telefonlarında aranılan en büyük özelliklerden birisi, cihazın uzun süre kullanılabilmesidir.  Root işlemi sayesinde telefonların pil ömrü uzuyor ve güçleniyor. Telefonlarda root atma işlemi ile sistem performansı oldukça artmaktadır. Cihazların ilk açılış esnasındaki performansı da kullanıcıların dikkat ettiği bir diğer konudur. Rootlama işlemi ile telefon bu özelliği kazanıyor.

Telefonlardaki Fabrika Ayarlarını da Root İşlemi İle Değiştirin

Telefonların kullanım amaçlarından birisi iletişim ise diğeri rahat bir şekilde internet erişimi kurabilmektir. Günümüzde bilgisayarın bulunmadığı ortamlarda bu küçük cihazlar onun yerini rahatlıkla dolduruyor. Bunun için DNS ayarları ve tarayıcıların düzgün çalışması gerekmektedir. Telefonlarda bazı sitelere giriş izni olmayabilir. Bunun için fabrika çıkışına ait uygulamaların değiştirilmesi gerekir. Bu da rootlama sayesinde mümkün olmaktadır.

Akıllı android telefonlarda root ile 3G ve Wireless ağları da kolayca yönetilebiliyor. Ayrıca işlem sayesinde android işletim sistemi kolayca kurulup, başlatılabilmektedir. İşlemci, ram ve ekran kartında yeni düzenlemeler yapmak root sayesinde mümkün olmaktadır. Ayrıca kullanıcı, cihazında web sunucu kurulumunu rahatlıkla yapabiliyor. Sadece iş amaçlı değil, boş zamanların eğlencesi oyunlar da root işlemi sayesinde rahatlıkla yüklenip, değiştirilebiliyor. Bu yazımızda telefona root nasıl atılır? Sorusuna isabetli bir şekilde yanıt vermiş olduk!

Telefona Root Nasıl Atılır?

 Telefonlara Root Atma Aşamaları Nelerdir?

Android telefonlara ait sistemlerde değişiklik yapılmasına izin veren rootlama işlemi, bir anlamda kullanıcısına kapsamlı deneyime izin verme hakkıdır. Bunun için önce telefonların ayarlar menüsüne girmek gerekir. Alt seçeneklerden cihaz hakkında yazan bölüme giriş yapılır. Yapım numarası yazılan yere 3-5 kere tıklanır. İşlem yapılıyor uyarısı geldikten sonra cihazın ayarlar menüsüne giriş yapılır. Geliştirici seçenekleri aktif hale gelmişse usb hata ayıklama modu kullanılır uyarısı ile telefon root işlemine hazır hale gelir.

Daha sonra yapılacak işlem ise bilgisayara ücretsiz bir program yüklemek olacaktır. Daha sonra android telefon bilgisayara bağlanmalıdır. Bu arada her türlü olumsuzluğa karşı, telefondaki tüm bilgiler bilgisayara senkronize ediliyor. Bundan sonra yapılması gereken, root işleminin başlaması için gelen onayı kabul etmek olacaktır. Bu işlem en fazla bir kaç dakikada yüklenir. Çok kısa bir zaman sonra da kullanıcı, yüklediği root sayesinde telefonunu istediği gibi sınırsız kullanma hakkına sahip olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here