Ana sayfa Anasayfa  Laragon Nedir, Laragon Nasıl Kullanılır? Laragon Özellikleri Nelerdir?

 Laragon Nedir, Laragon Nasıl Kullanılır? Laragon Özellikleri Nelerdir?

273
0
 Laragon Nedir? Laragon Nasıl Kullanılır?

Laragon nedir? Etkili bir yazılım olan Laragon nasıl kullanılır? Bilgisayarlar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bilgisayarlarımızda genellikle Windows işletim sistemi bulunmaktadır. Windows olan bilgisayarda Java, go, ruby gibi benzer programlar için güçlü bir geliştirme gereklidir. Bilgisayarların genellikle kısıtlı bir sunucu gibi çalışması localhost sayesinde mümkün olmaktadır. WordPress kullanmak isterseniz yayına başlamadan önce kurulumunu test etme fırsatınız bulunur. Bu işle ilgilenenler ise Laragon nedir? Laragon nasıl kullanılır? Sorusuna cevap aramaktadır.

Öncelikli olarak laragon bir yazılımdır. Localhostun ise kurulabilmesi için bazı yardımcı programlara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle wordpress kullanmak için laragon diğer yazılımlar arasında oldukça popülerdir. Laragon nedir? Denildiğinde belki de en uygun cevap Windows için en verimli olan yazılımdır. Bu yazılımın en önemli farkı hızlı olmasından ileri gelmektedir. Birçok şey çok kısa sürelerde yapılabilir.

 Laragon Nedir? Laragon Nasıl Kullanılır?

Laragon Özellikleri Nelerdir?

Laragonun kurulumu basit ve kolaydır. Uygulama türleri bulunmaktadır. Dilediğiniz türünü indirerek bu ayrıcalıktan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Diğer yandan bu yazılım minimum gereksinimle bilgisayarlarda çalışmaktadır. Çok özellikli ve güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. Evde veya işyerinde proje oluşturmada ve geliştirmede idealdir.  Oldukça güçlü bir geliştirici olarak karşımıza çıkmaktadır. Laragonun özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir.

  • İşletim sistemine zarar vermemektedir.
  • Oldukça hızlıdır.
  • Klasörler başka konumlara taşınabilmektedir.
  • Uygulama kurulumu tek tıkla yapılır.
  • İnternet paylaşımına açılabilmektedir.
  • Programlama araçları kolaylıkla yüklenir.
  • Url kullanımı oldukça kolaydır.

Laragon ve WordPress İlişkisi

Oluşturulan projelerin içeriğinin ve tasarımlarının müşterilere gösterilmesi ve ulaştırılması larogon ile oldukça kolay yapılmaktadır. Yerel sunucu programlarını ağa açmak için larogun oldukça çok faydalıdır. WordPress sitenizin kurulumunu yaptıktan sonra laragon sayesinde onu test edebilmektesiniz. Sitenin özelliklerini deneme imkânı bulunur. Yerel bir wordpress sitesine sadece ağınızdaki kişiler tarafından erişebilmektedir. Dolayısıyla sitenizi güvenli bir ortamda kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda mevcut siteniz bulunuyorsa bunun bir kopyasını oluşturabilmektesiniz. Dilerseniz test amaçlı kullanılabilir. Site üzerinde yer alan hatalara özgür bir biçimde çözüm bulunmaktadır.  Dolayısı ile çözüm yolları denenirken hata yapılsa dahi önceki sürümlere geri dönülebilmektedir. Site içeriklerinde farklı temalar üzerinde çalışarak değişik ortamlar yaratılır. Özetle localhost ile wordpress ile çalıştırmak özellikle de laragon kullanmak oldukça avantajlı olmaktadır.

 Laragon Nedir? Laragon Nasıl Kullanılır?

Laragon Kullanımı Nasıldır?

Yerel geliştirme seçeneklerinden en hızlısı en iyisi olan laragon kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Laragon işletim sisteminde hızlı bir şekilde wordpress’i kurmanızı sağlamaktadır. WordPress’in son sürümü indirilir. Bunun yanında veri tabanı ayarları da yapılmaktadır. Çoğu kullanıcıya kurulum işi oldukça zor gelmektedir. Ancak laragon sayesinde yerelde geliştirme yapıldığı için oldukça kolaydır.

Muadilleri arasında en iyi web yazılımı olarak tavsiye edilmektedir. Modern web uygulamaları için oldukça elverişlidir. Kullanıcılara sonsuz esneklik ve özgürlük sunulmaktadır. Laragonun kendine ait özellikleri bulunur. Windows hizmetleri kullanılmamaktadır. Hatalardan arındırılmış bir yazılım olan laragon tanımı laragon nedir? Sorunun cevabı olarak kabul edilebilir. Sadece bir tıklama ile yerel projelerinizi müşterilerinize gösterme imkânı sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here